فهرست
دل بوسکه: امیدوارم آربلوا به جام جهانی برسد
دل بوسکه: امیدوارم آربلوا به جام جهانی برسد

دل بوسکه: امیدوارم آربلوا به جام جهانی برسد

بیسنته دل بوسکه، سرمربی باتجربه تیم ملی اسپانیا در فاصله 90 روزه تا جام جهانی 2014 با رادیو مارکا گفتگو کرد و در مورد مسائل مختلفی به صحبت پرداخت.

این گزیده ای از صحبت های دل بوسکه است:
 *آربلوا: امیدوارم که او برای جام جهانی به شرایط خوبی برسد. لیست قطعی ای وجود ندارد . لیست قبلی فقط برای بازی با ایتالیا بود و ما می خواستیم آسپیلیکوئتا را در سمت راست محک بزنیم.بازیکنان دیگری  ممکن است به تیم ملحق شوند.

*دیگو کاستا: تدریجا کار جا افتادن او در درون تیم را آغاز کرده ایم. او باید در جو تیم جا بیفتد و دراین زمینه موفق هم بوده ایم. در بازی با ایتالیا، در زمین مسابقه، بهترین دیگو کاستای ممکن را شاهد نبودیم ولی مطمئنم که او با شرایط تطبیق پیدا کرده و بازیکنی کاربردی برای تیم ما خواهد بود.

*مصدومیت های احتمالی: رقابت ها خیلی فشرده هستند و هر سه روز یکبار یک بازی برگزار می شود. بازیها خیلی سخت هستند وباید کاملا آماده باشیم که اگر کسی مصدوم شد، بازیکن دیگری را جایگزین او کنیم.

 *بازیکن 9 کاذب: ممکن است این طور بازی کنیم. در فینال یورو، فقط سسک را داشتیم. یک بازیکن کاذب هم در بال راست و یکی هم دربال چپ داشتیم( اینیستا و سیلوا).دیگو کاستا هم می تواند گاهی در جناحین بازی کند. ما کمی، با درنظر داشتن شرایط تیم حریف، به دنیال بهترین راهکار خواهیم بود.

*مهاجمان اعزامی به برزیل: رقابت زیادی وجود دارد وانتخاب خیلی سخت است. ما هنوز تصمیم نهایی را نگرفته ایم ولی سسک شانس زیادی دارد تا به عنوان مهاجم سوم تیم بازی کند.

*لیست و تغییر نسل در تیم: در زمان مناسب با درنظر داشتن صلاح و مصلحت تیم، به این مسائل فکر خواهیم کرد. اگر بازیکنان باتجربه ومسن تر، همچنان در زمین موفق باشند، در تیم ملی خواهند ماند.

*تردیدها در لیست: بحث عدد و رقم نیست.  هنوز سه ماه دیگر تا جام جهانی مانده و امیدوارم که مشکلی پیش نیاید و برنامه هایمان تغییر نکند.

*بهترین و بدترین نکات سرمربی بودن: افتخار بزرگی است که نماینده کشورت وفوتبال کشورت باشی. من تلاش می کنم که به وظیفه ام به بهترین نحو مکن عمل کنم. نکات منفی چندانی نمی بینم.

غزال زیاری

     
آی اسپورت
2014-03-17 14:11:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر