فهرست
یادداشت روز: سیدمهدی؛ کی‌روش و عالمان مرود!
یادداشت روز: سیدمهدی؛ کی‌روش و عالمان مرود!

یادداشت روز: سیدمهدی؛ کی‌روش و عالمان مرود!

آی اسپورت- تنها لحظاتی بعد از آنکه محسن ترکی سوت پایان نیمه اول هشتادویکمین دربی پایتخت را به صدا درآورد، گزاشگرشان قدیمی شبکه سوم در روز تحویل گرفتن خودشان روی آنتن، مشغول سرزنش سرمربی تیم ملی شدند. آن ها باور داشتند که رحمتی بهترین بازیکن این نیمه بوده و به خاطر توپ های درخشانی که در این 45 دقیقه از عالیشاه و نوراللهی گرفته، باید دوباره پیراهن شماره یک تیم ملی را بر تن کند. دامنه این نوع حکم صادر کردن ها، حتی به شبکه های اجتماعی هم رسید. حالا آدم های زیادی دوباره درباره سیدمهدی و تیم ملی حرف می زدند. در تلاش برای از نو به جریان درآوردن  داستانی که مدت ها پیش تمام شده بود. مهدی رحمتی یکی از بهترین بازیکن های دربی هشتادویک بود. کیفیت بالای او اساسا هیچوقت قابل انکار نبوده است. گلر این روزهای استقلال در روزهای حضور در تیم کی روش هم دروازه بان درجه یکی بود و از سوی سرمربی پرتغالی به عنوان بهترین گلر آسیا شناخته می شد. سید اما به دو دلیل از تیم ملی خط خورد. اولی اشتباه های متعددش در خروج از دروازه و دومی، مسائل انضباطی مربوط به مصاحبه هایش علیه کی روش. رابطه رحمتی و کی روش، حالا دیگر به بدی سابق نیست اما اصلی ترین دلیل خط خوردن رحمتی هنوز سر جایش باقی مانده است. او دربی موفق را پشت سر گذاشت اما کافی ست همین مسابقه را مرور کنیم و ببینیم که در شصت و هشتمین دقیقه مسابقه، خروج اشتباه او چه خطر بزرگی برای دروازه استقلال می سازد. اتفاقی که در مقابل بازیکنان بزرگ تر، می توانست به قیمت یک گل تمام شود. درست 10 دقیقه بعد، رحمتی باز هم در خروج اشتباه می کند تا نشان بدهد هیچوقت این ضعف را برطرف نکرده است. صحبت از بازگشت رحمتی به تیم ملی در شرایطی مطرح می شود که این تیم، گسترده ترین مقطع جوانگرایی اش را پشت سر می گذارد. تیم کی روش در همه پست ها رو به جوان شدن است و درون دروازه نیز مهره هایی مثل بیرانوند و اخباری، آماده درخشش در تیم شده اند و به زودی جای حقیقی پراشتباه را خواهند گرفت. بازگشت به سید در این دوره زمانی، یک بازگشت به عقب ویژه برای تیم ملی خواهد بود و کارلوس کی روش، هیچوقت با چنین عقب نشینی‌هایی سروکار نداشته است. کنار رفتن رحمتی، اولین قدم جدی برای مبارزه با بازیکن سالاری در فوتبال ایران بود و در داستان او با تیم ملی، هیچ چیز عوض نخواهد شد.  حتی اگر سید، سالار پست های اینستاگرامی باشد! 


کدخبر:9405
  ۸  
آی اسپورت
2015-10-31 17:14:43
نظر دهید
۸ نظر
MOHSEN.N
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۳۳
نه رحمتی و ونه حقیقی.آینده از آن اخباری و بیرانونده.اما اخباری یه چیز دیگست
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۴۳
اگه رحمتی رو خروج مشکل داره حقیقی تو تمام زمینه ها مشکل داره!!32 سال هم اصلا واسه دروازه بان زیاد نیست. تازه تو این بازی هم فقط رو یه خروج اشتباه کرد و چند تا توپ رو خیلی خوب مشت کرد. کاملا روشن بود که مغرضانه نوشتید و با رحمتی مشکل دارید.
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۸:۳۴
تنها پستی که نیاز به تجربه وافر داره گلر هست . گویا برخی از شماها بیشتر ناراحتین از بازگشت رحمتی . جوانگرایی ربطی به گلر نداره .
علی
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۹:۴۴
خبرنگار همچین میگه جوانگرایی کردن انگاری همه زیر 23 هستند سید جلال 33 پژمان 31
اندو 33 همگی در آستانه بازنشستگی دروازبانها تا 38 سالگی تو دوران اوجند
کریمی
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۰۱
رحمتی به دو دلیل از تیم ملی خط خورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امین یاراحمدی
يكشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۳
بازیکن سالاری؟؟

تحت فشار قرار دادن مهمترین سازمان های نظامی این مملکت و و مسخره شدنشون توسط مهرداد پولادی که بالا تا پایین فوتبال رو سره کار گذاشت و با اصرار کیروش هم بود بازیکن سالاری بود یا خدافظی مقطعی رحمتی که بابتس عذرخواهی هم کرد؟؟

مطلبتون نه تنها مغرضانه بود که تحلیلتون هم صد در صد اشتباه
-
يكشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۱۳
نویسنده ی تعطیل، اگه موضوع فنی بود که اقا خوشگله تو دروازه خودنمایی نمی کرد
-
يكشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۱۲
آره دیگه حقیقی خوشگله فیکس روبین کازانه و بهترین گلر جهان در خروج هاست و گل ژاپن رو هم حقیقی نخورده پنالتی های عراق رو هم حقیقی خلاف جهت نرفته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر