فهرست
دو گزینه جذاب برای تیم والیبال/ در جستجوی ولاسکوی دوم
دو گزینه جذاب برای تیم والیبال/ در جستجوی ولاسکوی دوم

دو گزینه جذاب برای تیم والیبال/ در جستجوی ولاسکوی دوم

آی اسپورت- وقتی بعد از یک شکست تکراری و ناباورانه دیگر در جام جهانی‏‌‏، چیزی به جز استیصال در واژه های اسلوبودان کواچ دیده نمی‏‏‎شد تا مرد اول تیم ملی اعتراف کند که نمی داند چه اتفاقی در تیم افتاده‏‏‌. پروژه جدایی او از تیم ملی دیگر قابل توقف نبود. پسران سابق ولاسکو‏‌. با جانشین او کنار نیامدند تا بوبان‏‌. کنار برود و گزینه های جدیدی برای هدایت ایران نام برده شود. گزینه هایی جذاب که نشان می دهند فدراسیون به طورذ کامل از انتخاب قبلی اش پشیمان شده است. 
رائول لوزانوی آرژانتینی‏‌. یکی از گزینه های هدایت ایران به شمار می رود. لیبرویی که در سال های بازی‏‌. مهره درجه یکی نبود اما در مربیگری‏‌ به دستاوردهای خوبی رسید. رائول بعد از 20 سال مربیگری در باشگاه های ایتالیا و آرژانتین. در دو مقطع سرمربی تیم ملی اسپانیا شد اما نقطه عطف کاری او‏‌. هدایت لهستان در سال 2005 بود. او که بعد از به دست آوردن نقره جهان با لهستان در این کشور محبوب شده بود، دو سال در تیم ملی آلمان مشغول به کار شد و باز هم به لهستان بازگشت تا این بار در باشگاه های این کشور مربیگری کند. 
گزینه مهیج داورزنی برای تیم ملی‎‌‏‏‌.آندریا آناستازی است. یکی از شناخته شده ترین مردان دنیای والیبال که شاید ولاسکوی دیگری برای تیم ملی باشد. آناستازی‏‌ به عنوان بازیکن بخشی از تیم رویایی ایتالیا بود که در سال های 99 و 2000 قهرمانی همه تورنمنت های مهم را تجربه کردند. آندریا خیلی زود به مربیگری روی آورد و با ایتالیا‏‌ به برنز المژیک رسید. قرار گرفتن روی سکوهای دوم و سوم لیگ جهانی و نایب قهرمانی جام ملت ها قدم های بعدی این مربی بودند. مردی که بالاخره ایتالیا را به قهرمانی اروپا رساند و در سال 2012 لهستان را در خانه صاحب اولین قهرمانی لیگ جهانی کرد. آناستازی حالا در لیگ لهستان مربیگری می کند و همچنان با کاراکتر جذاب اش در کنار زمین‏‌. با همان عصبانیت ها و فریادها و هیجان همیشگی‏‌. بازیکنان را به پیاده کردن نقشه های تاکتیکی ترغیب می کند. 

هر دو گزینه هدایت تیم ملی‏. مهم ترین روزهای مربیگری را در کشور لهستان پشت سر گذاشته اند. یکی با نقره جهان و دیگری با تجربه اولین قهرمانی لیگ جهانی. لورنزو مربی بزرگی محسوب می شود و آناستازی که سابقه کشف کوبیاک در تیم ملی لهستان را دارد. می تواند کاراکتر لازم را به نیمکت تیم برگرداند و بازیکنان را به بهترین سطح نزدیک کند. انتخاب جدید فدراسیون برای ختم نشدن به یک اشتباه تازه‏‌‎ باید با استقبال چهره های شاخص تیم روبرو شود. بازیکنانی که به سادگی می توانند سرنوشت کواچ را برای مربیان دیگری نیز ترسیم کنند. 
کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-07 18:47:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر