فهرست

گزارش روز :غلامی ، مهاجمی که همیشه می خواهد برود !

مسعود سعیدی - روزنامه نگار 

آی اسپورت -شامگاه چهارشنبه و قبل از دیدار سپاهان مقابل الهلال بود که یکی دو نفر از همکاران رسانه‌ای، به گوش ما رساندند که زلاتکو کرانچار، محمد غلامی، مهاجم شمالی خود را در ترکیب تیم قرار داده و علاوه بر این، این بازیکن را بر روی سکوهای ورزشگاه فولادشهر اصفهان فرستاده است.

البته غلامی با گرمکن و لباس مخصوص بازی به ورزشگاه فولادشهر آمده بود اما بعد از آن مجبور شد که به جایگاه ویژه ورزشگاه فولادشهر برود و در کنار مسئولان باشگاه الهلال، بازی را از پشت شیشه‌های ورزشگاه فولادشهر تماشا کند.
محمد غلامی پس از برگزاری بازی به میان خبرنگاران آمد و به گونه‌ای که کاملاً مشخص بود می‌خواهد حرف بزند، حرف‌های خودش را شروع کرد؛ این در حالی است که معمولاً رسم نیست بازیکنی که در ترکیب 18 نفره قرار نگرفته، با گرمکن و لباس ورزشی به جایگاه ویژه بیاید یا بعد از پایان مسابقه،در میکسد‌زون ورزشگاه حاضر شود.
غلامی در میکسدزون ورزشگاه بار دیگر اعلام کرد که می‌خواهد از تیم سپاهان جدا شود و منتظر است تا این چند هفته هم به پایان برسد، تا از سپاهان راهی تیم دیگری شود... اما در این دوسال چه اتفاقی برای غلامی رخ داده؟

مصدومیت غلامی و فصلی که شیرین نبود
محمد غلامی فصل گذشته و از ابتدا با داعیه آقای گلی به سپاهان پیوست، هرچند که بعد از آن با مصدومیت‌های پیاپی، نتوانست عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.
این مهاجم سابق تیم ملی چند هفته بعد از مصدومیت رفته رفته به ترکیب تیم سپاهان اضافه شد اما با وجود اینکه کرانچار در صدد بود رفته رفته او را به ترکیب اصلی تیم اضافه کند، مصاحبه‌های رنگارنگ این مهاجم شروع شد تا از همان میانه‌های فصل گذشته، بحث جدایی او از سپاهان به گوش برسد.
البته در آن زمان علیرضا رحیمی که در باشگاه تحت لوای او هر بازیکنی حق داشت هر طور که دوست دارد، اظهار نظر کند، مدیریت باشگاه سپاهان را بر عهده داشت و طبیعی بود که مصاحبه‌های رنگارنگ او، برایش مشکلی در پی نداشته باشد.
غلامی اما ترجیح داد در سپاهان بماند و با وجود اینکه کرانچار تضمینی برای حضور او در ترکیب اصلی نداده بود، بار دیگر در سپاهان ماندنی شد تا همه مصاحبه‌های او، بی‌اثر شود.
غلامی در نیم‌فصل دوم فصل گذشته هم عملکرد چندان خوبی از خود به نمایش نگذاشت و درخشش جواهیر سوکای و گل‌هایی که او یکی یکی وارد دروازه تیم‌های حریف می‌کرد، او را نیمکت نشین کرد. در این احوال او  در نیم‌فصل دوم بارها درباره تصمیمات کرانچار و کادر فنی موضع گرفت ولی  با پایان فصل، وقتی او پیشنهاد علیرضا رحیمی را روی میز دید، دوباره امضایش را بر قرارداد سپاهانی‌ها زد .

مصدومیت سوکای، فرصتی برای درخشش محمد غلامی
مصدومیت مهاجم آلبانیایی سپاهان در ابتدای فصل جاری فرصتی بود تا محمد غلامی که یک فصل بد را گذرانده بود، شروع به درخشش کرده و برای تیم سپاهان گلزنی کند؛ او در بازی‌های ابتدای فصل برای سپاهان 6 گل به ثمر رساند تا کرانچار نیز به او اعتماد کرده و پشت سر هم او را در ترکیب سپاهان به میدان بفرستد.
البته بازی‌های پشت‌سر هم غلامی و گلزنی‌های متوالی او با گذشت چند هفته متوقف شد تا کرانچار که معمولاً توجه ویژه‌ای به آمار گلزنی مهاجمان دارد، او را کنار گذاشته و جوانان سپاهان را به میدان بفرستد.

خودنمایی شریفی

مهدی شریفی، بدون شک پدیده این فصل تیم سپاهان به شمار می‌رود؛ جوان  آینده‌دار سپاهان که حالا عرصه را برای خودنمایی مهاجمان گران‌قیمت سپاهان تنگ کرده و بدون شک دلیل اصلی نیمکت‌‌نشینی‌های اخیر غلامی به شمار می‌رود؛ محمد غلامی چند هفته پیش با کنایه به این بازیکن، آرزو کرد که او آقای گل رقابت‌های لیگ برتر شود و شریفی ، شاید اگر زودتر به ترگیب سپاهان اضافه می شد ممکن بود این کار را انجام بدهد. در این شرایط بود که حدود یک ماه پیش وقتی هواداران سپاهان ناراضی از عملکرد غلامی  به نشانه اعتراض، جواهیر سوکای را به شدت تشویق کردند؛ این مسئله به مذاق او خوش نیامد و باعث شد که بعد از پایان مسابقه به شدت علیه هواداران سپاهان واکنش نشان داده و اعلام کند که شعارهای هواداران برای او مهم نیست.

یا بازی می‌کنم یا جدا می‌شوم!
جواهیر سوکای به ترکیب تیم سپاهان بازگشته و سپاهان سرجیو فان‌دایک را نیز جذب کرده است؛ یعقوب کریمی نیز به ترکیب اصلی راه پیدا کرده و مهدی شریفی هم چه در بازی‌های آسیایی و چه در بازی‌های لیگ برتر، برای سپاهان گل می زند؛ در این بین محمد غلامی است دائم بین نیمکت و سکو در حرکت است و حالا که دوباره به پایان فصل نزدیک شده، مصاحبه‌های او برای جدایی، آغاز شده است.
او به گونه‌ای صحبت می‌کند که انگار روند گلزنی متوالی او را زلاتکو کرانچار یا مسئولان باشگاه کور کرده‌اند و حالا که او نیمکت‌نشین شده، ترکیب اصلی تیم ملی را هم از دست داده است...
البته پایان فصل نزدیک است ؛ چه بسا او خیلی زود به آرزویش برسد .
     
آی اسپورت
2014-03-17 09:58:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر