فهرست
مجید صالح: پرسپولیس بدون تاکتیک و خوش شانس بود
مجید صالح: پرسپولیس بدون تاکتیک و خوش شانس بود

مجید صالح: پرسپولیس بدون تاکتیک و خوش شانس بود

آی اسپورت- بعد از تمرین امروز استقلال دقایقی با مجید صالح هم‌کلام شدیم. صحبت‌های مغز متفکر استقلال را در گفت‌وگو با آی اسپورت درباره دربی می‌خوانید

آقای صالح خیلی‌ها بعد از بازی دیروز اعتقاد به دفاع اتوبوسی استقلال داشتند. نظر شما چیست؟

به این صورت خیر. ما بر اساس بازی مستقیم پرسپولیس مجبور به این سبک بازی شدیم. اگر آن‌ها نوع دیگری بازی می‌کردند ما هم با سیستم متقابل آن، بازی می‌کردیم. معمولا اکثر تیم‌هایی که از حریف عقب باشند در دقایق رو به پایان، بازی مستقیم انجام می‌دهند. در بیست دقیقه پایانی بازی دیروز هم پرسپولیسی‌ها مدافع میانی خود را جلو کشیدند و ما هم مجبور شدیم  دفاع‌های بلند زن اضافه کنیم. اگر چند لحظه غفلت نمی‌کردیم بازی تمام شده بود. در کل بازیکنان خط دفاعی ما و هافبک‌های دفاعی ما بسیار خوب کار کردند و یک لحظه در شلوغی محوطه جریمه تمرکز خود را از دست دادند. اما ما در بخش هجومی باید با هوش‌تر عمل می‌کردیم یعنی در بخش ضد حمله باید یا گل می‌زدیم یا بازی را بیشتر در نیمه حریف نگه می‌داشتیم.

پرسپولیسی‌ها اعتقاد داشتند باید با 3 گل پیروز می‌شدند و استقلالی‌ها شانس آوردند بازی مساوی شد

از نظر من نتیجه‌ای که به‌دست آمد گویای همه چیز هست یعنی اگر بدترین روز یک تیم باشد ولی در دقیقه 95 گل بخورد، تیمی که گل زده خوش شانس بوده. لزوما هر تیمی که بهتر بازی کند برنده نمی‌شود و تیمی که علاوه بر خوب بازی کردن  برای نتیجه گرفتن هم برنامه داشته باشد موفق می‌شود. من معتقدم پرسپولیس از دقیقه 25 تا پایان نیمه اول بهتر از ما بازی کرد اما نیمه دوم با توجه به گل زدن ما و روی آوردن حریف به بازی مستقیم که تاکتیکی هم پشت آن نبود،  ابتکار بازی دست ما بود و حریف به دلخواه ما بازی می‌کرد.

بعضی کارشناسان معتقدند تعویض‌های شما اشتباه بود

به هیچ وجه. ما با توجه به شرایط بازی یک مدافع ، یک هافبک و یک فوروارد وارد زمین کردیم

آیا انتخاب آسان‌ترین راه برای مقابله با بازی مستقیم حریف منطقی بود. یعنی بهتر نبود با آوردن یک بازیکن تکنیکی و پا به توپ که بازی را در زمین حرف نگه دارد کاری کرد که بنگر در خط دفاع باقی بماند؟

با رفتن سجاد، ما کریمی و جابر انصاری را در خط حمله داشتیم. ما در بازی سپاهان بیشتر از این بازی تحت فشار بودیم. در آن بازی ما دقیقه 7 به گل رسیدیم اما در این بازی دقیقه48، یعنی سپاهان زمان بیشتری برای فشار آوردن روی دروازه ما داشت. تفاوت دو بازی  در بخش ضد حمله رقم خورد. ما در آن بازی ضد حملات موفق‌تری داشتیم. این ایراد به تیم ما وارد است.

یعنی اگر امروز قرار بود مجددا بازی کنید باز هم مهاجم مرکزی  خود را تعویض می‌کنید و از وینگرها به عنوان مهاجم استفده می‌کنید؟

اگر پرسپولیس باز هم از بازی مستقیم استفاده کند ما هم سیستم دیروز را اجرا می‌کنیم. حتی اگر شهباززاده را تعویض نکنیم بازهم شکل و استایل بازی  دیروز خود را حفظ می‌کنیم.
از داوری راضی بودید؟

داوری بسیار خوب بود. آقای ترکی و همکاران ایشان بسیار عالی قضاوت کردند و نشان دادند داوران ایرانی چه قابلیت‌هایی دارند. اگر هم ما بحثی داشتیم به عنوان سوال بود نه اعتراض. یعنی می‌توان یک بار دیگر 45 دقیقه را مرور کرد و با معیارهای موجود محاسبه کرد که زمان تلف شده صحیح بود یا خیر.

حضور هم زمان 3 مدافع میانی تیم که معمولا با هم در ترکیب قرار نمی‌گیرند باعث نوعی تداخل وظیفه و سردرگمی  بین آن‌ها نشد؟

خیر اصلا. چون حریف علاوه بر طارمی و بنگستون، مدافع میانی خود یعنی بنگر را هم به خط حمله اضافه کرده بود و ما هم باید 3 مدافع  بلند قامت برای دفاع در نظر می‌گرفتیم.

خیلی‌ها معتقدند خط دفاعی شما مشکل دارد و در هر بازی موقعیت‌های زیادی به حریف می‌دهد

خط دفاعی ما بسیار عالی کار کرد. اما وقتی تیم حریف ساده ترین روش برای حمله  یعنی بازی مستقیم را در دستور کار قرار دهد حتما فشار روی دروازبان و خط دفاعی بالا می‌رود. البته خط دفاع با سازمان دفاعی متفاوت است و من هم معتقدم ما باید روی سازمان دفاعی خود بیشتر کار کنیم. اما این مسئله که ما از 15 حمله یک گل دریافت کردیم در مقایسه با پرسپولیس که از دوتوپ یک گل خورد نشان می‌دهد آن‌ها در بخش سازمان دفاعی از ما بسیار ضعیف‌تر عمل کردند.

برای بازی مقابل فولاد در جام حذفی آماده هستید؟

جام حذفی برای ما بسیار اهمیت دارد و با تمام قوا به میدان می‌رویم. دربی و تمام حواشی اطراف آن برای ما تمام شد و الان بازی خیلی مهمی با فولاد داریم. باید از شرایط میزبانی حداکثر استفاده را کنیم و بتوانیم به جمع 8 تیم صعود کنیم

کدخبر: 9412
  ۷  
آی اسپورت
2015-10-31 21:24:30
نظر دهید

۷ نظر
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۱۸
یه برد باحالو واسه ترسو بودن آقایون از دست دادیم
10-10-10
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۲۲
خجالت بکش آقای صالح.شما گفتی یک عده می خوان بازی مساوی بشه و آقای مظلومی گفت داور بازی رو در آورد.من می دونم ناراحتی شما از اینه که تیم رو شما ارنج می کنی و کلاگیس فقط می ایسته اونجا و نگاه می کنه.به خاطر همین شما از شکست تاکتیک های فرسوده دفاعیتون ناراحتر از مطلومی هستین.چون استفاده از 6 تا دفاع ایده شما بود
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۲۲
جناب صالح شما اگه مربی بودی با لگد از سایپا بیرونت نمی کردن . نزدیک بود سایپا رو به دسته 1 ببری
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۲۵
8تادفاع بذاری توزمین این میشه تاکتیک
ali
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۵۲
پرسپولیس بدون تاکتیک بود ..اونوقت تاکتیک استقلال چی بو ..خدایا فوتبال ما دسته کیاس..
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۱۴
چطور روش میشه واقعا؟
سهیل
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۱۷
ماذا فاذا؟؟؟ شما سه سال کنار بهترین سر مربیای تاریخ استقلال بودی جفتشونم بدبخت کردی... توی این سه سال میشه بگی کدوم دربی رو بردیم یا حداقل خوب بازی کرده تیم؟ به جای فرافکنی بهتره ضعف خودتو قبول کنی و بری کنار تا مربیای با دانش کنار پرویز خان باشند...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر