فهرست
قلعه نویی: آنهای که اینقدر انتقاد می کنند پارسال کجا بودند؟!/ بعضی از پیشکسوتان با حب و بغض انتقاد می کنن
قلعه نویی: آنهای که اینقدر انتقاد می کنند پارسال کجا بودند؟!/ بعضی از پیشکسوتان با حب و بغض انتقاد می کنن

قلعه نویی: آنهای که اینقدر انتقاد می کنند پارسال کجا بودند؟!/ بعضی از پیشکسوتان با حب و بغض انتقاد می کنن

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار با الجزیره امارات حاضر شد و درباره این دیدار گفت: الجزیره تیم بسیار خوبی است که هم در امارات و هم در آسیا فوتبال با برنامه‌ای ارائه می‌کند. آنها مربی با تجربه‌ای دارند اما این بازی برای ما حکم فینال را دارد. من به بازیکنانم گفته‌ام که فکر کنید لیگ قهرمانان از فردا شروع شده و خوشبختانه شرایط تیم استقلال بهتر شده و از نظر بدنی نیز روند خوبی را طی کردیم. خسرو حیدری و هاشم بیک‌زاده سرحال شده‌اند و مطمئنا به ما کمک خواهند کرد و امیدوارم 3 امتیاز بازی را از آن خود کنیم.

علت واگذار کردن دو دیدار قبلی: الحق و الانصاف اگر به دو بازی گذشته ما با احتساب وقت اضافه دقت کرده باشید 190 دقیقه بازی کردیم و رحمتی 3 بار زمین نخورد. اتفاقات ساختار دفاعی ما خیلی خوب بود و برخلاف دیدار با ملوان کم اشتباه ظاهر شد. اگر در بازی با الشباب که یک پوشش معمولی انجام می‌شد آن اتفاق نمی‌افتاد و بازی را نمی‌باختیم.

والتر زنگا مدعی شده در تله استقلال نمی‌افتد: آنجا مثل این طرف حب و بغض ندارند و می‌نشینند و همه بازی‌ها را کارشناسی می‌کنند. ما بدبینانه باید از دو مسابقه قبل 4 امتیاز می‌گرفتیم. آن طرف قلم ناحق نمی‌زنند با وجود آنکه من قبول دارم در آسیا خوب نبودیم ولی بازیکنانم مخلصانه بازی کردند.
عدالت فوتبال در هر دو بازی قبل ما رعایت نشد و هرچند اشتباه داوری هم در بازی اول گریبان ما را گرفت ولی این موضوع‌ها را بهانه قرار نمی‌دهم. شما اگر بازی‌های منچستر را ببینید این تیم شب گذشته در الدترافورد 3 بر صفر بازی را باخت ولی ورزشگاه پر از جمعیت بود و همه تیم را تشویق کردند. بدترین نتایج منچستر امسال رقم خورد ولی اینگونه علیه‌شان قلم نزدند. شما ببینید ما 4 بازیکن در لیست‌مان داریم که عملا در زمین نیستند، بیک‌زاده، حیدری‌، تیموریان و جمشیدیان عملا امسال نتوانستند به خاطر خیلی مسائل به ما کمک کنند. مدت‌ها علیه تیموریان هجمه‌های زیادی را به راه انداختند و دیدید چه داستان‌هایی درست کردند. عده‌ای هم به دلایل خاص از جمع ما جدا شدند ولی هر وقت بیک‌زاده و حیدری سرحال شده بودند دیدید که چه اتفاقاتی افتاد و ما 5 بازی پیاپی را بردیم. من 34 سال است در فوتبال حضور دارم ولی این شرایط را هیچ وقت ندیدم
بعد از 3 سال مجموعه من آمد، قهرمان لیگ شدیم و به جمع 4 تیم برتر آسیا رفتیم اما مشکلات مالی و بحث انتقال دولت باعث شد تعهدات نسبت به ما انجام نشود ولی همه اینها را گفتم که بگویم مسئولیت باخت با من است و شاید در چیدمان تعویض‌هایم اشتباه کردم اما بازیکنانم مخلصانه زحمت کشیدند. این روزها خیلی‌ها به اکبرپور و حتی پژمان نوری انتقاد می‌کنند اما ما آمار داریم که آنها در زمین خیلی می‌دوند و زحمت می‌کشند.

علت انتقاد زیاد پیشکسوتان: هر شخصی باید نظرش را بدهد و دموکراسی باید وجود داشته باشد اما برخی پیشکسوتان عدالت را در نظر نمی‌گیرند، البته برخی‌ها از سر دلسوزی حرف می‌زنند و برخی‌ها هم از روی حب و بغض. من مطلب اینگونه آدم‌ها را نمی‌خوانم اما حیف مغزم که بخواهم با ذخیره کردن حرف‌های آنها خودم را اذیت کنم. آنها که انتقاد می‌کنند پارسال کجا بودند که تیم ما نزدیک بود فینالیست آسیا شود. پیشکسوت واقعی کسی است که در هر حالی تیم را دوست داشته باشد. شما ببینید مظلومی با آن شرایط جسمی در جلسات پیشکسوتان شرکت می‌کند و امثال جباری، نعلچگر و ملک‌احمدی این تیم را دوست دارند و حمایت می‌کنند. اگر اینگونه باشد پیشکسوتان منچستر باید مویس را اعدام کنند.

وضعیت کنونی استقلال : ما مصمم هستیم از این شرایط خارج شویم در حالی که دوستان می‌گویند این شرایط بحرانی است اما من چنین اعتقادی ندارم. شما ببینید آرسنال از مسعود اوزیل چقدر استفاده کرد و بعد از رفتن فرگوسن انگار عمود خیمه افتاده است. یوونتوس در ایتالیا آقایی می‌کند اما به گالاتسرای می‌بازد اما هیچ وقت از آنها انتقاد نمی‌شود. کلمه پیشکسوت باید برای خیلی‌ها معنی شود. برای کسی که 6 ماه در این تیم بازی کرده که نباید گفت پیشکسوت اما جباری‌ها، فریباها و مظلومی‌ها اگر انتقاد می‌کنند از سر دلسوزی است و عمران‌زاده هم اشتباه کرد که امروز در مورد آنها صحبت کرد.

تاکتیک شما ارسال از جناحین است؟! : من نمی‌خواهم اینجا در این مورد حرف بزنم اما استفاده از خسرو حیدری یکی از تاکتیک‌های من است. 50 متر رو به جلوی الجزیره خوب است و دستور کار ما خنثی کردن شماره 10 آنها است.

وی در ادامه گفت: پیشاپیش عید نوروز را به مردم تبریک می‌گوییم و امیدوارم آنها از فشارهای اقتصادی نجات پیدا کنند. از هواداران استقلال می‌خواهم فردا همه چیز را رعایت کنند چون چهارشنبه‌سوری یک سنت است و ما باید به دنبال سنت چهارشنبه‌سوری برویم و فلسفه آن را اجرا کنیم نه اینکه با ایجاد سر و صدا این فلسفه را زیر سؤال ببریم.

قلعه‌نویی در خصوص غایبان تیمش در بازی فردا گفت: اکبرپور قطعا به بازی نمی‌رسد ولی خوشحال هستم در این 2- 3 روز بازیکنان ما سرحال کار کرده و تمرین کردند و به این موضوع امیدوارم.

قلعه‌نویی در پایان صحبت‌هایش تأکید کرد در این چند ساله اخلاق ایرانی و معرفت ایرانی در فوتبال و جامعه ما گم شده. امیدوارم مسلمانیت عمر و عاصی را کنار بگذارند و معرفت علی و اولاد علی را الگو قرار دهند.

     
آی اسپورت
2014-03-17 13:25:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر