فهرست
چالش تراکتور؛ بلاتکلیفی پرونده‌های سرخپوشان در CAS
چالش تراکتور؛ بلاتکلیفی پرونده‌های سرخپوشان در CAS

چالش تراکتور؛ بلاتکلیفی پرونده‌های سرخپوشان در CAS

آی اسپورت - محکومیت باشگاه‌های ایرانی در فیفا و دادگاه CAS، خبری است که هر چند وقت یک بار در پرونده‌های مختلف به گوش می‌رسد. از باشگاه پرسپولیس گرفته تا استقلال، تراکتور، ماشین‌سازی و حتی فدراسیون فوتبال و  ... نهادهایی هستند که خبر محکومیت آنها در چند وقت گذشته به گوش رسیده است. محکومیت‌هایی که بیشتر آنها از سوی طرف ایرانی به دادگاه CAS کشیده شده، اما مطابق انتظار هیچکدام از این پرونده‌ها در دادگاه عالی ورزش نتیجه‌ای برای باشگاه‌های ایرانی نداشته است و به نظر می‌رسد شکایت طرف‌ ایرانی به دادگاه عالی ورزش در پرونده‌های مختلف، بیشتر برای خریدن زمان است.

در این بین تراکتور در یک سال گذشته یکی از پُر سر و صداترین باشگاه‌های ایرانی در فیفا بوده و هر چند وقت‌ یک بار، خبر محکومیت این باشگاه در یک پرونده از سوی فیفا به باشگاه ایرانی ابلاغ شده، اما نکته جالب این است که تاکنون هیچکدام از این پرونده‌ها به نتیجه نهایی نرسیده است. باشگاه تراکتور که با محکومیت‌های سنگینی در یک سال گذشته از سوی فیفا مواجه شده، تمام پرونده‌های محکومیت خود را به دادگاه CAS ارجاع داده، اما جالب است با وجود اینکه نزدیک به یک سال از خاک خوردن این پرونده‌ها در دادگاه عالی ورزش می‌گذرد، فعلاً در هیچکدام از این پرونده‌ها حکم نهایی صادر نشده است.

کوین فورچونه، آنتونی استوکس، لی هری اروین و کوین کنستانت چهار پرونده‌ اصلی باشگاه تراکتور در دادگاه عالی ورزش هستند که در مجموع چیزی حدود دو میلیون و 650 هزار دلار تراکتوری‌ها را در فیفا محکوم کرده‌اند و حالا باید دید دادگاه CAS چه حکمی درباره این پرونده‌ها صادر خواهد کرد. پرونده‌هایی که به نظر می‌رسد تا چند وقت دیگر احکام آنها از سوی CAS صادر و باشگاه تبریزی را با یک چالش بسیار بزرگ مواجه کند. در عین حال گفته می‌شود دلیل تأخیر CAS در صدور رأی این پرونده‌ها، احتمالاً شرایط کرونایی و جلسات محدود دادگاه عالی ورزش در شرایط کنونی است.

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور چندی پیش در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره این پرونده‌ها گفته بود باشگاه تراکتور مشکلی برای پرداخت این مبالغ (2.5 میلیون دلار) ندارد و هواداران نگران نباشند (لینک مصاحبه). ضمن اینکه این باشگاه تبریزی در پرونده‌های داخلی و شکایت منصوریان و دستیارانش به کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال نیز منتظر صدور حکم از سوی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال است.

     
آی اسپورت
2021-01-03 21:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر