فهرست
مقایسه آماری/ بردهای متوالی پرسپولیس؛ شکست‌ناپذیری استقلال
مقایسه آماری/ بردهای متوالی پرسپولیس؛ شکست‌ناپذیری استقلال

مقایسه آماری/ بردهای متوالی پرسپولیس؛ شکست‌ناپذیری استقلال

آی اسپورت- در آستانه دربی تهران به مقایسه آمار و ارقامی پرداخته‌ایم که تیم‌های پرسپولیس و استقلال در لیگ امسال به جا گذاشته‌اند. این مقایسه در آستانه بازی این دو تیم شاید نکات جالبی را در خود داشته باشد. شاید هم نداشته باشد!

 
نیمه اول
استقلال در نیمه اول 8 گل زده دارد و 4 گل خورده. این تیم 4 بار برنده به رختکن رفته و یک بار بازنده. 5 بار هم نیمه اول را با تساوی به پایان برده است. پرسپولیس هم مثل استقلال فقط یک بار نیمه اول را باخته. اما تعداد بردهایش هم بیشتر از «یک» نیست. قرمزها در 8 بازی از 10 بازی لیگ نیمه اول را با تساوی به پایان رسانده‌اند. تعداد گل‌های زده و خورده پرسپولیس روی عدد 5 با هم برابرند.
 

نیمه دوم
استقلال با 5 برد، 4 تساوی، یک باخت، 10 گل زده و 6 گل خورده صدرنشین جدول نیمه دوم است. پرسپولیس 4 برد و 4 باخت و دو تساوی را در این نیمه ثبت کرده است. با 10 گل زده و 9 گل خورده. عملکرد دو تیم در نیمه دوم، خیلی شبیه عملکرد کلی آنها در 90 دقیقه است. در مجموع هر دو تیم عملکردشان در نیمه اول و دوم تفاوت چندانی ندارد. برعکس تیمی مثل تراکتورسازی که در نیمه اول عالی نتیجه گرفته و در نیمه دوم کاملا نزول کرده است.

 
میزبانی- میهمانی
هر دو تیم در زمین حریفان موفق‌تر بوده‌اند تا در زمین خودی. استقلال در جدول بازی‌های خانگی رتبه پنجم را دارد. این در حالی است که آنها صدرنشین جدول بازی‌های خارج از خانه هستند. پرسپولیس هم در میزبانی رتبه دوازدهم و در میهمانی رتبه چهارم را دارد. بنابراین هر دو تیم در میهمانی بهتر نتیجه می‌گیرند تا میزبانی. امروز هم که پرسپولیس مهمان است و استقلال میزبان.

 
پنالتی
پرسپولیس در 10 هفته 5 بار صاحب پنالتی شده و از این جهت بین تیم‌های لیگ رکورددار است. استقلال هم با 4 پنالتی رتبه دوم را دارد. در مقابل، پرسپولیسی‌ها سه بار به رقبا پنالتی داده‌اند و استقلالی‌ها فقط یک بار.

 
گل زده
هر دو تیم در گلزنی کاملا موفق بوده‌اند و رتبه اول و دوم بهترین خطوط حمله متعلق به این دو تیم است. از آخرین گل زده استقلال فقط 13 دقیقه گذشته و از آخرین گل زده پرسپولیس 15 دقیقه. بیشترین زمانی که بین دو گل پرسپولیس در این لیگ فاصله افتاده 139 دقیقه بوده و برای استقلال 214 دقیقه. این در حالی است که برخی از تیم‌ها رکوردهای 300، 400 دقیقه‌ای در حسرت گلزنی ثبت کرده‌اند.

 
گل خورده
در زمینه گل خورده هم دو تیم ید طولایی دارند. پرسپولیس با 14 گل خورده سومین خط دفاعی ضعیف لیگ را دارد و استقلال هم با 10 گل خورده ششمین خط دفاعی ضعیف لیگ است. پرسپولیس هرگز نتوانسته بیشتر از 160دقیقه دروازه خودش را بسته نگه دارد و استقلال هم رکوردی بالاتر از 180دقیقه نداشته است.

 
پیروزی
استقلال با 3 برد متوالی در هفته‌های چهارم تا ششم رکورددار بردهای متوالی در لیگ امسال است (به‌طور مشترک با سپاهان و استقلال خوزستان). پرسپولیس در دو هفته اخیر دو برد متوالی به دست آورده و در صورت پیروزی در بازی امروز می‌تواند با این رکورد برابری کند.

 
باخت
استقلال 7 هفته‌ای هست که در لیگ شکست نخورده. این رکورد برای پرسپولیس به 4 هفته می‌رسد. پرسپولیس در 4 بازی اخیرش سه برد و یک تساوی به دست آورده. در حالی که این آمار برای استقلال برعکس است. یک برد و سه مساوی حاصل 4 بازی اخیر آبی‌ها بوده است.
 
کد خبر: 9411
     
آی اسپورت
2015-10-30 11:35:36
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر