فهرست
معرفی حریف تیم ملی: سبزه‌های چغر!
معرفی حریف تیم ملی: سبزه‌های چغر!

معرفی حریف تیم ملی: سبزه‌های چغر!

آی‌اسپورت- تیم ملی ترکمنستان در سال ۱۹۹۲ تشکیل شد و اولین بازی این تیم مقابل قزاقستان بود. بزرگترین افتخار این تیم راهیابی به جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا و دو نایب قهرمانی در چلنج کاپ است. ترکمنستان اکنون در رده 121 فیفا قرار دارد.  هر چند با 34 پله صعود به این رده رسیده ولی بهترین رتبه تاریخ فوتبالی این کشور حضور در رده 81 رنکینگ است. بهترین برد تاریخ ترکمنستان دوازده سال قبل مقابل افغانستان به دست آمد که 11-0 پیروز شدند.
 
 روسلان مینگازوف هافبک ۲۴ ساله که در لیگ برتر چک بازی می کند، ستاره این کشور است. همچنین آرتور گئورگیان بهترین گلزن لیگ ازبکستان در فصل گذشته در صورت دعوت به تیم ملی می تواند نقش مهمی در این تیم بازی کند. امانقلیچ کوچوموف مربی ۴۹ ساله هم هدایت این تیم را بر عهده گرفته است. او سابقه مربیگری در تیم ملی بزرگسالان و امید ترکمنستان را دارد و اکنون به جز هدایت تیم ملی ترکمنستان، همزمان سرمربی تیم امید و تیم باشگاهی عشق آباد نیز هست.

در جدول: ترکمنستان اولین دیدار گروه D را با شکست مقابل گوام استارت زد. این تیم در هفته دوم، ایران را متوقف کرد و سپس مغلوب عمان شد. مهر، ماهِ ترکمن‌ها بود. این تیم در یک هفته دو برد متوالی مقابل گوام و هند به دست آورد. حالا این تیم پس از دو پیروزی پشت سر هم و روحیه بخش باید مقابل ایران قرار بگیرد. ترکمنستان با هفت امتیاز در رده سوم و پشت سر ایرانِ هشت امتیازی قرار دارد.
سابقه رویارویی با ایران:  تیم ملی در هفت بازی رسمی برابر تیم ترکمنستان صاحب ۲برد ،3 مساوی و ۲ باخت شده است. ایران در دو بازی آخر مقابل ترکمنستان فقط یک امتیاز گرفت. دیدار رفت دو تیم در همین مرحله با تساوی یک بر یک به پایان رسید که تک گل ایران را سردار آزمون، بازیکن مصدوم این روزهای تیم ملی به ثمر رسانده.
 
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-11-08 16:52:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر