فهرست
روایت همه تقابل‌های یحیی و پرسپولیس/ بی‌رحم‌ترین رفیق!
روایت همه تقابل‌های یحیی و پرسپولیس/ بی‌رحم‌ترین رفیق!

روایت همه تقابل‌های یحیی و پرسپولیس/ بی‌رحم‌ترین رفیق!

آی اسپورت- در سال های بازی، یحیی یکی از باهوش ترین مدافعان فوتبال ایران به شمار می رفت. بازیکنی آرام که با بیشتر همبازیان‌اش به لحاظ رفتاری سنخیتی نداشت و خیلی ها پتانسیل تبدیل شدن به یک مربی درجه یک را در او دیده بودند. یک بار در آن سال ها، پروین به سادگی او را زا دست داد تا پرسپولیس برای بازگرداندن‌اش به تیم، هزینه زیادی پرداخت کند. اتفاقی که شاید در دوران مربیگری هم برای این چهره رخ بدهد. یحیی در 8 مسبقه 5 بار پرسپولیس را شگست داده و بعد از همه پیروزی ها، ترجیح داده سکوت کند و هیچ واکنشی نشان ندهد. 



یک/ لیگ هفتم. یک بازی به پایان لیگ برتر. پرسپولیس برای بقا در کورس قبل از بازی هفته بعد با سپاهان، به پیروزی مقابل صبای گل محمدی نیاز دارد. ورزشگاه تقریبا پر شده. اواخر نیمه، غلامرضا رضایی بلند می شود و با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز می کند. اضطراب در آزادی به اوچ رسیده اما در نیمه دوم، همه چیز عوض می شود. درخشش کریم و محسن خلیلی، پرسپولیس را برنده می کند. حتی پژمان نوری گل می زند تا صبا 4 تایی شود. حالا پرسپولیس به قهرمانی نزدیک شده است.  



دو/ 4 سال بعد از چدال اول. باز هم در آزادی. یحیی سرمربی صباست. آن ها مقابل تیم گرانقیمت و پرستاره ژوزه قرار گرفته اند. این اولین بازی نیلسون کوریا بعد از لغزش ادامه دار شهاب گردان است. نیلسون هم اما مطمئن نمی شود. توپ از زیر دست اش می رود توی دروازه. صبا 2-0 پرسپولیس. بهت در تهران. یحیی مدتی بعد دستیار ژوزه می شود. 



سه/ این بار یحیی روی نیمکت نفت نشسته و علی دایی، روبروی او قرار دارد. مسابقه ورزشگاه تختی، آرام و کم اتفاق دنبال می شود تا اینکه نفت در آخرین ثانیه ها به گل برتری می رسد. واکنش یحیی؟ سکوت و سکوت و سکوت. 



چهار/ دی ماه 92، نفت-پرسپولیس صفر صفر مساوی. بازی؟ زیر صفر!  محرومیت پیام صادقیان، به ضرر سرخ ها تمام شد. 




پنج/ یحیی و تیم تازه ش ذوب، در دو هفته اول لیگ چهاردهم نتایج خوبی نگرفته اند. آن ها در هفته سوم مقابل پرسپولیس شاهکار می کنند. پاسکارهای مداوم، نمایش درخشان. پرسپولیس اما تنه با یک موقعیت بازی را می برد. با اولین گل مهدیِ طارمی. 





شش/ مسابقه حساس جام حذفی. پرسپولیس گل می زند تا سکوهای آزادی منفجر شوند. اومانیا از زمین اخراچ می شود. ذوب دو بار به گل می رسد. کارلوس سانتوس در آخرین ثانیه ها، نقش قاتل پرسپولیس را بازی می کند. 





هفت/ شاهکار جاگیری سوشا مکانی. ضربه خوب مسعود حسن زاده. یک-هیچ. نتیجه مسابقه ذوب و پرسپولیس در فولادشهر تا آخر مسابقه حفظ می شود. 



هشت/ هفته چهارم لیگ پانزدهم. پرسپولیس در جستجوی اولین پیروزی خانگی فصل و ذوب به انتظار تکرار نتیجه بازی با استقلال در آزادی. یک طرفه ترین جدال پرسپولیس با یحیی. پرسپولیس یک گل می زند و چند موقعیت ایده آل خراب می کند. ذوب به گل کاوه به بازی برمی گردد. پرسپولیس هنوز موقعیت خراب می کند و ذوب با پنالتی بحث برانگیز فغانی مسابقه را می برد. 



کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-11-03 15:02:15
نظر دهید

۲ نظر
someone
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۱۴
خدایی یعنی سایتتون ویراستار نداره؟
-
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۱۶
چرا در مورد مصاحبه تاج در حمایت از لنگ چیزی نمی نویسین؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر