فهرست
به بهانه تغییر نام دوباره داماش/ بارانِ اسیدی!
به بهانه تغییر نام دوباره داماش/ بارانِ اسیدی!

به بهانه تغییر نام دوباره داماش/ بارانِ اسیدی!

آی اسپورت- آن روزها رفتند. روزهای صف کشیدن آدم ها در مرکز شهر، برای ورود به ورزشگاه کوچکی که درست روبروی بیمارستان و کنار دانشگاه قرار گرفته تا ثابت کند فوتبال در رشت، به زندگی و مرگ پیوند خورده است. روزهای سالم سرشار فوتبال رشت تمام شدند تا لبخند و هیجان دیگر سرگرمی آدم های شهر نباشد. داماش، این بازی را توی زمین نباخت.بازنده ها، آن بیرون نشسته بودند. روی صندلی های محکم مدیریتی. روی صندلی های بی ترحم. 
برای چندمین بار از بدو حیات تیم اول شهر رشت، نام این تیم قرار است تغییر کند. این بار از داماش، به «شهر باران» و ظاهرا هیچکدام از تصمیم سازها متوجه نیستند که با هر تغییر نام، بخشی از هویت تیم را از آن جدا می کنند. مدیرانی که در سخت ترین روزهای داماش، تیم را تنها گذاشتند، حالا مشغول سهم خواهی از تیم نیمه جان فوتبال رشت هستند. تیمی که حالا در روزهای فراموش شدگی در سطح اول فوتبال ایران، هنوز هم سکوهای عضدی را ملتهب می کند. 
ابرهای آسمان عضدی انگار توی همه این ماه ها، باران اسیدی ریخته باشند روی سر رویاهای عشقی های فوتبال رشت. وقتی حجم رنگ و آرزو از فوتبال شهر پرکشیده و ملت، عادت کرده اند به آرزوهای آسانسوری و خو گرفته اند به تغییر نام های هر ساله و خیال مدیران شهری از تیم نداشتن در لیگ برتر راحت شده، دیگر همه خوب می دانند که در داماش، هیچ چیز مثل سابق نخواهد شد. آن روزها رفته اند و شاید دیگر هیچوقت برنگردند. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-04 14:42:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر