فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

موینکا ویتی- آی اسپورت


گزارش زنده نودِ امشب را با این قابِ قدیمی آغاز می کنیم. تصویری به جا مانده از دورانی که در آن، کت را برای پوشاندن همه بدن می دوختند! نود این دوشنبه شب، تحت تاثیر دو موضوع روی آنتن خواهد رفت. اولی دربی تهران و دومی، دعوای ادامه دار کی‌روش-اسدی. آقای دبیرکل این اواخر حتی برای الکس فرگوسن هم اظهار تاسف کرده که چطور در سال های متمادی کی روش را به عنوان دستیار تحمل کرده است! پل برایتنر نیز مهمان ویژه استودیوی نود خواهد شد. 
 پیش از برنامه1: دربی تمام شده از میدان آزادی خبر رسیده مظلومی هنوز دارد اتوبوس‌های شرکت واحد را جلوی دروازه تیمش پارک می‌کند. دربی تمام شده اما بازیکن‌های پرسپولیس هنوز هم دارند از شدت خوشحالی مساوی شدن بازی، در آزادی جشن می‌گیرند. دربی تمام شده اما هواداران دو تیم هنوز در اینستاگرام چهره های سرشناس دارند از خجالت هم درمی آیند. 

پیش از برنامه2:کمی بعد از پایان دربی، ویدئویی منتشر شد که در آن علی ضیا بی حواس به دوربینی که دارد حرکات‌اش را ضبط می‌کند، با پرویز مظلومی و موهایش شوخی کرده است. شاید کسی یاد نباشد اما عادل هم در جریان مسابقه با اشاره به باران و فرار مظلومی از نیمکت، با این موضوع شوخی کرده بود. بر خلاف ضیا، عادل کافه ندارد که به این بهانه شیشه هایش را بیاورند پایین و کیفش را ببرند! از عادل فردوس پوس تقاضا می کنیم که نخند و هر چه سریع تر یک کافه تاسیس کند تا این دوستان بیکار نشده اند.

 
پیش از برنامه 3: کی روش شاید مربی خوبی باشد اما در بیانیه نویسی، هنوز فاصله زیادی با استانداردهای بزرگ بیانیه نویس دوران، حاج محمد مایلی کهن دارد. با این وجود پیشرفت او در زمینه ایرانی شدن، قابل توجه به نظر می رسد.

 
پیش از برنامه 4: از همه نامه ها و پیام هایی که برای‌مان فرستاده اید ممنونیم. امیدواریم دفعه بعد آدرس را درست وارد کنید! 

 پیش از برنامه5: ر.ص بازیکن تیم والیبال پیکان به سبک دیپلمات معروف ایرانی، می خواسته «تفاوت فرهنگی‌اش» را به یکی از خدمتکارها نشان بدهد که دوربین‌ها در آسانسور شکارش کرده اند و او از مسابقه ها اخراج شده است. قطعا باید زیرساخت‌هایی برای مبارزه با این موضوع شوم فراهم شود. موضوعِ شومِ دوربین دار بودن آسانسورها!

 
پیش از برنامه6: هنوز دربی 81 تمام نشده بود که بازیکنان استقلال شروع به حمایت از مهدی رحمتی و کنایه باران کردن کی روش کردند. بلافاصله سوشا مکانی و رفقا با حمایت از کی روش پاسخ آن ها را دارند تا یکی از عجیب ترین کری خوانی های این سال ها شکل گرفته باشد. جالب تر از همه، مردان ملی پوش استقلال هستند که در این مورد کاملا سکوت کرده اند. آن ها به شدت به درد نمایندگی مجلس می خورند!

 
پیش از برنامه7: دوستان خبرگزاری های منتقد دولت آنقدر نگران بی ابتکاری در هیچ حوزه ای نیستند که نگران ابتکار در سازمان محیط زیست شده اند! از طرفی روزنامه وطن امروز هم تاکید کرده حاضر نیست در نمایشگاه مطبوعات حاضر شود و از این رو نمایشگاه دیکر معنایی ندارد و ما 5000 هزار عضو رسمی تحریریه آی اسپورت هم به همین خاطر آن را تحریم می کنیم. 
پیش از برنامه8: در یک کنسرت در آمریکا،  دو نفر بر اثر اووردوز فوت کرده اند و پلیس 300 نفر را دستگیر کرده است. حتی زلزله هم نمی تواند چنین آماری در کنسرت های ایرانی بسازد. اینجا اصلا هیچکس وقتی برای خلاف کردن ندارد. 73 درصد که دارند فیلم می گیرند.20 درصد خواب هستند. 6 درصد دارند به نیمه گمشده قول می دهند بروند خواستگاری و یک درصد هم موقع آهنگ های شاد مواظب اند کسی یک وفت از روی صندلی بلند نشود.

 
پیش از برنامه9: از یک ساعت بعد از نود، مسابقه فوق مهم تاتنهام و استون ویلا نیز آغاز خواهد شد و ما شما را در جریان آن مسابقه می گذاریم. شاید برای شما مهم نباشد اما برای ما که تیم محبوب مان در زمین حاضر است، این مسابقه اهمیت زیادی دارد! 
پیش از برنامه 10:نداریم. هفته بعد سر بزنید. 

-روند آن‌تایم شدن نود در این هفته نیز ادامه پیدا کرد. عادل بعد از تبریکِ شب پاییزیِ زمستانی، از کنداکتور شلوغ برنامه سه ساعته امشب حرف می زند. 

-به تازگی صداوسیما دوباره تصمیم گرفته تیزر فیلم های سینمایی را قبل از برنامه های پرمخاطب پخش کند. این طرح که قبل از نود نیز اجرا خواهد شد، قطعا بیشتر از برنامه هفت افخمی به سینمای ایران کمک خواهد کرد. 
-پانتومیمِ استادیوم غدیر، تغییر رنگ سبیل های تونی و شوخی با تلفظ انگلیسی عضو مستعفی کمیته اخلاق، تنها بخش های بامزه اولین نوددرجه امشب نود هستند. تونی، ایرانی ترین مربی خارجی همه این سال های فوتبال ایران است. 
-بعد از حضور روی صندلی مهما نود، داروش شجاعیان حتی یک بار نیز به بخش ترین‌های هفته راه پیدا نکرده و مهرداد محمدی نیز حتی یک گل برای راه آهن به ثمر نرسانده است. - آن حامدِ لک سابق کاملا از حافظه لیگ برتر پاک شده است. او در این فصل هر هفته بهترین سیو هفته را برای شهریار انجام می دهد. 
-شعارهای عجیب ورزشگاه ارومیه، در یادگار امام تبریز تکرار نمی شود. لابد به همین خاطر است که شهرداری ارومیه می برد و تراکتور نه! 
-پیراهن سبز عادل- که در جریان گزارش دربی نیز آن را پوشیده بود- قدمتی به اندازه برنامه نود دارد! -سوال نظرسنجی عجیب یکی از خنثی ترین نظرسنجی های تاریخ این برنامه است. اتفاق مهم دربی، در این سوال مدنظر نودی هاست. گزینه های انتخاب مهم ترین اتفاق دربی طوری چیده شده اند که گزینه اول با اختلاف بیشترین رای به دست بیاورد: اتحاد دو تیم برای هادی نوروزی. 
جنگ بیانیِ چندم 

-کی‌روش و اسدی. این قسمت تازه ای از یک دعوای تمام نشدنی است. با این تفاوت که این بار کی روش دیگر طرف مقابل را نمی شناسد:«داکتر اسدی؟ داکتر اسدی؟». 
-اسدی حتی برای  الکس فرگوسن افسوس می خورد که کی روش دستیار او بوده است. در این مورد اگر از کفاشیان سوال کنید، خواهید شنید:«فرگوسن؟!». (با لحن جناب خان بخوانید).
-نوع پوشش کی روش هر بار به نسبت اختلاف اش با وزارت ورزش تغییر می کند. مثل صبح امروز وقتی اختلاف ها به اوج رسیده باشند، او با کراوات به فدراسیون می رود. کمی بعد از تمدید قرارداد اما او آخرین دکمه پیراهن‌اش را می بندد! 
 
-کاندیدای بهترین جوک سال. کی روش به اسدی اینطور نگاه می کند. 
-پسرِ جوان فیلم سایکویِ هیچکاک، شاید بهترین تصویر برای توصیف تقریبا همه اهالی فوتبال ایران باشد. تنها فرق ماجرا این است که آنجا چاقو تعیین کننده بود و اینجا قلم برای بیانیه نویسی. حاشیه هایی که حالا فردوسی پور در نود از ریز شدن روی آن ها چشم پوشی می کند، زمانی بخض اصلی نود را شکل می دانند . وقتی که برنامه هنوز تیم آنالیز نداشت.

 
دربی هشتاد و یکم 
-حالا شاید مشخص شود تمرکز ستاره های دو تیم در محوطه جریمه در دربی پایتخت چرا پایین آمده بود. میثاقی و گروه‌اش صبح مسابقه را در اردوی تیم سپری کرده بودند.

 

 

 

-«امیدوارم دو تیم جوونمردانه بازی کنن و نتیجه هر چی شد، اگه باختیم سر بازیکن‌ها رو می برم!». طرفداران دربی معمولا تنها به جمله اول اعتراف می کنند و به جمله دوم، فقط فکر می کنند.

 

 -فروشنده ساندویچ آزادی، از کاهش تماشاگران ورزشگاه نسبت به سال های قبل گلایه دارد. او احتمالا نمی داند که خوردن ساندویچ هایش، یکی از دلایل مهم کاهش جمعیت آزادی بوده است!

 

 

 

-حتی اگر صندلی های آزادی هم شماره دار شوند و بلیت با همین شماره ها به فروش برسد، باز هم خوابِ شب دربی در بیرون ورزشگاه ترک نخواهد شد.

 

 

 -اگر امید عالیشاه با مفهومی به نام گل زدن از دوقدمی آشنا بود، شاید این حواشی گسترده پیرامون مهدی رحمتی هرگز شکل نمی گرفتند. بوسه رحمتی به او شاید به نوعی پیام گلر آماده استقلال به کی روش بود. در تقابل با بازیکن گلنزنی که برای تیم سرمربی پرتغالی بازی می کند. گلزنی عالیشاه روی این صحنه، فرشاد احمدزاده را به دومین پاس گل قیچی برگردان متوالی می رساند. او همه جای زمین قیچی می زند و حتی صبح ها با قیچی برگردان از خواب بیدار می شود.

 

 -از فاجعه بازی با دو اخطار برای تیم ملی امید تا درخشش در دربی، مدت زیادی برای هافبک جوان پرسپولیس طول نمی کشد. کمال حالا در اوج کامیابی است.

 

 -آرش برهانی بدون اشاره به پرویز مظلومی، از عقب کشیدن تیم انتقاد می کند. بدون اشاره به پرویز مظلومی؟

 

 -این می تونه آخرین بخت پرسپولیس باشه. هر بار که فردوسی پور از این جمله در گزارش‌اش استفاده می کند، قرمزها به یک گل مهم دست پیدا می کند. پرسپولیس این هفته ها برای گلزنی، باید بازی را از آخرین بخت شروع کند!

 

 

 


-آخرین باری که استقلال در یک دربی پرسپولیس را شکست داد، علی علیپور در کلاس دوم دبیرستان تحصیل می کرد!

 

 -تازه ترین آنالیز تاکتیکی مجید صالح، تمام نقطه ضعف های تیم در دربی را آشکار می کند. اینکه عده ای بیرون زمین دوست داشتند بازی مساوی شود.

 

 


-مهدی رحمتی درست توی وقت های گل خورد که به واسطه خودش تلف شده بودند. او حتی بعد از بازی به جای همراهی با اتوبوس تیم، با غلط خوردن به هتل رفت!

 

 

 

-بن‌سون، اولین بازیکن تریخ دربی است که موفق شده با اندام تحتانی در مسابقه بزرگ پایتخت گل بزند. اگر گل های با دست را دستِ خدا می نامند، چه اسمی باید روی این گل گذاشت؟ به ثمر رسیدن این گل شاید ابتدا از اشتباه در ترجمه لوکا ماریچ برای بن‌سون آغاز شده باشد.

  

-محسن ترکی در روز دربی آنقدر آماده و بی اشتباه بود که در پایان بازی، برای حضور در ایران از او ویزا خواسته بودند!

 
-از موثرترین تعویض های دربی، امین حاج محمدی بود. مدل 2015، با قابلیت دراز کشیدن روی خط در لحظه گل خوردن تیم. مید این شیراز. 
 


-تاتنهام محبوب مان در نیمه اول، دو بار دروازه استون ویلا را باز کرده است. موسی دمبله و دلی علی تو دل برو. آقای برایتنر در استودیو

 

 

-بدون آن سبیل ها و موهای بلند، بدون آن آشفتگی همیشگی. آقای برایتنر امشب در قامت یک بیزینس من روبروی فردوسی پور نشسته است. حالا احتمالا در ایران همه یادشان  می آید از کودکی عاشقِ برایتنر بوده اند.

 

 

 

 

 

-در طول تاریخ فقط دو بازیکن وجود داشته اند که هیچکس متوجه نشده چپ پا بوده اند یا راست پا.  پل برایتنر و حمیدرضا علی عسگری.

 

  

-براینتر برای فعالیت های تجاری به ایران سفر کرده است. کاش در بین ین فعالیت ها، او یک بازیکن ایرانی هم برای بایرن بخرد.
 

-وقتی برایتنر برای اولین بار به ایران سفر می کرد، از بازی در استادیوم آزادی شگفت زده شده بود. وقتی برایتنر برای چهارمین بار به ایران سفر کرده، هنوز هم آزادیِ تنها دستاورد ورزشگاهی ایران است. استادیومی که دیگر نمی تواند ستاره های خارجی را شگفت زده کند.

 

 

 

 

-با اشاره به دفاع غیرخطی، برایتنر احتمالا قهرمان بزرگ علیرضا علیفر خواهد بود. آقای سرهنگ شنبه شب همزمان با هالووین، مخاطبان شبکه سوم را با صدایش ترسانده بود.

  

-ماه ها قبل، شاید این انتقاد جدی برایتنر بود که باعث شد اوزیل دوباره فرم گذشته اش را به دست بیاورد. نود هم شاید به انتقاد برایتنر نیاز داشته باشد!

 

  

«نسبتا سالم زندگی کرده ام». جمله طلایی مردِ آلمانی نود امشب. مردی که به ایران نیامده بود تا خسته باشه. مردی که زیاد می دانست. او بر خلاف کارلوس و سالگادو، حضور در نود را به عنوان یک شوخی تلقی نمی کند. برای چند لحظه صحبت های او درباره بازیکن های دورگه آلمان را با مصاحبه‌های پیشکسوت‌های ایرانی مقایسه کنید. -عادل به اندازه ای از مترجم آلمانی امشب برنامه اش تعریف می کند که انگار او، آرین قاسمی است! تقویم نود: 

-نودی ها به محض اطلاع از انتشار یک عکس قدیمی در گزارش زنده، یک ویدئوی قدیمی برنامه را در تقویم نود روی آنتن بردند تا هماهنگی شان با لایوکامنتیتوری را عیان کنند. -در تقویم نود متوجه می شویم زمانی برگردان های آرش برهانی به جای صورت بازیکنان خودی یا حریف، واقعا به توپ برخورد می کردند. -«علی دایی که همه رو می زنه!». چه کسی فکر می کرد بهنام ابوالقاسم پور با این جمله ها و آن خنده ها، یک روز به دنیای سیاست وارد شود؟ 
-بهروز رهبری فرد اساسا وقتی ناراحت می شود، پیراهنش را می کشد روی سرش و جشن می گیرد. او وقتی ناراحت می شود، خوشحالی می کند! 
-باز هم در راستای افزایش اطلاعات عمومی در تقویم نود، متوجه شدیم که این هفته روز جهانی اتاق عمل و انیمیشن بوده و کنوانسیون حفظ اشیا زیر آب هم مربوط به همین هفته است. در نود اعلام نشد اما روز جهانی ماست های چسبیده به در آلومینیومی سطل ماست هم مربوط به همین هفته است. مبارکتان باشد! 

-با این روند قرار دادن ویدئوهای برنامه در وبسایت نود، احتمالا تا چند وفت دیگر خود نود را نیز در سایت پخش می کنند! 

اسدی که موفق نشده به فرصت مناظره با کی روش در نود دست پیدا کند، باید هر چه زودتر با شفیع تماس بگیرد و دو ساعت و نیم تمام روی آنتن ورزش و مردم  حرف بزند و ستایش بشنود!  -شجاعانه ترین گل این هفته لیگ را مرتضی تبریزی به ثمر رساند. ذخیره همیشه طلایی یحیی، مثل همه آدم های شجاع دیگر وقتی برای شادی کردن نداشت. -مهدی رجب زاده درست به خوبی سریال «فرندز» است. با این تفاوت که این یکی پایان ندارد! 
-محرم نویدکیا با چند هفته قهر، سرمربی سپاهان شد. او احتمالا اگر چند ماه بیشتر به این قهر ادامه داده بود، به نهاد ریاست جمهوری می رسید!
-به طور معمول تعداد شوت های درون چارچوب رقبای استقلال اهواز، با تعداد گل های آن ها در مقابل این تیم برابری می کند. یک چنین گلری است این پرویز کریمی. 
-سه ساعت زمان برای همه آیتم های نودِ شلوغ امشب کافی نبود و بخش هایی از برنامه فرصت روی آنتن رفتن را به دست نیاوردند. نود به سبک و سیاق ماه های گذشته به دعواهای روز فوتبال ایران ورود نکرد. -نود یازدهم/دوازدهم آبان ماه هم خیلی زود به پایان رسید. تا ما برای دوست کوچک‌مان درباره سطح ماه انشا می نویسیم، شما هم فیلم «کلئو از 5 تا 7» انیس وردا را تماشا کنید تا ترس‌های‌تان از زندگی بریزد. احتمالا گزارش زنده هفته بعد را چند ساعت قبل از شروه برنامه برای اولین بار از خود استودیوی نود منتشر خواهیم کرد. منتظر دوشنبه شب جذاب آی اسپورت باشید. شبت‌تان شجاع. 
 
کدخبر:9405
  ۱۴  
آی اسپورت
2015-11-03 02:44:11
نظر دهید

۱۴ نظر
امیررضا
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۲۷
اختلاف فرهنگی ر.ص. خخخخخختخ
فرزام
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۳۵
آی اسپورت میخوام ببینم امشب هم میخوای استقلالی بازی در بیاری؟
اکبر خان محمدی
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۳۶
این نود درجه عادل فردوسی پور اینا جدیدا چقدر لوس و بی مزه شده. کسی با این موافق نیست؟
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۴۰
فرزام خیلی پررویی
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۰۲
گل که قطعا مشکلی نداشت .... اما توپی که بدست عمران زاده خورد 100 درصد پنالتیه .............. چون جلوی موقعیت 100 درصد رو گرفته .............. ترکی بازی رو برای کیسه کشا در آورد
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۰۴
مسعود مرادی عضو دپارتمان داوریه و طبیعیه ماست مالی کنه
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۱۶
یعنی علیپور ۱۲ سالشه؟ اسکول فکر کردی بانمکی؟
سعید
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۲۳
... غلت خوردن به هتل رفت!
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۲۸
چند,سالته لنگی؟ خجالت بکش, مثلا خبرنگاری؟ لنگی عقده ای, شرافت داشته باش
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۴۹
لنگی دهنتو ببند
سعید
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۰۲
مونیکا ویتی - آی اسپورت
نیما ابطحی
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۲۴
سایکوی هیچکاک عالی بود، البته ما از اوضاع الان بیانیه نویسی ها و کی با هر کی دعواهه شدیم سرگیجه هیچکاک!
برایتنر هم خوب استاد بود خوببببببببببب
امید
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۳:۰۶
-فروشنده ساندویچ آزادی، از کاهش تماشاگران ورزشگاه نسبت به سال های قبل گلایه دارد. او احتمالا نمی داند که خوردن ساندویچ هایش، یکی از دلایل مهم کاهش جمعیت آزادی بوده است!
این خیلی خوب بود. کارتون درسته..
امید م
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۳:۴۰
:)) بازم بگم که نود رو ببینم یا نبینم میام این گزارش زنده رو می خونم و میخندم واقعا :)) عالی هستی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر