فهرست
مشکوک است؛ بخشش شریفات آری، بخشش ابراهیمی نه!
مشکوک است؛ بخشش شریفات آری، بخشش ابراهیمی نه!

مشکوک است؛ بخشش شریفات آری، بخشش ابراهیمی نه!

آی اسپورت - در وصف تصمیم‌گیری‌های کمیته انضباطی که 6 ساعت مانده به بازی استقلال با فولاد شریفات را می‌بخشد فقط همین را می‌توان گفت که چرا امید ابراهیمی به رغم اصرارهایی که باشگاه استقلال برای تجدید نظر در کارت زردی که در بازی با ملوان گرفته بود، هیچ اقدامی نکرد؟! چگونه می‌شود اسماعیل شریفات به هر دلیلی که قطعا محکمه‌پسند بوده مورد بخشش قرار می‌گیرد اما حتی به اعتراض باشگاه استقلال رسیدگی نمی‌شود؟ آیا این دوگانگی‌ها بودار نیست؟ آیا باشگاه استقلال نباید حق خود بداند که نسبت به این اتفاقات نگران باشد و حتی نگرانی‌اش را رسانه‌ای کند؟ آیا خون فولادی‌ها رنگین‌تر بوده که حتی درباره چرایی بررسی نشدن اعتراض استقلال به ماجرای امید ابراهیمی یک کلام هم واکنش نشان داده نشده است؟ البته که استقلال اگر می‌خواهد به موفقیت دست یابد نباید چنین بهانه‌هایی بیاورد اما بخشش محرومیت اسماعیل شریفات تنها 6 ساعت مانده به بازی از آن تصمیم‌های خلق‌الساعه و عجیب سازمان لیگ بود که اردوی آبی‌ها را تحت‌الشعاع نیز قرار داد. استقلالی‌ها پیش از بازی تصور می‌کردند که اسماعیل شریفات نمی‌تواند برای فولاد بازی کند و برنامه‌های‌شان را روی همین محور بنا کردند اما سازمان لیگ در اقدامی سوال‌برانگیز و بودار اسماعیل شریفات را بخشید. وقتی درباره چرایی بخشش شریفات ساعاتی مانده به بازی از کاهکش سوال کرده‌اند، او این پاسخ را داده است: «با پیگیری‌هایی که علیرضا اژدری‌زاده مدیرعامل باشگاه انجام داد و نامه‌هایی که به سازمان لیگ، کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال فرستادیم، قرار شد محرومیت او از 29 آبان ماه لحاظ شود. از ابتدا هم این رای اشتباه بود چرا که محرومیت او به دلیل تخلفاتش در بازی با تراکتورسازی در مسابقات لیگ برتر بود.»
بدون شک اما اصرارهای اسکوچیچ و احتمالا کانال‌هایی که او به سازمان لیگ زده موجب شده رای شریفات با تغییراتی مواجه شود. در عین حال استقلالی‌ها حق خود می‌دانند که نسبت به این مساله معترض باشند، حتی اگر بعد از بازی باشد. نظری جویباری یکی از مسوولان باشگاه استقلال در بخش نقل و انتقالات می‌گوید: «من نمی‌دانم که آیا این قضیه صحت دارد یا نه ولی اگر درست باشد، این موضوع هم از کارهای عجیب فدراسیون است که اگر برای استقلال یا پرسپولیس رخ دهد همه رسانه‌ها به آن می‌پردازند و شلوغ کاری انجام می‌دهند. من در مورد محرومیت یا عدم محرومیت وی صحبتی ندارم و انتقادم نسبت به این موضوع است که چرا چند ساعت قبل از شروع بازی این اتفاق رخ داد؟
استقلال باید روز چهارشنبه با تمام قدرت به میدان می‌رفت و کاری به بازیکنان حریف نداشت اما مطمئنا کادر فنی ما برای هر یک از بازیکنان حریف برنامه‌ریزی کرده و این موضوع می‌توانست برای ما مشکل‌ساز شود.» حال یک پرسش بزرگ وجود دارد. چرا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حالی که استقلالی‌ها چند هفته پیش خواستار تجدید نظر در کارت زرد داده شده به امید ابراهیمی بودند، هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نکرد؟! نظری جویباری هم عینا همین سوال را از مسوولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرسیده است. او می‌گوید: «باشگاه استقلال به کارت زرد ابراهیمی برابر ملوان اعتراض کرد اما مسوولان هیچ رسیدگی نکردند در حالی که این موضوع بسیار واضح بود که خوشحالی ابراهیمی برای فرزند خسرو حیدری است و ربطی به هواداران ملوان ندارد. امیدواریم مسوولان مربوطه حالا به اعتراض ما رسیدگی کنند.» فقط می‌توان انگشت حیرت بر دهان گرفت...

منبع: ایران ورزشی

کد خبر:9402
  ۳  
آی اسپورت
2015-11-05 14:38:14
نظر دهید
۳ نظر
-
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۴۳
این مطلب تو سایت پرسپولیسی شما عجیب و باورنکردنیه
-
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۴۷
چه عجب!
مشروح
جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۵۵
این که نشد حرف .اصلا محرومیت شریفات از همون اولش اشتباه بود. محرومیت لیگ چه ربطی به حذفی داره؟؟ زمان اعلام شدن محرومیتش هم 48 ساعت قبل بازی بوده. یعنی اگه محرومیت شریفات رو اعمال می کردند هیچ معنی نداشت جز حمایت بی چون و چرا از استقلال.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر