فهرست
عکس ویژه: فوتبال انگلیسی در انزلی
عکس ویژه: فوتبال انگلیسی در انزلی

عکس ویژه: فوتبال انگلیسی در انزلی

آی اسپورت- وقتیِ علیرضا فغانی، تصمیم گرفت احتمال لغو مسابقه ملوان-فولاد به خاطر شرایط بد جوی را رد کند و سوتِ آغاز بازی را به صدا دربیاورد، مربیان دو تیم نگران مصدومیت‌ احتمالی بازیکنان بودند و عکاس‌ها در تب و تابِ ثبت قاب‌هایی که توی زمین گل آلود تختی، هر کدام پتانسیل شاهکار بودن را به راحتی به دست می آوردند. حالا این تصویر، یکی از بهترین لحظاتِ ثبت شده از مسابقه دیروز است. تصویرِ آقای کاپیتان، در قلبِ شهری که آسمان‌اش همیشه باریده و زمین‌اش هر روز گل‌آلود بوده، زمینِ ایده آل پسربچه های بازیگوش و زمینِ سخت مردانِ کار. زمینِ رویاخیز. 
تقویم‌های 4 فصل را فراموش کنید. در انزلی یک فصل بیشتر وجود ندارد. فصل باران. اینجا همه اتفاق‌های مهم با مشارکت ابرها رخ داده اند. پیروزی یا شکست، همین نمایِ قهرمانانه از مردِ شماره 8 بدون لطافت آسمان و زبری زمین، هیچوقت معنایی نداشته اند. پژمان، در این لحظه شاید یادآور نمای مشهورِ فران کاتن انگلیسی باشد. یک قاب خاطره انگیز از جام جهانی راگبی.تصویری سینمایی که در آن کاتن و دو همبازی اش با هیبت عجیب و غریب و صورت هایی سیاه شده دیده می شوند. تصویری به نامِ مرد شنی. 

کیفیت زمینِ این روزهای پیشگاه هادیان انزلی آنقدر پایین است که خواه ناخواه فوتبال در شهر، به سال ها قبل رجعت می کند. به سال های زمین های گل آلود و نبردهای تماما فیزیکی که ارکسترهای آرام پاسکاری و بازی روی زمین در آن معنایی پیدا نمی کنند. فوتبالی سرشار از درگیری با لباس هایی کثیف که بازیکنانش بعد از رسیدن به خانه، تا هفته ها به استراحت نیاز داشته باشند. یک فوتبالِ کلاسیک انگلیسی! کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-01 16:12:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر