فهرست
بارسلونا-اوساسونا و 10 بازی پیش رو ... لالیگا همچنان در دسترس است ...
بارسلونا-اوساسونا و 10 بازی پیش رو ... لالیگا همچنان در دسترس است ...

بارسلونا-اوساسونا و 10 بازی پیش رو ... لالیگا همچنان در دسترس است ...

 آی اسپورت- سی امتیاز دیگر باقی مانده و بارسا شانس اول به حساب نمی اید ولی لالیگا از دست نرفته است.باید تا اخرین نفس جنگید و امیدوار بود. بارسا بصورت تاریخی عادت به جلو بودن دارد اما درحال حاضر 7 امتیاز عقب هستیم که البته بازی با اوساسونا را در پیش داریم و این فاصله باید به 4 امتیاز برسد.اوساسونا تیمی بسیار خوب و منظم است. سپس 10 بازی و بخصوص دو بازی رودررو با رئال و اتلتیکو را خواهیم داشت. یک فینال جام حذفی و یک چمپیونز لیگ دوست داشتنی نیز جلوی روی ماست .اوه ! شرایط خیلی هم بد نیست.

تا بدینجا برای تیمی که از هفته پنجم منتقدان ان را تمام شده می دانستند اوضاع خیلی بد پیش نرفته اماگر بخواهیم اغراق امیز و بدبینانه صحبت کنیم باید بگوییم که بارسا بنظر در حال حرکت در سراشیبی است پس از چمپیونز لیگ حذف می شود لیگ راو جام حذفی را نیز از دست می دهد.اما باید بگویم که هر احتمالی متصور است .یا همه را از دست میدهیم یا دست کم یکی دوتا را بدست می اوریم .وقتی با چنین شرایطی به ماه مارچ می رسید باید به تیم رقابتی تری تبدیل شوید و نیاز به ورود پارامترهایی چون لذت بردن از بازی و امید داشتن افزایش می یابد.

 

البته این تئوری که لذت بردن از بازی بیشتر از پیروز شدن اهمیت دارد بنظر من اشتباه است حتی رمانتیک ترین انسانها هم از شکست خوردن لذت نمیبرند .وفتی می بازی مسائل جدیدی بازی به بازی ورود می کنند. در ایتالیا این موضوع بخوبی درک شده است .بازیکنان برای پیروز شدن هر کاری می کنند برای انها تنها چیزی که اهمیت دارد پیروزشدن است.چیزی که رختکن تیم را متحد می کند پیروزی است و انچه که بیش از هر چیز باعث تفرقه می شود شکست است. برای ادامه این مسیر نیاز است که بازیکنان بیشتراز قبل متحد شوند .باید اخرین زور را هم زد .به یاد داشته باشیم که اکثر بازیکنان جام جهانی را در ذهن دارند اما هم اکنون اولویت با جامهای دیگر پیش رو است.


- ترجمه: رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-16 18:21:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر