فهرست
حامدلک :پنالتی کار کردن با کریمی به دردم خورد / داوودنوشی در بازی العین بهترین گلری اش را می کند
حامدلک :پنالتی کار کردن با کریمی به دردم خورد / داوودنوشی در بازی العین بهترین گلری اش را می کند

حامدلک :پنالتی کار کردن با کریمی به دردم خورد / داوودنوشی در بازی العین بهترین گلری اش را می کند

آی اسپورت - حامد لک در بازی با لخویا یک پنالتی داد اما با مهار ضربه پنالتی سوریا مهاجم حریف خطایش را جبران کرد تا پایان بازی عملکرد خیلی خوبی داشت. لک در این بازی کارت زرد گرفت و دیدار با العین را از دست داد.مصاحبه با رفیق فابریک علی کریمی را بخوانید: 

پیش از این بازی در تبریز با علی کریمی روی ضربات پنالتی کار کرده بودی.. پیش بینی می کردی در بازی با لخویا داور پنالتی بگیرد؟

همیشه آخر تمرین با علی آقا تمرین پنالتی می کنیم. چون هم من آماده می شوم و هم اینکه علی آقا برای زدن پنالتی در صورتی که برای تراکتور پنالتی بگیرند آماده می شود. قبل از سفر به قطر هم تمرین پنالتی کردیم تا خودمان را محک بزنیم.

پنالتی های کریمی را می گیری؟

اگر علی آقا شل بزند می گیرم اما اگر محکم بزند نه ،نمی توانم!از هر 10 پنالتی که علی آقا می زند یکی را می گیرم. با همین یک بار هم که پنالتی جادوگر آسیا را بگیرم گنده می شوم.

قبل از اینکه جلوی لخویا بازی کنید همه از پولدار بودن این تیم و داشتن بازیکنان قوی صحبت می کردند .. این مسائل به تیم استرس وارد نکرد؟

دقیقا لخویا تیم پولداری است و مهاجمان خطرناکی داشتند. اما همین که آنها هم نتوانستند گل بزنند ایده آل است و ما هم با سازماندهی بالا توانستیم مهاجمان قوی لخویا را مهار کنیم.

البته خط دفاع ناهماهنگ بود و خط دفاع بهتر کار کرد؟

بالاخره از این مسائل و بدشانی در فوتبال پیش می آید. اگر مهاجمان ما نتوانستند دروازه لخویا را باز کنند آنها در خانه خودشان این شرایط را داشتند.ما در دقایق اول خیلی خوب دفاع کردیم و اگر همان ابتدا گل می زدیم می توانسیتم با دفاع خوب نتیجه را حفظ می کردیم. آنها خیلی فشار آوردند ولی خوشبختانه توانستیم تحمل کنیم.ما با همین یک امتیاز هم صدر نشین شدیم و باید همین روند را حفظ کنیم.

قبل از این بازی تونی چه حرفی به بازیکنان زد که مقابل این تیم روحیه تان را نباختید؟

تونی خیلی خوب این تیم را آنالیز کرده بود و تمام نقاط ضعف حریف را برای ما توضیح داده بود.در جلسه قبل از بازی تونی به ما گفت:”درست است این تیم پولدار است اما مهم نیست چون غیرت شما چیز دیگریست.” واقعا هم بچه های ما با غیرت بازی کردند و از جان مایه گذاشتند. برای همین یک امتیاز هم خیلی مایه گذاشتیم . واقعا وقتی از زمین بیرون آمدیم خیلی خسته بودیم چون فشار زیادی را تحمل کردیم.

راستی چرا در هر بازی آسیایی تراکتور اخراجی می دهد؟

از این مسائل پیش می آید نصرتی هم مجبور شد خطا کند و بازیکن حریف هم زرنگی کرد و با آرنج در صورت نصرتی زد. اگر هم آقا محمد خطا نمی کرد شاید به ضرر تیم تمام می شد.

خودت چرا پنالتی دادی؟

من فکر کردم توپ مال من است و رو به جلو بودم و به قصد توپ رفتم اما بازیکن حریف با هوش بالایش تا آخرین لحظه دنبال توپ آمد و پایش را به دست من گیر داد و بالاخره داور پنالتی گرفت.خوشبختانه داور پنالتی گرفت چون اگر بازیکن حریف می رفت حتما گل می زد.

پنالتی را هم که گرفتی؟

البته شما می گوئید پنالتی گرفتم!

یعنی توپ به دستانت نخورد؟

توپ به نوک انگشتانم خورد وتاثیر گذار بودم!بالاخره پنالتی کار کردن با علی آقا کریمی به دردم خورد. آقای کریمی نبود اما تاثیرش را در بازی گذاشت.من لحظه آخر سمت توپ رفتم.

بین دو نیمه تونی به تو چه گفت؟لحظه پنالتی بر خلاف همیشه تونی روی نیمکت آرام نشسته بود؟

تونی از من تشکر کرد. اما من به او گفتم؛”2 کارته شدم و خیلی ناراحت هستم.”اما تونی به من گفت:”اشکالی ندارد نیمه دوم به این مسئله فکر نکن. در فوتبال از این مسائل پیش می آید.البته خیلی به داور التماس کردم تا به من کارت ندهد اما فایده ای نداشت.تونی به من دلداری داد و تشکر کرد. ایشان خیلی مهربان است و حرفه ای با بازیکن برخورد می کند.واقعا سرمربی منطقی با این مسئله رفتار کرد.

فکر می کنی نوشی صوفیانی برابر العین بتواند از دروازه حفاظت کند؟

داود گلر خیلی خوبی است و امیدوارم در بازی با العین از تمام توانایی هایش استفاده کند و بهترین دروازه بانی اش را انجام دهد.

 جلوی العین با توجه به غیبت تو نصرتی تراکتور کار سختی دارد…

امیدوارم آقای طالبی به این بازی برسد چون هم شخصیت قابل احترامی دارد و می تواند از لحاظ روحی به تیم کمک کند هم اینکه در خط دفاع به درد تیم می خورد.

اواخر بازی هم چند موقعیت خوب را مهار کردی انگار انگیزه ات چند برابر شده بود؟

هدف اول ما این بود که گل نخوریم چون در نیمه دوم لخویا بیشتر حمله کرد و موقعیت های بیشتری داشتند و خط دفاع هم خوب کار کرد.نمی خواهم از خودم تعریف کنم اما کل تیم زحمت کشیدند و لخویل هم تیم دست و پا بسته ای نبود.

چرا در اردو ماندی؟

دوست داشتم کنار تیم باشم. سر صحنه پنالتی که سر خوردم مصدوم شدم  واگر بتوانم با تیم تمرین کنم تا روز بازی می مانم وگرنه با اجازه کادر فنی به تهران برمی گردم.

کریمی بعد از ملحق شدن به تیم در خصوص پنالتی حرفی به تو نزد؟

علی آقا به شوخی گفت:”تو که نگرفتی!”من هم به شوخی گفتم :”ما به همه گفتیم گرفتیم شما هم بگو گرفتیم!”البته خیلی خوشحال شدم که آقای کریمی به تیم آمد و به من هم خسته نباشید گفت. راستی می خواستم از هواداران معدودی که به ورزشگاه امدند تشکر کنم.

     
آی اسپورت
2014-03-17 09:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر