فهرست
کارشناسی/ چرا فابرگاس نیمکت نشین شد؟
کارشناسی/ چرا فابرگاس نیمکت نشین شد؟

کارشناسی/ چرا فابرگاس نیمکت نشین شد؟

الیوت روثول
 مورینیو برای دیدار چلسی و لیورپول فابرگاس را روی نیمکت نشانده و از اسکار به عنوان هافبک تهاجمی و میکل به عنوان هافبک  دفاعی استفاده کرده است. اما عملکرد این بازیکن اسپانیایی در این فصل با فصلی که چلسی در آن قهرمان لیگ برتر شد متفاوت بوده است. فصل گذشته چلسی از نظر تهاجمی بودن بهتر بود و شاید افت فابرگاس دلیل افت چلسی در گلزنی در رقابت های این فصل باشد. شاید اصلی ترین  دلیل تبدیل شدن فابرگاس به یک بازیکن نیمکت نشین آمار پاس گل هایش باشد. فصل گذشته این بازیکن بازی ساز 18 پاس گل در 34 بازی داد و تاثیر زیادی در گلزنی مهاجمان تیمش داشت.
 
در این فصل اما ستاره اسبق آرسنال و بارسلونا در 10 بازی اول تنها یک پاس گل داده است و شاید این یکی از دلایل نیمکتت نشینی اش در بازی با لیورپول  باشد. اما آمار چیز دیگری می گوید: فابرگاس بعد از سانتی کاسورلا از نظر پاس های سالم در رتبه دوم است. این نشان می دهد که شاید مورینیو مشکل دیگری با او دارد یا این که کل بازیکنان هجومی چلسی مشکل دارند. اگر فابرگاس اسلحه را پر کند و مهاجمان نتوانند شلیک کنند چه می شود؟ شاید شکل پاس هایی که او می دهد تغییر کرده است.
 
شاید هم مورینیو فکر دیگری در  سر دارد که فقط خودش آن را می داند.  اسکار در بازی با استوک خوب بود و میکل و رامیرس هم نشان دادند که در کارهای  دفاعی با هم هماهنگ هستند. شاید به نظر مورینیو این دو برای مقابله با آدام لالانا و کوتینیو بهتر باشند. به هر حال فیکس بودن سسک در بازی های فصل گذشته و نیمکت نشین شدنش در بازی با لیورپول نشان از به هم ریختگی چلسی دارد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-10-31 17:18:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر