فهرست
یک تصمیم مشترک؛ پرسپولیس تا آخر فصل نمی‌بازد
یک تصمیم مشترک؛ پرسپولیس تا آخر فصل نمی‌بازد

یک تصمیم مشترک؛ پرسپولیس تا آخر فصل نمی‌بازد

آی اسپورت - پرسپولیس تیم برتر میدان دربی بود و حداقل به لحاظ شکل و شمایل فوتبالی و نوع دفاع و حمله فراتر از حریف سنتی‌اش نشان داد که حالا در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته و مدعی نخست قهرمانی است. پرسپولیس مقابل مدعی قهرمانی تیم برتر میدان بود و آنقدر حریفش را تحت فشار گذاشت که به حداقل امتیاز دست یابد. فرم بازی تیم برانکو نشان داد فاصله بین صدر و میانه جدول یک فاصله کاملا کذایی است که به راحتی قابل جبران به نظر می‌رسد. هر چند بهره بردن استقلال از اشتباهات داوری در مسابقه و متضرر شدن پرسپولیس در سه، چهار دیدار این فصلش تاثیر زیادی در ایجاد این اختلاف 7 امتیازی داشته اما فرم فوتبال دو تیم در بازی رودررو نشان داد پرسپولیسی که تا دیروز در ناامیدی به‌سر می‌برد حالا می‌تواند مدعی قهرمانی باشد و اگر امروز بازیکنی از این تیم حرف از قهرمانی زد نباید او را خوش خیال یا ساده انگار خطاب کرد. در روزهایی که تراکتورسازی و سپاهان روی دور نوسان افتاده‌اند و کیفیت استقلال را همه دیده‌اند شاید تنها صعود سریع ذوب‌آهن و گل محمدی کمی برانکو و دوستداران پرسپولیس را برای ازدیاد مدعیان قهرمانی دلواپس کند؛ هر چند اصل بر روند یکسان و ثبات پرسپولیس است وگرنه در صورت تزلزل دوباره، پرسپولیس برانکو هم چیزی بیشتر از تراکتور اولیویرا نخواهد بود. پرسپولیس طی یازده هفته گذشته در فرم فوتبالی که ارائه داد نوسان زیادی داشت و دقایق خوب و بد زیادی در بازی‌های این تیم نهفته بود که می‌شود روی تک تک آنها بحث کرد اما وقتی بحث نتیجه و امتیاز پیش می‌آید برانکو و شاگردانش نمره قبولی می‌گیرند چرا که روند صعودی سرخ‌ها در هفته‌های اخیر جالب بوده است؛ سه برد و دو تساوی در لیگ برتر و دو پیروزی در جام حذفی همه بعد از شکست مقابل سایپا رقم خورده و پرسپولیس ضمن ارتقا در کیفیت فنی‌اش و بالا رفتن آمار دقایقی که خوب بازی می‌کند به لحاظ کسب امتیاز هم خوب عمل کرده است. به نظر می‌رسد مرگ نابهنگام کاپیتان هادی نوروزی و البته هماهنگی تفکرات و خواسته‌های برانکو با توانمندی و کیفیت بازیکنانش باعث شده پرسپولیس شرایط تازه و متفاوتی پیدا کند به طوری که حس خواستن پیروزی و میل وحشتناک کسب موفقیت در هر مسابقه کاملا مشهود است؛ از محکم بازی کردن در بازی ماقبل دربی گرفته تا همین دربی که تیم برانکو تا ثانیه پایانی جانانه جنگید و به حداقل مزدش دست یافت. هر چند شاید کمی احساسی و غیر قابل پیش بینی باشد اما یک حس ناشی از اتفاقات رخ داده در پرسپولیس این فصل می‌گوید این تیم تا آخر فصل نمی‌بازد یا حداقل اینکه اگر این اتفاق بیفتد راحت رخ نخواهد داد. شاید تساوی در دربی با توجه به نیاز پرسپولیس برای صعود در جدول کمی ناامید کننده باشد اما حفظ روند رو به رشد پرسپولیس و نمایش قابل قبول تیم برانکو باعث شده هواداران پرسپولیس از این تساوی خوشحال باشند. خوشحال بابت اینکه تیم شان فوتبالی فراتر از تیم صدر جدول ارائه می‌دهد و با رشدی که در پیش گرفته می‌تواند فاصله تا صدر را کم و کمتر کند. تا جایی که از حالا دل بستن به حضور در کورس قهرمانی ادعای گزافی نباشد.

منبع: ایران ورزشی

کد خبر:9402
  ۸  
آی اسپورت
2015-11-02 13:51:13
نظر دهید

۸ نظر
-
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۵۴
پرسپولیس دوستت داریم
-
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۲۴
چرت و پرت ننویس خواهشا سایت پرسپولیسی...معلومه ک تیمی ک بازنده بازیه باید حمله بکنه و تیم برنده دفاع میکنه...

حالا یه گله شانسی وباخطاهم زدین شما...خوش ب حالتون شده و‌جوگیر شدین ک تیم برتر بودین
-
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۲۸
میره بابا...میره.....
شتر در خواب بیند پنبه دانه
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۴۷
جو گیر ها
-
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۵۲
حالا میبینی پرسپولیس از شیشم بالا نمیاد
سعید
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۵۵
امسال لیگ داغونه،سپاهان و فولاد و تراکتور و نفت که وضعشون مشخصه،این وسط هم پرسپولیس که هفته های اول بازی های سختشو گذروند تازه بازی های اسونش شروع شده تا پایان نیم فصل،عیار استقلال هم باید از بازی با استقلال خوزستان تا پایان نیم فصل بسنجیم که بازی های سختی داره که تا حالا خوب بوده نتیجه هاش.تو لیگ برتر هر سال که تیم های مطرح افت کنن اون سال مال استقلاله فعلا هم وضع اینطوره و جو به سوده استقلاله،لیگی مه نتونه بعد سه نساوی استقلال صدر نشینش تغییر کنه نشپن دهنده کیفیت پایینشه
-
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۵۶
دیگه شورشو دراوردین با این نقدهای مسخرتون . جنس دربی همین هست، تیمی که عقبه حمله میکنه . همچین تعریف و تمجید میکنین، ادم فکر میکنه بازی های بارسا هست . دیگه تاکتیک از هرکجا بزن زیرش که اینقدر تعریف نداره .
فرهاد
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۱۳
چه نویسنده جو گیری خیلی احساساتی هستی عمو . تو جام حذفی با باختن به ذوب حذف می شود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر