فهرست
گزارش روز: رکوردهایی که بایرن می تواند بشکند
گزارش روز: رکوردهایی که بایرن می تواند بشکند

گزارش روز: رکوردهایی که بایرن می تواند بشکند

آی اسپرت- بایرن با برتری مقابل بایرلورکوزن کار خود برای قهرمانی در این فصل را راحت کرد و تا حدود زیادی خیالشان از بوندس لیگا راحت شد تا با تمرکز بیشتری در سایر رقابت ها شرکت کند.
پیروزی 2 بر 1 مقابل بایرلورکوزن آن ها اولین تیم در تاریخ بوندس لیگا کرد که با گذشت 25 هفته بدون شکست باقی مانده است رکورد پیشین نیز در اختیار بایرن در فصل 10-2009 بود آن ها در این فصل 23 پیروزی و تنها 2 تساوی را در کارنامه دارند.
آن ها همچنین با برتری شب گذشته 17امین برد پیاپی در لیگ را جشن گرفتند و 50 امین بازی بدون شکست را پشت سر گذاشتند که در مقایسه با سایر لیگ های برتر اروپا، مونیخی ها آرسنال را با 49 بازی بدون شکست در طول سال های 2003 و 2004 پشت سر گذاشتند و فقط آث میلان 1991 تا 1993 با 58 بازی بدون شکست بالای سر بایرن قرار گرفته است.
17 امین بازی در بوندس لیگا است که مونیخی ها حداقل دو گل به رقبا زده اند و در 62 بازی گذشته ی خود در لیگ آلمان نیز حداقل یک گلزده داشته اند آخرین بازی بدون گل بایرن به تساوی 0 بر 0 مقابل ماینتس در تاریخ 14ام آوریل 2012 باز می گردد.
اما هنوز رکوردهای قابل دسترسی برای بایرن در این فصل باقی مانده است:
1- سریعترین جشن قهرمانی در بوندس لیگا، آن ها فصل گذشته با قهرمانی در هفته ی 28ام سریعترین جشن قهرمانی را به نام خود ثبت کردند اما اگر دورتموند، لورکوزن و شالکه در دیدار هفته ی آینده پیروز نشوند بایرن می تواند با برتری مقابل ماینتس در هفته ی 26ام جشن قهرمانی بگیرند در غیر این صورت این امکان برای بایرن در هفته 27ام مقابل هوفنهایم باقی حواهد ماند.

2- یک فصل بدون شکست، تا کنون در تاریخ 51 ساله ی بوندس لیگا هیچ تیمی موفق به ثبت چنین رکوردی نشده است و مونیخی ها اگر در نه هفته ی باقی مانده بتوانند روند بدون شکست خود را ادامه دهند برای نخستین بار این رکورد را بدست خواهند آورد.

3- فصل گذشته بایرن موفق شد با 91 امتیاز از 102 امتیاز ممکن قهرمانی را بدست آورد که رکورد جدید را رقم زد آن ها با وجود 71 امتیاز در هفته ی 25ام می توانند به کسب 98 امتیاز در هفته های باقی مانده امیدوار باشند تا رکورد جدیدی را ثبت کنند.

4- تعداد پیروزی های ثبت شده در یک فصل، فصل گذشته بایرن با کسب 29 پیروزی رکورد جدیدی را ثبت کرد آن ها 23 پیروزی کسب کرده اند و توانایی بهبود رکورد خود را دارند.

5- بیشترین کلین شیت، فصل گذشته بایرن 21 کلین شیت داشته و تا اینجای فصل 14 کلین شیت را ثبت کرده است.

6- صد در صد پیروزی در خانه؛ 17 پیروزی در داخل خانه هنوز برای بوندس لیگا به ثبت نرسیده است پیش از این شالکه، بایرن و وولفسبورگ با 16 پیروزی در بازی های داخل خانه رکورد دار هستند.

7- کمترین گل خورده؛ باواریایی ها فصل گذشته 18 گل دریافت کردند تا رکورد دار باشند و در این فصل آن ها تا اینجای کار 12 گلخورده دارند.

8- حداکثر اختلاف تا مکان دوم؛ بایرن فصل پیش بیشترین فاصله ی امتیازی تا رده ی دوم را با 25 امتیاز ثبت کرد آن ها هم اکنون 23 امتیاز با دورتموند رده دومی فاصله دارند.

9- بیشترین گلزده، رکورد بیشترین گل زده در اختیار بایرن افسانه ای در فصل 72-71 است با 101 گل آن ها تا اینجای فصل 74 گل وارد دروازه ی رقبا کرده اند که با توجه به بازی های باقی مانده میانگین سه گل در هر بازی می تواند بایرن را به رکورد تاریخی شان برساند.

نظر شما: کدامیک از این رکورد ها را در توان تیم گواردیولا نمی دانید؟
     
آی اسپورت
2014-03-17 00:16:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر