فهرست
ستون طنزیم: درک مطلب
ستون طنزیم: درک مطلب

ستون طنزیم: درک مطلب

هومن جعفری/ایران ورزشی آی اسپورت - بله آقا جرعه‌ای هم از لب لعل برد استقلال نچشیدیم و ثانیه آخر همه چیز چنان کن فیکون شد که انگار نه انگار! پرویز خان غصه نخور! بازی برگشت بگو محکم‌تر بکشند زیرش! نتیجه اخلاقی: مرد حسابی! حالا چه عجله‌ای بود اینقدر زود بروی داخل فاز دفاعی؟ می‌گذاشتی جوهر خودکار خبرنگارها بعد از گل اول خشک بشود بعد می‌چسبیدی به دفاع مطلق!
زیر دیپلم لطفا! به کسی که بتواند لطف کند و این جمله مجید صالح را به فارسی قابل فهم زیر دیپلم ترجمه کند یک عدد مزدک میرزایی جایزه می‌دهیم! صالح در مورد قضاوت ترکی گفت: «داوری‌های خوب آقای ترکی برای همه اثبات شده است و به عقیده من فقط این نتیجه افرادی را در بیرون از زمین خوشحال کرد.» الان مجید خان مدح داور را گفته؟ علیه ایشان حرف زده؟ دست‌های پشت پرده را افشا کرده؟ این تساوی را از پیش تعیین شده و دستوری قلمداد نموده؟ دقیقا چه رمزی ایشان به کار برده که ما دو ساعت است داریم زور می‌زنیم کشفش کنیم که نمی‌شود! مجیدخان زیر گرین کارت حرف بزن!
خوزه خشن یعنی این خوزه مورینیو هم برای خودش خوزه‌ای است که دومی هم ندارد. شما خودت مجسم کن استاد داخل کنفرانس مطبوعاتی طوری جواب خبرنگارها را داده که پرویز خان با همه عصبانیتش اینطوری جواب نداده! سوال اول: حالتان خوب است؟ جواب: به شما چه؟ مگر دکترید؟ سوال دوم: بازی فردا چی میشه؟ جواب: یه چیزی میشه. شما خودشو ناراحت نکن! سوال سوم: حاجی آبراموویچ با شما حرفی نزده؟ جواب: زده باشه اصلا؟ به شما چه مربوط؟ سوال چهارم: خانم دکتر بر می‌گردند چلسی؟ پرتاب صندلی توسط مورینیو و بیرون کشیدن خبرنگار بخت برگشته از زیر دست و پای لیدرهای باشگاه فرهنگی ورزشی چلسی! نتیجه اخلاقی: همه جنبه پرویز خان را ندارند که!
درک مطلب منظور آدم‌های زیر از بر زبان آوردن جملات زیر چیست؟ 1. آرش برهانی: اگر با تجربه‌تر بازی می‌کردیم، می‌بردیم! ترجمه: اگر من بودم با تجربه‌ای که داشتم بازی را طوری اداره می‌کردم که وقت درست‌تر تلف شود! اینها جوانند یک بزن زیرش ساده را هم بلد نیستند! 2. طاهری: حریف خیلی دفاعی بازی کرد! ترجمه: چرا نگذاشتند ما راحت گل بزنیم؟ مگر نمی‌دانند من با وزیر آشنایی قبلی دارم؟ 3. عالیشاه: هر گلری جز رحمتی بود من گل می‌زدم! ترجمه: ایراد از من نیست. همش تقصیر رحمتی است که گل نخورد! بیرون ورزشگاه می‌بینمش! 4. برانکو: در مورد رحمتی هشدار داده بودم! ترجمه: قربان خودم بروم که چقدر باهوشم که فهمیده بودم رحمتی گلر خوبی است. آفرین به من نابغه! 5. بنگستون: خدا را شکر می‌کنم که توانستم گل بزنم و هواداران را خوشحال کنم! ترجمه: از شکمم تشکر می‌کنم مخصوصا نافم که توپ صاف خورد به آن و کمانه کرد و رفت داخل دروازه! از اینکه چنین ناف گلزنی دارم به خودم می‌بالم!

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-31 12:40:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر