فهرست
نترسید ، شما کی روش را دارید !
نترسید ، شما کی روش را دارید !

نترسید ، شما کی روش را دارید !

آی اسپورت -  کانون هواداران منچستر یونایتد در ایران (manutd.ir) با اندی میتن، مقاله نویس سایت میرور، بلیچر اسپورت، Espn و مدیر مجله We stand united گفت و گو کرده است . میتن که در بازی گینه به تهران آنده بود ، دو گزارش قبل از سفر تنظیم کرده و پس از آن هم یک گزارش از کلیت سفرش به تهران به روزنامه های انگلیسی داده است ؛ و البته اصل کاری ، مصاحبه با کی روش هنوز در راه است . میتن در این گفت و گو از شرایط یونایتد و البته فوتبال ایران می گوید:

سفرتان به ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب بود، اصلاً فکرش را هم نمیکردم. میدانید به دلیل مشکلات موجود و بسته شدن سفارت بریتانیا در ایران و بالعکس. کار سختی برای گرفتن ویزا داشتم. ولی بعد از چند ماه تلاش، ویزای خود را از دوبلین گرفتم. من مرد سیاست نیستم و بالاخره بعد از رایزنی و صحبت از هدفم به منظور سفر به ایران، ویزای حضور در تهران را دریافت کردم. از حضور خودم در ایران لذت بردم. تا الآن همه چیز خوب بوده، رفتار مردم بسیار مهربانانه و واقعاً مثبت و دوستانه بوده است. زمانی که می خواستم به ایران بیایم همه نگران بودند و می گفتند، "نرو" ولی در نهایت یک تجربه خوب برایم ثبت شد.

از دیدار با کی روش بگو، به چیزهایی که می خواستی رسیدی ؟

او از بازیکنانش مراقبت میکند. از نظر تاکتیکی قدرتمند است و البته نظم نیز در تیم او حرف اول را میزند. او همه چیز را به عنوان یک حرفهای داراست. روحیه بردن نیز دارد. البته بازی دیشب مقابل گینه خیلی بد بود. میدونید واقعاً بازی ضعیفی بود. کارلوس می گفت. : "اگه میخواهی ایتالیا را به اینجا بیاوری، بایدمبلغ زیادی را بپردازی." اگر اسپانیا مقابل کاستاریکا بازی می کند، دلیلش پول زیادیست که کاستاریکا پرداخت کرده. ولی به دلیل مسائل مالی، ایران احتمالاً توان پرداخت چنین مبالغ سنگینی را ندارد.

در ایران مردم زیاد شوخی میکنند و میگویند که بالاخره مسی چند تا گل به ایران خواهد زد !؟

میدانید من خیلی این طور فکر نمیکنم. ایران مایه خجالت در جام جهانی نخواهد بود. تیم شما از نظر تاکتیکی در سطح خوبی است. مربی بسیار بزرگی دارد. او باهوش است و از منظر دفاعی قوی عمل میکند. کافیست به بازی مقابل کره و صعود به جام جهانی بنگرید. او به خوبی تیم را مدیریت میکند.مطمئن میشود بازیکنان بهترین عملکرد خود را دارند. در کل باید بگویم که او واقعامربی خوبی است خصوصاً برای ایران. میدانید که نمیتوانید مورینیو را به ایران بیاورید.البته این را هم بگویم که من درجام جهانی بازی ایران- آرژانتین را در بلوهوریزنته از نزدیک تماشاخواهم کرد. چون دوست صمیمی من دیگو فورلان از من دعوت کرده تا در کنار تیم اروگوئه در جام جهانی باشم. تیم آنها در نزدیکی بلوهوریزنته اردو خواهد زد.

در مورد شرایط یونایتد چیزی به شما نگفت؟

نه، اما خیلی از شرایط یونایتد تعجب کرده بود.

http://www.footballwriters.co.uk/wp-content/uploads/2012/06/andy_mitten.jpg

در مورد وضعیت آینده مویس بگویید.

به هر حال دیوید الآن شغلش را دارد. و هنوز هم به طور رسمی مورد حمایت است. ولی فکر می کنم برای اولین بار در طول فصل برخی به طور جدی راجع به جانشینی صحبت کردند. درصد نظرات مردم نیز تغییراتی داشته است. میدانید بازیهای بعدی مقابل المپیاکوس، لیورپول و سیتی مهم است. هر دو رویداد آخر سنتی هستند  و تصور یک باخت خانگی مقابل این دو تیم موجبات عصبانیت تماشاگران را فراهم میکند، خصوصاً اگر باخت با سه یا چهار گل باشد.

آیا مویس گزینه اول جانشینی فرگوسن بود؟

این چیزی بود که وودوارد روی آن تأکید داشت، البته تصمیمی بود که قبل از حضور وی گرفته
شده بود. اما میدانم که افرادی در باشگاه بودند که مورینیو را میخواستند.

با این توصیفات، هنوز هم به مویس باور داری ؟

مویز در این فصل اشتباهاتی داشته است. به نظر برخی بازیکنان در تیم هستند که او را باور ندارند. در تابستان در پنجره نقل و انتقالات خوب عمل نکردند. مدیر اجرایی جدیدی به تیم اضافه شده، البته او فردی باهوش است و اطلاعات دارد. در هر صورت مویز جانشین فردی مثل سرآلکس شده است. و این موضوع سختی های خاص خودش را دارد. تغییرات زیادی هم که از راه رسید. همه اینها کار او را سخت کرده است. دیدگاه های مختلفی در رابطه با عملکرد او وجود دارد. بعضی ها هنوز صحبت از زمان دادن به او می کنند. همین هفته قبل در آتن بودم، بودند هوادارانی که تا قبل از آن بازی بسیار میانه رو و آرام بودند، آن باخت حتی آنها را هم به هم ریخت و عصبانی کرد. در کل باید گفت که نمایش آنها تا اینجای فصل به اندازه کافی خوب نبوده است. میشه گفت یه فصل بد به معنای واقعی. که برای تیمی در حد و اندازه یونایتد اصلاً خوب نیست.

نظر شما در مورد ادوار چیست؟

ولی خب اکنون وودوارد مدیر اجرایی یونایتد است. من باید او را نادیده بگیرم یا در کنار او
بایستم و حامی او باشم؟ او مرد صادقی است و در مصاحبه اش هم همینطور بود. وقتی گفت پول کافی برای خرج کردن وجود دارد. حرفش را باور کردم. ولی هفته قبل، هفته تغییر ناگهانی بود. (اشاره به شکست مقابل المپیاکوس). در واقع نقطه عطف از عدم حمایت و اعتقاد هواداران در رابطه با مویز بود. البته هنوز حدود 22 % طبق نظرسنجی های ما، می گویند که باید به مویز وقت داده شود. درست است که یونایتد در دوران گذار است ولی در نهایت باید قدری هم به هواداران ناراضی حق داد. حضور در رتبه ششم یا هفتم لیگ برتر، حتی در دوره تغییرات برای یونایتد کافی نیست. و موضوع بد اینکه، بازیهای خوب و راضی کننده، این فصل خیلی  کم بوده است. چند تا بودند؟ بازی با لورکوزن در خارج از خانه؟ آره بازی خیلی خوبی بود. ولی بقیه...؟ حتی خیلی از بازیهای که با برد همراه بودند، بازیهای خوبی نبوده است. در واقع فوتبال خوبی  از سوی تیم ارائه نشده است. در طول فصل بیشتر بازیکنان نمایش خوبی نداشتهاند. شاید فقط رونی خیلی خوب بوده است.

http://img.bleacherreport.net/img/images/photos/001/618/735/P1010898_original_original_original_crop_north.jpg?w=630&h=420&q=75

در مورد ترانسفر پیش رو در تابستان، چه چیزهایی وجود دارد؟

تغییرات زیادی در راه خواهند بود. خروجی ها و ورودی هایی... شاید کاگاوا و هرناندز کسانی باشند که به در خروجی نزدیک باشند، آنها فصل خوبی نداشتند. هر دو، بازیکن خوبی هستند که میتوانند مفید باشند ولی در این فصل خوب نبودند، هر وقت به آنها شانسهایی داده شد، خیلی خوب از آن استفاده نکردند. باید دید چه خواهد شد! ولی فعلاً یونایتد کاملاً در حال نظاره و بررسی کردن است. آنها خوب دارند نظاره میکنند. مویز به کوستا علاقه دارد، حتی علیرغم داشتن مهاجمینپرتعداد درترکیب تیم. بازیکنانی نظیر مانگلا و... آنها فعلاً تمرکز خودشان را روی گزینه های مدنظر خود گذاشتند. ولی هیچ چیز فعلاً قطعی نیست، و توافقی حاصل نشده است.

ترجیح میدهی کدام تیم در لیگ برتر قهرمان شود؟

نه لیورپول و نه سیتی... احتمالاً چلسی.

در تهران چه تیمی را طرفداری میکنید؟اینجا در تهران دو تیم بزرگ داریم. آبی: استقلال و قرمز : پرسپولیس

آهان. آره.. علی دایی .. و البته جی لوید ساموئل.. خوب بازی میکند؟

در سطح فوتبال ایران.. ساموئل بازیکن خوبی است.

آخرین بار کی با هم بازی داشتند؟

حدود یک ماه قبل بود که مساوی شد و تقریباً برای هر بازی حدود 100هزار نفر به ورزشگاه میروند. چند وقت قبل هم تیم ستارگان سابق میلان به ایران آمد. با بازیکنانی مثل مالدینی...

اوه ... آره ... یونایتد هم چنین تیمی دارد. من یک دوست خوب هم در آن تیم دارم. اندی کول!

شاید بتوانی هماهنگ کنی تا آنها هم به ایران بیایند و یا با وودوارد در این زمینه صحبت کنی.

آره شاید بشود.

اندی در نهایت این سفر راچطور بود؟

واقعاً لذت بردم، خیلی لذت بردم. ولی متعجب هم شدم.. وقتی این طوری رقم خورد. اولش
خب قدری مضطرب بودم. ولی همه در اینجا به من خوشآمد گفتند. من در اصل اینجا آمدم تا در مورد
فوتبال ایران گزارش تهیه کنم. و با کلی اطلاعات هم از کارلوس کی روش دارم برمیگردم. و خیلی
خوشحالم که این همه اطلاعات خوب را برای مقاله ام به دست آوردم. من احساس خوبی در مورد این کشور دارم و این را برای دوستانم در کشور خودم خواهم گفت. از بابت این همه هوادار یونایتد در ایران نیز متعجب شدم. نه فقط در این زمینه. بلکه در زمینه اطلاعات شما پسرها نیز همینطور. شما پسرها خیلی اطلاعات داشتید. همه چیز را میدانستید. خوشحالم که دنیای مدرن در زمینه شکلگیری این ارتباط کمک خوبی کرد. همه چیز خوب بود... واقعاً لذت بردم و خوشحالم..

     
آی اسپورت
2014-03-17 09:34:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر