فهرست
گزارش از استمفورد بریج؛بوی توطئه علیه آقای خاص می‌آید
گزارش از استمفورد بریج؛بوی توطئه علیه آقای خاص می‌آید

گزارش از استمفورد بریج؛بوی توطئه علیه آقای خاص می‌آید

آی اسپورت - وضعیت اسفناک تر از بد ترین حالت ممکن شده است. قهرمان فصل گذشته لیگ جزیره بعد از گذشت 11 بازی فقط 11 امتیاز دارد و در رتبه پانزدهم جدول دیده می شود. برای تیمی که می خواست از قهرمانی فصل قبل خود دفاع کند، از دست دادن 22 امتیاز تا اینجای کار یک فاجعه به حساب می آید. فاجعه ای که هدف دفاع از عنوان قهرمانی را برای چلسی و مورینیو به یک رویا تبدیل می کند. رویایی که شاید دست یافتن به آن در شرایط موجود امکان پذیر نباشد. باخت به یورگن کلوپ که بلافاصله بعد از حضور روی نیمکت لیورپول کری خوانی با مورینیو را آغاز کرد و خود را نه « آقای خاص » بلکه « آقای معمولی » معرفی کرد، آخرین سکانس تراژدی تلخ مورینیو و چلسی این فصل بوده است. بحث ناکامی های چلسی می تواند تبدیل به داغ ترین سوژه این روز های فوتبال جهان شود. این که چه بلایی سر چلسی فصل قبل آمده، می تواند چندین کارشناس خبره را ساعت ها به بحث وادار کند. چون کسی که خود را آقای خاص می نامد همیشه در تیررس نگاه هاست. حتی این روز ها بوی توطئه ای علیه مورینیو به مشام می رسد!

از کجا شروع شد؟!
اگر خود مورینیو در خلوتش به باختن مقابل آرسنال در فینال جام حذفی انگلیس قبل از شروع فصل و درگیری های شدید و در عین حال بچه گانه با آرسن ونگر فکر کند، منتقدان او این مسئله را کنار می گذارند و سراغ اتفاقی می روند که زیر آتش حاشیه ها را روشن کرد. اخراج دکتر تیم همان مسئله ای است که از نظر خیلی ها شروع کننده اتفاقات بد برای چلسی بوده است. شاید در نگاه اول نقش یک پزشک در تیمی مثل چلسی که پر از ستاره است خیلی به چشم نیاید، اما تصمیم خودخواهانه آقای خاص باعث شد او نه تنها نتواند اقتدار خود را ثابت کند بلکه هم منفور تر شد هم حالا اثرات آن اتفاق و آن تصمیم به نظر عجولانه را می بیند. درست بعد از تساوی مقابل سوانسی در هفته اول بود که خانم دکتر « اوا » اولین بهانه مورینیو برای ناکامی ها شد. بعد از اینکه دیگر پزشکی وجود نداشت، داوری ها بهانه مورینیو برای باخت ها و ناکامی ها شد. ناکامی هایی که از اردو های پیش فصل شروع شد. قبل از شروع فصل جدید نتایج چلسی در بازی های دوستانه اصلا خوب نبود و هواداران را به شدت نگران کرده بود. همان نتایج ضعیف به نظر راه سخت آینده را برای خوزه مورینیو ترسیم کرد که او حالا بعد از هر باخت دنبال بهانه جویی است. حاشیه ها از همین اخراج پزشک تیم شروع شد. حاشیه ای بی مورد اطراف تیم که در عین حال به سرعت تاثیر منفی روی عملکرد بازیکنان چلسی گذاشتند. باخت 3-0 مقابل منچستر سیتی در هفته دوم، نشان داد چلسی این فصل مقابل غول های لیگ جزیره حرفی برای گفتن ندارد. وقتی هفته سوم اولین برد چلسی به سختی با نتیجه 3-2 مقابل وست بروم ویچ بدست آمد، خیال طرفداران آبی های لندن آسوده نشد. چون آنها تیمی را می خواهند که فصل قبل قهرمان شد نه تیمی که می خواهد به هر قیمتی فقط ببرد. کریستال پالاس، اورتون، ساوتهمپتون، وستهام و لیورپول تیم هایی هستند که بعد از منچستر سیتی موفق به شکست چلسی در این فصل شده اند. تیم هایی که فاصله مورینیو و چلسی را با صدر حدول 14 امتیاز کرده اند.

بوی توطئه می آید!
سبکی که مورینیو در چلسی تزریق کرده است کاملا متفاوت با دوران او در رئال مادرید است. او در رئال خیلی هجومی بازی می کرد ولی حالا در چلسی تبدیل به یک مربی محافظه کار شده است و بیشتر دفاع کردن را در دستور کار قرار می دهد. دفاعی که این روز ها در دنیای فوتبال از آن به عنوان « دفاع اتوبوسی » یاد می کنند. چیزی که شدیدا باعث رنجش طرفداران فوتبال می شود. طرفدارانی که شاید هفته ها منتظر یک مسابقه فوتبال باشند تا از آن لذت ببرند اما آقای خاص می تواند به خاص ترین شکل ممکن نقشه های آن ها را بر باد دهد. این خاص بودن با خاص بودنی که برای مثال از یورگن کلوپ در یاد مانده خیلی تفاوت دارد. تفاوت را از این جا می توان فهمید که کلوپ با این همه عشق در دل اهالی فوتبال جا دارد اما خودش را فردی معمولی می داند. این شیوه مورینیو که از نظر خیلی ها به روح پاک فوتبال ضربه می زند، باعث شده حتی کار بازیکنان او هم تحت تاثیر قرار بگیرد. بازیکنانی که اصلا دوست ندارند قاطی انتقاد های صورت گرفته علیه مربیشان شوند و روز به روز چهره منفور تری پیدا کنند. همین شاید باعث شود ستاره های چلسی در این روز های بد آرزوی رفتن مورینیو را داشته باشند. اتفاقات به وجود آمده در این چند وقت نشان از این دارد که شاید توطئه ای علیه آقای خاص در راه باشد. این که او به کاستا و چند بازیکن دیگر دستور داده تا از خوردن زیاد پرهیز کنند و آنها از این کار سرپیچی کردند، می تواند کوچکترین نشانه شروع این توطئه باشد. یا اینکه تذکر به بازیکنان برای شوخی نکردن و جدی بودن در تمرینات مورد تمکین قرار نگرفته است و شاگردان مورینیو چندان حرف شنوی قبلی را از او ندارد. « گری ریچاردسون » خبرنگارBBC  چند روز پیش به این ماجرا پرداخت و از این گفت که یکی از بازیکنان چلسی که به او خیلی نزدیک است، فاش کرده بعضی از بازیکنان برای پیروز نشدن تیم مورینیو متحد شده اند. چیزی که می تواند لقب آقای خاص را از روی خوزه مورینیو بردارد. شاید اگر خود او از بابت توطئه مطمئن شود، راه رفتن را پیش بگیرد تا حداقل بتواند چیزی که در این سال ها جمع کرده است را حفظ کند. اندوخته ای که روز به روز به واسطه رفتار های عجیب مورینیو و منفور شدنش در جمع اهالی فوتبال دارد از بین می رود.


منبع: خبر آنلاین

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2015-11-03 13:16:17
نظر دهید

۲ نظر
عباس
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۰۲
آقام ژوزه:(
عباس
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۰۲
آقام ژوزه:(
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر