فهرست
پارادوکس‌های دربی؛ ناکام‌های خوشحال، خوش‌شانس‌های بدشانس
پارادوکس‌های دربی؛ ناکام‌های خوشحال، خوش‌شانس‌های بدشانس

پارادوکس‌های دربی؛ ناکام‌های خوشحال، خوش‌شانس‌های بدشانس

آی اسپورت- سابقه تساوی‌های قبلی در دربی تهران نشان می‌داد هیچکس از مساوی شدن این بازی راضی نیست. قبل از دربی81 این جمله را از خیلی‌ها شنیدیم : «خدا کند نتیجه هر چه می‌شود مساوی نشود.» مساوی‌های تکراری و ملال‎آور در مقطعی از تاریخ دربی باعث به وجود آمدن این ذهنیت شده بود که بازی حتما باید برنده داشته باشد وگرنه بازی خسته‌کننده‌ای است.
اما دیروز روند بازی و آنچه در زمین اتفاق افتاد در تناقض کامل با این دیدگاه بود. بازی مساوی شد اما همه راضی بودند. این «همه» البته یعنی تمام تماشاگرانی که زیبایی بازی برایشان اهمیت داشت. همان‌ها که می‌گفتند کاش مساوی نشود. این بار دربی مساوی شد اما مساوی زیبایی بود. برای اولین بار، مساوی را دوست داشتیم.
خوش‌شانس‌های بدشانس
علاوه بر این، دربی 81 پارادوکس‌های دیگری هم داشت. این که تیم برتر میدان موفق به گرفتن حقش نشد اما در پایان بازی خوشحال بود! و یا در مقابل، تیمی که کمتر از حریفش مالکیت توپ و موقعیت گلزنی داشت قاعدتا باید از این که بازی را نباخته خوشحال باشد اما نارااحت است! در واقع روند بازی به شکلی پیش رفت که تیم ناکام بازی، کاملا کامیاب و خوشحال به نظر برسد و تیمی که کمی بیشتر از حقش امتیاز گرفته احساس کند حقش بیش از این یک امتیاز بوده است!
در دربی 81 اتفاقات عجیبی افتاد. آنقدر که در پایان، تیم خوش‌شانس بازی احساس بدشانسی می‌کرد و تیم بدشانس بازی با گل لحظات پایانی احساس خوش‌شانسی داشت!

کد خبر: 9411
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-31 11:21:38
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۱۱
تعداد پاس و موقعیت نشونه برتری نیست گوگولی جان, اینتر مورینیو تحقیر و حقارتی واسه بارسا اورد که یادشون بمونه پاس دادن الکی فایده نداره چه برسه به چاقالای پرسپولیس و سانتر از همه جای زمین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر