فهرست
چند نکته از استقلال-الشرطه؛ تاخیر همیشگی
چند نکته از استقلال-الشرطه؛ تاخیر همیشگی

چند نکته از استقلال-الشرطه؛ تاخیر همیشگی

آی اسپورت - درست مانند بازی رفت، استقلال مقابل حریف عراقی خود به تساوی یک - یک رسید تا معمای صعود تیم دوم در این گروه به اگر و، اما و البته نتیجه‌ای که استقلال مقابل الاهلی صدرنشین کسب خواهد کرد، کشیده شود. با این توضیح مختصر ۴ نکته از آنچه در بازی استقلال مقابل نماینده عراق اتفاق افتاد را برای شما مهیا کرده‌ایم.

 

وقتی در نیمه نخست استقلال خودش نبود

نیمه نخست این بازی کاملاً متفاوت با نیمه دوم بود و در ۴۵ دقیقه اول استقلال به‌رغم اینکه مالکیت توپ را تقریباً دو برابر بیشتر از حریفش در اختیار داشت و تعداد پاس‌های رد و بدل شده اش هم به طرز چشمگیری بیشتر از نماینده عراق بود، اما در ایجاد موقعیت و ایجاد خطر اصلاً عملکرد خوبی نداشت و با کمترین ایجاد میزان خطر نیمه نخست را به پایان برد و البته گلی هم که دریافت کرد شرایط استقلال را حسابی وخیم کرد تا ناامیدی در اردوی این تیم رخنه کند هرچند که در ادامه بازی شرایط خوشبختانه تغییر کرد.

 

ضربات ایستگاهی بسیار خطرناک نماینده عراق

به غیر از گلی که الشرطه عراق از روی یک ارسال توپ از نقطه کرنر به ثمر رساند، این تیم در دیگر صحنه‌هایی که صاحب ضربات ایستگاهی می‌شد بسیار خطرناک عمل می‌کرد و نشان داد یک تیم حرفه‌ای در استفاده از انواع و اقسام ضربات ایستگاهی است و هر بار که آن‌ها می‌توانستند صاحب این ضربات ایستگاهی شوند به وضوح می‌توانستند یک خطر جدی را روی دروازه استقلال پدید بیاورند.

 

بازگشت به کالبد همیشگی با شروع نیمه دوم

با آغاز ۴۵ دقیقه دوم یک استقلال متفاوت را در زمین دیدیم و بازیکنان این تیم با ارائه یک بازی بسیار خوب و هدفمند، دستورات تاکتیکی کادر فنی خود را به خوبی در زمین اجرا کردند و به جرأت می‌توان گفت در بیشتر دقایق این نیمه استقلال خودش بود و به واقع به کالبد همیشگی خود بازگشته بود، تیمی که در استفاده از توپ مهارت ویژه‌ای دارد و در ارائه بازی تهاجمی و به‌خصوص در نیمه زمین حریف توانمند است؛ اتفاقی که باعث شد آن‌ها هم به گل مساوی دست پیدا کند و هم صاحب چند موقعیت جدی دیگر گلزنی شوند که متأسفانه به غیر از یک بار هیچ‌کدام از آن‌ها تبدیل به گل نشد تا شرایط نماینده خوب کشورمان برای صعود به بازی آخر کشیده شود.

 

ردپای فرشید اسماعیلی در گل و موقعیت‌های گل استقلال

بدون شک یکی از بهترین بازیکنان استقلال در این بازی فرشید اسماعیلی بود. این بازیکن در این مسابقه به خوبی در موقعیت‌های ایجاد شده، رد پایش دیده می‌شد که اوج آن ابتدا یکی در گلی بود که آبی‌ها زدند و دیگری هم در ایجاد موقعیت گل بسیار جدی که حوالی دقیقه ۶۰ با همکاری او و قایدی شکل گرفت. فرشید در این دو صحنه با آگاهی محیطی که داشت به خوبی فضا‌های خالی را شناسایی کرد و با حرکت به این مناطق ابتدا در گل زده استقلال در بازی ترکیبی آبی‌ها به سمت راست و فضای خالی حرکت کرد و با زدن یک شوت زیبا زمینه‌ساز اصلی گل استقلال شد و در صحنه دیگر که ذکر شد هم با فرار از عمق خط دفاعی به عرض خودش را در شرایطی قرار داد که پاس علی کریمی را با بیرون پا و به صورت تک ضرب برای قایدی فرستاد تا این بازیکن هم در شرایطی تک‌به‌تک صاحب یک موقعیت گلزنی بسیار جدی شود. در مجموع می‌توان گفت فرشید در فاز تهاجمی استقلال و در ایجاد موقعیت‌سازی یک مهره بسیار تأثیر‌گذار برای آبی‌ها به شمار می‌رود.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-09-23 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر