فهرست
5 نکته درباره غایب بزرگ پرسپولیس: دربی‌باز ناشناخته
5 نکته درباره غایب بزرگ پرسپولیس: دربی‌باز ناشناخته

5 نکته درباره غایب بزرگ پرسپولیس: دربی‌باز ناشناخته

آی اسپورت - مهدی هاشمی‌نسب، ایمون زاید، مجتبی جباری و فرهاد مجیدی. در بین دربی بازهای بزرگ سرخابی، کمتر کسی از هادی نوروزی یاد می‌کند. کاپیتان فقید پرسپولیس که حدود یک ماه قبل درگذشت، یکی از موفق‌ترین بازیکنان این تیم در بازی بزرگ پایتخت بود. با این تفاوت که تاثیرگذاری او، بر خلاف هم تیمی‌هایش کمتر به چشم می‌آمد. نوروزی در سال‌های اخیر، رکوردهای زیادی را برای پرسپولیس در دربی پایتخت به جا گذاشت.
پنالتی از دست رفته
لیگ نهم در دربی رفت، پاس رو به عقب منتظری را با اشتباه شکوری دزدید و در موقعیت تک به تک از طالب‌لو پنالتی گرفت. ضربه پنالتی توسط شیری هدر رفت اما عادل کلاه کج توپ برگشتی را وارد دروازه کرد و پرسپولیس کرانچار جلو افتاد. گلی که فقط 5 دقیقه دوام آورد و حسین کاظمی با ضربه سر گل مساوی را زد. گل استقلال بعدا به نام مجیدی ثبت شد. تا قبل پنالتی نوروزی در این مسابقه، سرخ‌های پایتخت در هر 4 دربی قبلی گل اول را از استقلال خورده بودند.
پایان مساوی‌ها
در دربی برگشت همان فصل، استقلال با گل مجیدی از پرسپولیس جلو افتاد. نوروزی با پاس علی عسگر گل مساوی را زد و تیمش را به بازی برگرداند. پرسپولیسی‌ها در آن مسابقه با گل دقایق پایانی باقری پیروز شدند و به مساوی‌های یک – یک خاتمه دادند. این گل، اولین گل نوروزی در دربی تهران بود.
یک بازی، دو گل
در بازی جام ولایت، دو گل به استقلال زد و بازی با نتیجه 2-2 مساوی به پایان رسید. قبل از او، آخرین بار شاهرخ بیانی توانسته بود در یک دربی دو گل برای پرسپولیس بزند. همین یک مساوی بین 4 برد استقلال در دربی، باعث شده پرسپولیسی‌ها 4 استقلال را به رسمیت نشناسند.
آخرین دابل
پرسپولیس بعد از حدود 2 دهه، فصل پیش توانست استقلال را دابل کند. هر دو گل پیروزی رفت و برگشت سرخ‌ها با پاس هادی نوروزی بدست آمد. او در بازی رفت با ضربه شروع مجدد توپ را روی سر عالیشاه فرستاد و بازی برگشت، همین کار را برای علیپور انجام داد.
3 گل و 3 پاس گل
نوروزی از لیگ هشتم که به پرسپولیس پیوست، در همه دربی‌ها بازی نکرد اما مجموعا 3 گل زد و 3 گل برای تیمش ساخت. دو پاس گل آخر او، دو برد ارزشمند برای پرسپولیس به ارمغان آوردند. نوروزی در بین بازیکنان فعلی پرسپولیس و استقلال، بهترین آمار را در دربی تهران داشت و با فوت او،‌ هیچکدام از بازیکنان بازی فردا سابقه زدن بیش از یک گل در دربی تهران را ندارند.


تماشاگران امروز
  ۲  
آی اسپورت
2015-10-29 20:20:28
نظر دهید

۲ نظر
-
پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴، ۲۲:۰۷
اقسوس
-
پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴، ۲۲:۲۱
زرشک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر