فهرست
قطبی: مربیگری در ایران را با تمام وجود دوست دارم/ بعد از درخشان دنبال من بودند
قطبی: مربیگری در ایران را با تمام وجود دوست دارم/ بعد از درخشان دنبال من بودند

قطبی: مربیگری در ایران را با تمام وجود دوست دارم/ بعد از درخشان دنبال من بودند

آی اسپورت- افشین قطبی، سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس، مدتی را در تیم شیمیزو ژاپن مربیگری کرد. برای دو بازی هم به عنوان دستیار تیم ملی، کوراچائو را در دو بازی رفت و برگشت مقابل السالوادور در مقدماتی جام جهانی2018 همراهی کرد. کوراچائو اولین سابقه مربیگری در منطقه کونکاکاف محسوب می‌شد اما قطبی این روزها مشغول استراحت است. جدیدترین گفتگوی او را به نقل از روزنامه همشهری ورزشی بخوانید.
 
آخرین تجربه مربیگری شما انجام دو بازی به عنوان دستیار کلایورت در تیم ملی کوراچائو مقابل تیم السالوادور بود، از این تجربه جدیدتان برایمان بگویید.
دقیقا همین‌طور است. 2بازی رفت و برگشت را کلایورت و من به عنوان دستیار او تیم ملی کوراچائو مقابل السالوادور همراهی کردیم که این مسابقه از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی2018 روسیه بود و قرار شده بود اگر در مجموع این دو مسابقه موفق می‌شدیم و تیم به مرحله بالاتر می‌رفت ما به کارمان ادامه دهیم و این اتفاق نیفتاد تا قطع همکاری کنیم. البته موضوع دیگری هم مطرح بود.
 
چه موضوعی؟
اینکه تیم ملی کوراچائو 14بازیکن اصلی و ملی‌پوش‌اش لژیونر بودند و اینکه خیلی سخت در اردوهای تیم ملی حاضر می‌شدند کار را برایمان دشوار کرده بود.
 
بعد از جدایی از تیم ملی کوراچائو پیشنهادی برای مربیگری دارید؟
در حال حاضر نه؛ خودتان می‌دانید اکثر لیگ‌ها در اواسط فصل خود هستند و یقینا دارند با مربیان خود کار می‌کنند.
 
چطور شد از تیم شیمیزو جدا شدید در حالی که می‌خواستید با این تیم به موفقیت‌های زیادی دست یابید و این تیم را مانند توت‌فرنگی‌هایش مشهور کنید؟
وقتی من به تیم شیمیزو رفتم این تیم را همواره در جدول رده‌بندی بین تیم‌های هفتم تا نهم حفظ کردم و حتی یکبار در جام حذفی تا مسابقه ماقبل فینال پیش رفتیم. در کنار آن بسیاری از بازیکنان پا به سن گذاشته و گران‌قیمت شیمیزو را کنار گذاشته و طی صحبت‌هایی که با مدیریت باشگاه داشتیم تعدادی بازیکن جوان را جانشین آنها کردیم، در  حدی که در تاریخ 22ساله جی‌لیگ، جوان‌ترین تیم شیمیزو را داشتیم.
 
در ایران هرگاه تیمی به دنبال مربی است نام شما مطرح می‌شود وحتی قبل از آمدن برانکو به پرسپولیس مجددا نام شما مطرح شده بود، دراین‌باره صحبت می‌کنید؟
اگر پیشنهادی هم بوده در اختیار مدیر برنامه‌هایم است و موارد این‌چنینی را او بررسی می‌کند، اما خودم مربیگری در ایران را دوست دارم.
 
نظرتان در مورد اوضاع این روزهای پرسپولیس چیست؟
به اعتقاد من پرسپولیس دست به جوانگرایی زده و روز به روز بهتر خواهد شد و برای تغییر نسل در یک  تیم به هرحال باید هزینه‌هایی پرداخت شود. هواداران هم باید صبر و تحمل داشته باشند.
 
بعد از اخراج حمید درخشان از پرسپولیس آیا از سوی مدیران باشگاه با شما مذاکره‌ای صورت گرفت؟
با من شخصا مذاکره‌ای نشد اما با حاج‌باقر، مدیربرنامه‌هایم مذاکره شده بود.
 
آیا این درست است که پس از استعفای محمد خاکپور از سرمربیگری تیم امید برای حضور در این تیم به حبیب کاشانی پیام داده‌اید؟
بنده شخصا هرگز چنین کاری  نکردم، در حالی که برای آقای کاشانی احترام زیادی قائل هستم.
 
تیم ملی دست به جوانگرایی زده است و از بازی‌های مقدماتی جام جهانی دو بازی مقابل ترکمنستان و گوام را پیش‌رو دارد.
بله؛ خودم هم در جریان جوانگرایی تیم ملی هستم و امیدوارم تیم ملی در این دو بازی ترکمنستان و گوام پیروز شود تا راه صعودشان همواره گردد.
 
الان مربیان بزرگی مانند کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ در فوتبال کشورمان کار می‌کنند. به عنوان یک فردی که در این فوتبال کار کرده عملکرد آنها را در تیم ملی و باشگاهی چطور ارزیابی می‌کنید؟
آنها مربیان بزرگی هستند که کار خودشان را به خوبی انجام می‌دهند.
 
به عنوان سوال پایانی، قضیه مالیات شما با تیم پرسپولیس به کجا کشید؟
من که در ایران نیستم و مدیر برنامه‌هایم پیگیر این موضوع است، لطفا از او سوال کنید.


منبع: همشهری ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-09 15:49:07
نظر دهید

۱ نظر
یاشار
دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۰۱
آقای ادب و احترام
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر