فهرست
گزارش ویژه: تولد صاحب طولانی‌ترین نام تاریخ فوتبال
گزارش ویژه: تولد صاحب طولانی‌ترین نام تاریخ فوتبال

گزارش ویژه: تولد صاحب طولانی‌ترین نام تاریخ فوتبال

آی اسپورت- مهاجم اسبق تیم‌های سلتیک، توئنته، آیندهوون، هال سیتی و راپید وین بیشتر از اینکه به خاطر عملکرد فنی‌اش مشهور شود به خاطر نام عجیب و غریبش مشهور شد. این بازیکن که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۹ فقط ۱۹ بازی برای تیم ملی کشورش انجام داد و سه گل زد، احتمالا صاحب طولانی‌ترین نام تاریخ فوتبال جهان است. روزنامه گاردین انگلیس سال ۲۰۰۴ در گزارشی نام این بازیکن قدبلند را بررسی کرد. بررسی دوباره بخش‌هایی از این گزارش بعد از حدود یک دهه هم خالی از لطف نیست.
راب اسمیت درباره نام این بازیکن می‌نویسد:براساس تحقیقات ما نام فامیل او ریشه در اتفاقات قرن ۱۷ هلند دارد. در آن برهه از تاریخ دو خانواده ونگوور و هسلینگ بعد از پیوند خانوادگی، تلاش می‌کردند نام فامیلی خود را حفظ کنند. این دو خانواده که قوی‌ترین خانواده‌های منطقه انسخده هلند به شمار می‌رفتند، به هیچ‌وجه تمایل نداشتند نام خود را فدای وصلت خانوادگی کنن که به نظر به اجبار انجام شده بود.
راب موری کارشناس علوم اجتماعی در این‌باره می‌نویسد: Of در زبان هلندی همان معنی Or در زبان انگلیسی را دارد (به معنی "یا"). این دو خانواده بعد از مدتی کش و قوس تصمیم می‌گیرند نام خانوادگی مشترکی انتخاب کنند. آن‌ها نام Vennegoor or Hesselink را انتخاب می‌کنند. این دو خانواده تلاش کردند با انتخاب این نام، نام اصیل خانوادگی خود را حفظ کنند. درواقع نام خانوادگی این بازیکن به معنی "ونگوور یا هسلینگ" است.

منبع: وبسایت نود
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-07 16:18:09
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۰۰
به نظرتون جیووانی ون برونکهورست طولانی تر نیست اسمش? اونم اتفاقا هلندی بود و معروف ار از این بابا.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر