فهرست
عملکرد لژیونرهای ایرانی: مرتضی گل زد، اشکان پنالتی داد
عملکرد لژیونرهای ایرانی: مرتضی گل زد، اشکان پنالتی داد

عملکرد لژیونرهای ایرانی: مرتضی گل زد، اشکان پنالتی داد

آی اسپورت- نگاهی داریم بر عملکرد لژیونرهای ایرانی در مسابقات امشب آسیا و اروپا:

مرتضی پورعلی گنجی
در آخرین دیدار تیم تیانجین تدا که برای این تیم حکم مرگ و زندگی را داشت، مدافع – هافبک ایرانی تیم آری هان، مرتضی پورعلی گنجی، که به مانند تمام بازی های این تیم، از ابتدا در میدان حاضر بود، در اولین دقایق بازی(دقیقه 3) برای تیمش گلزنی کرد، البته در بازی پرحادثه که تیانجین برای سقوط نکردن به دسته پایین تر نیاز به کسب امتیاز داشت، در دقیقه یازدهم گل تساوی را پذیرفتند. حریف امروز تیم پورعلی گنجی، چانگکینگ لیفان بود که اکنون در رده هشتم جدول رده بندی به سر می برد، این در حالی بود که تیانجین تدا در رده چهاردهم جدول شانزده تیمی لیگ چین حضور داشت و در صورت به دست نیاوردن امتیازی از این بازی، امکان سقوط به دسته پایین تر را دارا بودند و تا دقیقه 4+90 گل پورعلی گنجی باعث فرار این تیم از سقوط شده بود و با تساوی رقیبشان در قعر جدول به رده سیزدهم صعود کردند و فصل آینده را نیز در لیگ حرفه ای چین حضور خواهند داشت.

آندرانیک تیموریان - مسعود شجاعیتیم الغرافه که در این فصل مسعود شجاعی مهاجم ملی‌پوش کشورمان را در ترکیب خود دارد امشب در چارچوب رقابت‌های هفته هفتم لیگ ستارگان قطر به مصاف تیم ‌ام‌صلال که آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی ‌کشورمان برای آن توپ می‌زند، رفت که جدال این دو ملی‌پوش با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. در این دیدار تیموریان از دقیقه 66 بازی به جای فابیو سزار برای تیم ام‌صلال به میدان آمد اما در طرف دیگر شجاعی که همیشه از نیمه دوم به زمین بازی می‌رفت در این دیدار از اول بازی در ترکیب اصلی بود که در دقیقه 84 تعویض شد و به جای او ایوب اودارسی به زمین بازی آمد. با این تساوی یاران آندو  13 امتیازی شدند و در رده پنجم ماندند ولی یاران شجاعی با 12 امتیاز با یک پله صعود در رده هفتم قرار گرفتند.

کریم انصاری فرد
در چارچوب هفته نهم سوپر لیگ یونان پانیونیوس به مصاف لوادیاکوس رفت. انصاری‌فرد که در هفته گذشته و در جام حذفی موفق به گلزنی شده بود در این دیدار بازی را از روی نیمکت آغاز کرد و در دقیقه 68 وارد زمین شد. این دیدار در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به سود پانیونیوس  خاتمه یافت. در جدول سوپر لیگ یونان پانیونیوس با 16 امتیاز در مکان چهارم جدول قرار دارد.

اشکان دژاگه تیم العربی قطر امشب در آخرین دیدار از هفته هفتم لیگ ستارگان به مصاف تیم السد که ژاوی هرناندر در آن توپ می‌زند، رفت. در جدال دژاگه با ژاوی هافبک توانمند کشورمان موفق‌تر عمل کرد اما در نهایت ژاوی با فریب داور توانست یک پنالتی از دژاگه بگیرد و تیمش را در این دیدار به نتیجه تساوی 2 بر 2 برساند.داور بازی در دقیقه 80 دژاگه را با کارت زرد جریمه کرده بود و در دقیقه 81 بازی دژاگه در صحنه‌ای که توپ در محوطه جریمه جلوی پای ژاوی بود را زد که داور بازی فریب افتادن ژاوی را خورد و پنالتی به نفع السد اعلام کرد و در نتیجه موریکی در دقیقه 82 گل تساوی تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.با این تساوی یاران دژاگه 14 امتیازی شدند و در همان رده چهارم بعد از یاران ژاوی 16 امتیازی ماندند.

احسان حاج صفی
یاران احسان حاج‌صفی در تیم FSV فرانکفورت در دیداری خارج از خانه مقابل تیم تحت‌هدایت اشتفان افنبرگ به تساوی دست یافتند. در چارچوب هفته سیزدهم بوندس‌لیگای دوی آلمان عصر امروز (شنبه) تیم فوتبال FSV فرانکفورت در خانه پادربورن به نتیجه تساوی یک - یک دست یافت و با یک امتیاز به خانه بازگشت. در روزی که فرانکفورتی‌ها احسان حاج‌صفی، مدافع ایرانی‌ خود را 90 دقیقه در ترکیب داشتند، در دقیقه 32 دروازه‌شان توسط نیک پروشویتس باز شد، ولی در دقیقه 89 موفق شدند توسط بسار حلیمی، هافبک آلبانیایی‌تبار خود نتیجه را به تساوی بکشانند. فرانکفورت با این تساوی خارج از خانه 18 امتیازی شد و در رده نهم جدول رده‌بندی بوندس‌لیگای دو ایستاد. پادربورن هم که هدایتش را اشتفان افنبرگ عهده‌دار است با 14 امتیاز در مکان پانزدهم جدول جای دارد.

رضا قوچان‌نژاد
 در چارچوب هفته چهاردهم چمپیون‌شیپ از ساعت 18 و 30 دقیقه چارلتون به مصاف میدلزبورو رفت. این دیدار در نهایت با نتیجه 3 بر صفر به سود میزبان خاتمه یاقت. قوچان نژاد که بعد از رهایی از مصدومیت و تعویض مربی دوباره به ترکیب چارلتون برگشته بود 21 دقیقه در زمین حضور داشت. هفته پیش چارلتون با 3 گل مغلوب پرستون شده بود. در دقیقه 89 قوچان‌نژاد از داور کارت زرد دریافت کرد. در جدول جمپون‌شیپ انگلیس چارلتون با 10 امتیاز در مکان بیست و دوم قرار دارد.

مهرداد پولادی
تیم الشحانیه قطر که در این فصل مهرداد پولادی را در ترکیب خود دارد، امشب در هفته چهارم لیگ "قطرگاز" (دسته دوم) به مصاف تیم الخریطیات رفت که در این دیدار را با نتیجه 3 بر یک پیروز میدان شد. در این دیدار پولادی برای تیمش 90 کامل بازی کرد و توانست برای تیمش مفید عمل کند و در نهایت پیروز میدان باشند. تیم الشحاینه با این پیروزی 7 امتیازی شد و با چند پله صعود موقتا به رده ششم جدول "قطرگاز" قرار گرفت.

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2015-11-01 01:33:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر