فهرست
ایران ۳-۲ لهستان؛ پاسخ مودبانه به کوبیاک
ایران ۳-۲ لهستان؛ پاسخ مودبانه به کوبیاک

ایران ۳-۲ لهستان؛ پاسخ مودبانه به کوبیاک

آی اسپورت - تیم ملی ایران در حساس‌ترین بازی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ساعت ۱۸:۴۰در سالن غدیر ارومیه به مصاف لهستان رفت و در نهایت به برتری ۳-۲ دست یافت. سرمربی اهل مونته‌نگروی تیم ملی ایران در این بازی نیز از ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد. در مقابل ویتال هاینن، سرمربی تیم ملی لهستان به طور کامل به بازیکنان اصلی خود استراحت داد و از ترکیب دوم تیمش بهره برد.

تیم ایران در ست نخست عملکرد بسیار خوبی روی اسپک داشت و دفاع روی تور نیز کمک کرد تا نتیجه این ست ۲۵-۲۰ به سود شاگردان کولاکوویچ رقم بخورد و آنها همچون بازی روز گذشته مقابل کانادا دیدار مقابل لهستان را هم با پیروزی آغاز کنند.

در ابتدای ست دوم بازی، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به تماشاگران حاضر در سالن غدیر اضافه شد. شروع متزلزل بازیکنان ایران در ست دوم، ۶-۰ را برای لهستان به دنبال داشت. بازیکنان ایران در ادامه بر استرس خود غلبه کردند و با استفاده از اشتباهات حریف و حمایت تماشاگران به جریان بازی برگشتند، اما همچنان از حریف عقب بودند. داور ژاپنی این دیدار در برخی صحنه‌ها نشان داد که تمرکز کافی را ندارد و اشتباهاتی داشت. تیم ایران در ست دوم نتوانست امتیازات از دست رفته را جبران کند و ۲۵-۲۱ نتیجه را واگذار کرد.

توماس ساملوو، سرمربی فنلاندی تیم ملی والیبال روسیه از جمله کسانی بود که بازی ایران را با دقت زیر نظر داشت. با برتری لهستانی‌ها، در ست سوم فرهاد قائمی جای پوریا فیاضی را گرفت، ولی به نظر نمی‌رسید که این تغییر برای شکست دادن لهستان کافی باشد. هوشیاری محمد موسوی در روی تور، اختلاف را به حداقل رساند، اما اختلاف امتیاز جبران نشد. سیو عالی توپ از سوی سعید معروف که تا زیر نیمکت منشی بازی هم رفت از صحنه‌های جالب این ست بود. توپ‌گیری داخل میدان عالی بازیکنان لهستان از عوامل برتری آنها در ست سوم شد، ستی که تیم ملی ایران در آن ۲۰ امتیاز از اشتباهات خود تقدیم حریف کرد. لهستان ۲۵-۱۸ برنده ست سوم شد.

بازیکنان ایران برای جبران بازی از دست رفته در ست چهارم به میدان آمدند و ۸-۷ از حریف پیش افتادند. اشتباهات بازیکنان ایران، اجازه بیشتر شدن اختلاف را به آنها نداد. امتیاز ۱۳-۱۰ به سود ایران، سرمربی لهستان را مجبور به گرفتن وقت استراحت کرد و در ادامه چند سرویس و دفاع خوب، جریان بازی را کاملاً به سود ایران عوض کرد. با بازگشت روحیه و البته امتیاز به تیم ملی ایران، مسابقه دو تیم تماشایی‌تر شد و حالا بازیکنان ایران حاضر نبودند کوتاه بیایند.

در آخر ست چهارم، مرتضی شریفی هم بازی گرفته شد. نتیجه این ست دیدنی، ۲۵-۱۷ به سود ایران بود و البته ست آخر هم به سود ایران تمام تا شاگردان کولاکوویچ در صدر جدول لیگ ملت‌های والیبال قرار بکیرند.

 تیم ملی ایران در بازی سوم و آخر خود از هفته سوم لیگ ملت‌ها از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف روسیه خواهد رفت.

۳    
آی اسپورت
2019-06-15 21:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر