فهرست
گزارش: تاثیر دندان‌های بد روی عملکرد بازیکنان لیگ جزیره
گزارش: تاثیر دندان‌های بد روی عملکرد بازیکنان لیگ جزیره

گزارش: تاثیر دندان‌های بد روی عملکرد بازیکنان لیگ جزیره

آی اسپورت- عملکرد بازیکنان لیگ برتر انگلیس می تواند تحت تاثیر دندان های خرابشان باشد! این نتیجه بررسی مطالعاتی از دانشگاه کالج لندن است. تقریبا از هر 10 فوتبالیست لیگ برتر انگلیس 4 نفر از آن ها پوسیدگی دندان دارند، نیمی از آن ها دچار ساییدگی دندان هستند و 80 درصد از آن ها از جویدن آدامس آسیب دیده اند. این نتیجه ارزیابی وضعیت 187 بازیکن از لیگ برتر انگلیس و چمپیونشیپ است. تیم هایی که روی بازیکنان آن ها مطالعه صورت گرفته به این شرح هستند: منچستریونایتد، ساوثهمپتون، سوانسی، وستهام، هال سیتی، برایتون، کاردیف و شفیلد یونایتد. پروفسور یان نیدلمن در این باره می گوید:«درد یکی از مسائل اصلی است. اگر آن ها دچار یک آبسه فوری شوند دیگر نمی توانند بازی کنند و حتی ممکن است در حین برگزاری بازی توان ادامه دادن نداشته باشند. نکته دیگر این است که این درد روی  تمرکز آن ها هم تاثیر خواهد گذاشت. همچنین درد دندان روی کیفیت خوابشان هم تاثیر دارد و اگر خواب خوبی نداشته باشند نمی توانند تمرینات خوبی داشته باشند».
از هر 6 فوتبالیست یکی از آن ها به داشتن درد اعتراف کرده و 27 درصد از آن ها به آب داغ، سرد یا نوشیدنی حساسیت پیدا کرده اند و دندان هایشان حساس شده است. آمار نگران کننده این است که 7 درصد گفته اند درد دندان هایشان روی بازی شان تاثیر گذاشته است.
روزنامه تلگراف گزارش داده که در سال 2012 راول موریسون که در آن زمان در وستهام بازی می کرد و در حال حاضر در لاتزیو است، 7 دندانش را کشیده بوده که باشگاه در آن زمان 28 هزار پوند برای ایمپلنت دندان هایش هزینه کرده است.کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-11-03 20:28:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر