فهرست
اسطوره فوتبال آلمان مهمان امشب برنامه ۹۰ / سلام آقای عجیب و غریب
اسطوره فوتبال آلمان مهمان امشب برنامه ۹۰ / سلام آقای عجیب و غریب

اسطوره فوتبال آلمان مهمان امشب برنامه ۹۰ / سلام آقای عجیب و غریب

بهترین مدافع چپ تاریخ فوتبال آلمان. بله حتی بالاتر از اندی برمه بزرگ. این انتخاب هواداران و کارشناسان آلمان است. برای شناختن پل برایتنر احتمالا نیاز به بررسی بخش اعظمی از تاریخ فوتبال آلمان است. مدافع خوش‌ استیلی که در ۲۱ سالگی قهرمان اروپا شد و در ۳۱ سالگی کفش‌هایش را آویخت اما در همین ۱۰ سال همه افتخارات ممکن برای یک فوتبالیست را کسب کرد. برایتنر یکی از اعضای اصلی تیم طلایی دهه ۷۰ آلمان بود اما به خاطر عقاید خاصش در بایرن به مشکل خورد و سال ۷۴ این تیم را ترک کرد. جدایی از بهترین تیم آن روزهای دنیا مساوی با از دست دادن دو قهرمانی بعدی اروپا بود اما برای کسی که بسیاری او را خاص‌ترین فوتبالیست تاریخ آلمان می‌دانند، این مسئله بعد از عقایدش در درجه دوم اهمیت قرار داشت.
برایتنر در کنار "گونتر نتزر"، یکی دیگر از یاغیهای بزرگ تاریخ فوتبال آلمان یکی از بهترین خط هافبک‌های تاریخ رئال را ساخت اما سال ۷۹ در روزهایی که بایرن مونیخ وارد دوره افول شده بود، به این تیم برگشت. بهترین دفاع چپ تاریخ آلمان به انتخاب کارشناسان و هواداران فوتبال این کشور در سال ۲۰۰۷، سال ۷۴ و دو سال بعد از قهرمانی در اروپا، در ورزشگاه خانگی بایرن مونیخ گل مساوی فینال جام جهانی را زد و راه را برای قهرمان شدن ژرمن‌ها باز کرد. این قهرمانی هم برای او بعد از عقایدش در درجه دوم اهمیت قرار داشت همین دلیل بود که او تیم ملی را هم رها کرد اما سال ۷۹ با دعوت یوپ دروال بزرگ برگشت و بازوبند کاپیتانی را بست. در جام جهانی ۸۲ یکی از بهترین نمایش‌ها را داشت. یک بار دیگر در فینال گل زد اما گلش این بار برای قهرمان شدن کافی نبود.
برای مردی که روزی گفته بود فقط بعد از تمرین و مسابقه است که احساس زنده بودن دارد، دور شدن از فوتبال ممکن نیست. برایتنر بعد از خداحافظی به دوست صمیمی‌اش اولین هوینس پیوست و مدیر تیم اسطوره‌های بایرن شد. آقای عجیب و غریب فوتبال دنیا برای نسل جدید عشق فوتبال‌ها هم چهره‌های آشناست. اگر قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا را تماشا کرده باشید حتما او را با کت و شلوار شیک و لهجه آلمانی غلیظش زمان انگلیسی صحبت کردن دیده‌اید.

منبع: سایت رسمی نود
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-02 16:32:00
نظر دهید
۱ نظر
امین
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۲۲:۵۴
حرف نداشت .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر