فهرست
چهره روز: مقایسه آماری پاشنکو با بهترین دروازه‌بان‌های اروپا
چهره روز: مقایسه آماری پاشنکو با بهترین دروازه‌بان‌های اروپا

چهره روز: مقایسه آماری پاشنکو با بهترین دروازه‌بان‌های اروپا

آی‌اسپورت- ملوان در لیگ برتر پانزدهم 11 بازی انجام داده که در 7 بازی سرگئی پاشنکو در چهارچوب دروازه این تیم قرار گرفته است. او در این 7 بازی (630 دقیقه) 3 گل خورده و 5 کلین شیت داشته است. ضمنا موفق شده 1 پنالتی نیز مهار کند.
 
با محاسبه ی امتیازات کسب شده توسط این بازیکن و مقایسه ی آن با عملکرد سایر دروازه بانان لیگ برتر، وی در حال حاضر دومین سنگربان برتر لیگ پانزدهم است.
 
در تصویر زیر عملکرد پنج دروازه بان برتر لیگ را ملاحظه می کنید. از نکات قابل تامل در این جدول حضور سه دروازه بان خارجی است. این در حالیست که تا چند سال پیش طبق قانون مصوب سازمان لیگ فوتبال حضور دروازه بان خارجی در لیگ برتر ایران ممنوع بود.
 

 
در جدول زیر عملکرد 5 دروازه بان برتر حال حاضر دنیا که در پنج لیگ برتر اروپا شاغل هستند را ملاحظه می کنید. مقایسه ی این جدول با آمار ثبت شده ی پاشنکو ارزش کار او را بیشتر نمایان می کند. 
 
البته برای تحلیل عملکرد فردی یک دروازه بان باید وضعیت کل لیگ را نیز به طور خلاصه مرور کرد. در لیگ برتر ایران 7830 دقیقه بازی انجام شده و در این دقایق 179 توپ از خط دروازه ها عبور کرده، پس به طور میانگین دروازه بانان در لیگ برتر ایران حدودا هر 43.7 دقیقه یک بار گل می خوردند. اگر کمی دقیق تر به قضیه نگاه کنیم باید بگوییم 5 دروازه بان برتر لیگ 4050 دقیقه بازی کرده و 24 گل خورده اند یعنی به طور میانگین هر 168 دقیقه یک گل خورده اند. مقایسه ی آمار سرگئی پاشنکو (هر 210 دقیقه 1 گل) با هر دو موردی که گفته شد نشان از به حق بودن قرار گرفتن گلر مولداویایی ملوان در رده ی دوم برترین دروازه بانان لیگ دارد.
 
در جدول زیر نیز می توانید ببینید که در پنج لیگ برتر اروپا دروازه بان ها به طور میانگین هر چند دقیقه یک بار گل می خورند و همچنین پنج دروازه بان برتر هر لیگ به طور میانگین هر چند دقیقه یک بار گل می خوردند.
 


 
 
انتخاب برترین های اروپا توسط squawka و foxsports
منبع: ملوان کلاب
     
آی اسپورت
2015-11-08 17:57:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر