فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

دکتر حکمت/ آی اسپورت 

1: پیش تر وعده داده بودیم گزارش زنده امشب را از داخل استودیوی نود تقدیم تان کنیم اما در شروع گزارش زنده، حتی در خانه هم نبوده ایم و مطابق معمول چهار شب در هفته، پشت در مانده بودیم تا میزبان مهربان از خرید برسد. با دو پیراهن که یکی اندازه نیست و قشنک است و دیگری قشنک است و اندازه نیست! 
2: قبل از هر چیز، برنامه امشب نود را از طرف خودمان تقدیم می کنیم به آقای فرانک دارابانت نابغه به بهانه تولدش که دو ماه دیگر است! کارگردانی که 10 سال تمام طرح نوشت و پاره کرد تا فیلمی بسازد که خیلی ها آن را بهترین فیلم تاریخ می دانند. نود امشب را تقدیم می کنیم به شائوشنک ها. زندان های رستگاری. زندان های آشنای رستگاری. 
3: بر خلاف نودِ هفته گذشته که باید بازی های دو هفته در آن پخش می شد، امروز نود تنها چند بازی جام حذفی را برای پخش کردن دارد اما انتظار می رود داستان داوری، سوژه اصلی برنامه باشد. باید بپذیریم که در ایران، فوتبال هم جزو اشتباهات داوری است! 
4: امشب که در نمایشگاه مطبوعات با سجاد افشاریان رد شدن از دیوارها را تمرین می کردیم، یادمان افتاد که این گزارش زنده نویسی از کجا شروع شده بود. از آن جا که می خواستیم به طرفمان سنگ پرتاب کنند و با سنگ جواب شان را بدهیم. اما حداقل عده ای دوست مان داشتند و سنگ های زیادی در جیب مان باقی ماند! 

5: بخش کامنت های گزارش زنده، همیشه برای ما یادآور حمام عمومی است. پر از آدمهایی که درخواست لنگ و کیسه می کنند!
سوال نظرسنجی امشب نود، طولانی‌تر از آن است که حوصله کپی گردن اش را داشته باشیم. ظاهرا قرار است با این سوال به این نتیجه برسیم که هیچ اشتباهی در داوری فوتبال ایران عمدی نیست. 
شاید سوال مناسب تر در نظرسنجی نود می توانست این باشد: احتمال کشف حیات در زحل بیشتر است یا احتمال سپری شدن چند هفته بدون اشتباه بزرگ در داوری ایران؟
-در بخش معرفی برنامه امشب نود، همچنان تصاویر دختران فوتسالیست از دورترین فاصله ممکن پخش شد. فاصله ای که بین تلویزیون و این دخترها وجود دارد اما خوشبختانه بین دولت و آن ها نیست!  
-شماها یادتان نیست اما زمانی در نود، آیتمی وجود داشت که در آن ملت با قاشق  و چنگال آرم نود را درست می کنند و عادل حدود 20 دقیقه آن ها را به تصویر می کشید! 
-بازیکنان تراکتورسازی در چند هفته گذشته، تلاش زیادی کرده اند تا در جریان شادی گل یک بلایی سر حمزه یونس بیاورند اما هنوز موفق نشده اند او را زمین بزنند. 
-تیم مجیدِ جلالی به تصور خودش همیشه خوب بازی می کند. حتی وقتی که خوب بازی نمی کند! 

-سرمربی موقت این روزهای سپاهان، علاقه ای ندارد که بین دستیارانش در سپاهان اختلاف و سوتفاهم به وجود بیاید و جو تیم به هم بریزد. از لحظه اخراج فرکی، سپاهان ناگهان علاقه مند به ارامش شده است و احتمالا کم کم برادرش را هم تحویل می گیرد. 
-همه اتفاق های مهم زندگی میلاد محمدی، به ناگهانی ترین شکل ممکن رخ داده اند. او تا دو سال پیش به بازی در لیگ دو راضی بود و حالا بعد از خط خوردن از تیم ملی، به خاطر صادر نشدن ویزای حاج صفی دوباره به تیم برگشته و حتی شاید بازیکن ثابت تیم در این مسابقه باشد. 
-حالا که اسکوچیچ قعر جدولی جدی‌ترین گزینه مربیگری سپاهان است احتمالا سیاوش بختیاری زاده به زودی جایگزین برانکو در پرسپولیس می شود! 
-سپاهانی ها هنوز به دنبال مربیان خارجی هستند اما با انتخاب های‌شان نشان می دهند اگر هدف انتخاب مربی ایرانی بود، حمید درخشان روی نیمکت این تیم می نشست. 
-اشاره تند عادل به «مدیر فنی تیم ملی امید» در انتقاد از موضع او نسبت به سرمربی تیم ملی، دقیقا همان چیزی ست که مایلی کهن می خواهد. مایلی به زودی با مصاحبه هایی آتشین، از راه خواهد رسید. 
-اینکه زدن سبیل برای فوتبالیست ها خوش یمن نیست و تفاوت سن پسران مسی و رونالدو درست به اندازه تفاوت سن خود آن هاست را می شود دو جا پیدا کرد. در مجله آفتاب ورزشی و البته در تقویم نود! 
-در نودی ها نیز یک مجید جلالی درون وجود دارد. آن ها طوری در آنالیزها به امتیازهای خودشان ارجاع می دهند که انگار کامپیوتر هستند! 
-مانوئل ژوزه در سه سال اخیر به دنبال دریافت مطالباتش از پرسپولیس بوده و بالاخره موفق شده پرونده را به دادگاه بکشاند. از آن جایی که رویانیان چندین قرارداد با ژوزه امضا کرده، احتمالا ارزش قرارداد او به اندازه همه پول های آزاد شده ایران بعد از اجرای برجام است. 
-یادآوری روزهای حضور ژوزه در پرسپولیس، تصاویر مترجم او را نیز نشان می دهد. مترجمی که در دعواهای فیزیکی بیشتر می توانست به او کمک کند تا ترجمه ها. آدم برای موفقیت به مترجمی مثل آرین فاسمی نیاز دارد! 
-در همه این سال ها، تیم های ایرانی پرونده های زیادی را در دادگاه حکمیت ورزش باخته اند. در واقع CAS پشت آن ها را نمی خاراند! 
مرور بازی جنجالی 

-در نود، نمای تازه ای از صحنه جنجالی این هفته پخش می شود. نمایی که هیچ چیز را در مورد جهانبازی تغییر نمی دهد. داوری که با لبخند و کارت قرمز به سراغ گلر پرسپولیس رفته و این روزها مدام مشغول سرزنش کمک داور مسابقه است. -در راه رفتن... . آیا یک روز هم می رسد که گزارشگران اصفهانی از این عبارت استفاده نکنند؟-نقش امید عالیشاه در ستاره شدن گلرهای لیگ، به مراتب بیشتر از مربیان دروازه بانی است!  

فرشاد احمدزاده گاهی در دریبل زدن به استاندارهای نیمار داسیلوا نزدیک می شود. او در تمام کنندگی اما در حد روزهای بد امیل هسکی است. 
-تکل خیره کننده محمد انصاری، ارتباط مستقیمی با ماشین نداشتن او دارد. انصاری هر روز با مترو سر تمرین می رود و با توجه به وضعیت متروی تهران، لحظه های به مراتب سخت تری را از بازی ها تجربه می کند! 
-رضا شکاری بعد از گلزنی به پرسپولیس، احتمالا دوباره از روی دیوارها به مدرسه برگشته و سرِ کلاس درس نشسته است. -یدالله جهانبازی در یک هفته اخیر فقط با مجله آشپزی ایده آل مصاحبه نکرده است! او اضافه وزن اش را تکذیب می کند اما احتمالا لباس هایش را از پاساژ کویتی تهران می خرد! -هنوز هم حسرت به دل مانده ایم که یک کارشناس داوری در نود، صحبت هایش را بدون تسلیت به جامعه داوری آغاز کند. -هر چه عادل تلاش می کند تا موازنه داوری در بازی ذوب و پرسپولیس برقرار شود، ممبینی تقریبا در همه صحنه ها حق را به پرسپولیس می دهد. 
-گلر سوم پرسپولیسی ها، به شدت باهوش است. او در توجیه اشتباه ها در اولین بازی برای تیمش می گوید:«خب، این اولین بازی‌ام در لیگ بود!». -داماش گیلان، بیشتر از دختران جوان توی چت روم ها اسم عوض می کند! 
-درخشش شیخ ویسی، دست منصوریان را برای تمدید تنبیه بیرانوند باز می گذارد. بر خلاف نفت ،در پرسپولیس هیچکس جرات ندارد سوشا را جریمه کند. -موضوع شرکت نکردن داورها در تست های آمادگی جسمانی در نود امشب بولد شده اما به نظر می رسد علیرضا فغانی، از تست های ریاضی مدرسه نیز فرار کرده است. شبی برای فریدون 

-مدتی کوتاه بعد از خداحافظی از فوتبال، فریدون زندی مهمان امشب نود است. او تقریبا دو سال است که بازی نمی کند اما همچنان عدم حضورش، برای همه شگفت انگیز بوده است. -فریدون زندی بعد از قبول دعوت ایران، روز به روز مدارج ترقی را طی کرد. او از شماره 10 کایزرسلاترن به آرزوی بازی مجانی برای استقلال رسید. -لهجه زندی در همه این سال ها، حتی ذره ای تغییر نکرده. او هنوز هم از کلمه یوروپا استفاده می کند و هنوز هم خیلی خوش آمده است.-جمله سنگینی بود.+شاید اشتباه گفتم
(دیالوگ های روز/ برنامه نود)
-در ایران تقریبا همه استیل آذین را فراموش کرده اند و شاید فقط یک نفر هنوز این باشگاه را در ذهن دارد. فریدون زندی بدترین روزهای فوتبالش را در این باشگاه سپری کرد. 
-فری زندی، حتی شبیه خارجی ها لبخند می زند!-عادل فردوسی پور، سوال های مردم را از روی کاغذ از فریدون زندی می پرسد. انگار که ورزش و مردم بهرام شفیع را دو روز دیرتر پخش کرده باشند.  -یک بار هم که عادل درباره واقعی بودن سن مهمان اش سوال نمی کند، خود مهمان واقعی بودن عدد سال های زندگی اش را به تاکید می کشاند. 
-نه فقط در زبان فارسی، فریدون زندی در یادگیری زبانِ پول هم با مشکل روبرو بوده و به گفته خودش شاید به همین خاطر در استقلال با فوتبال وداع نکرده است. 
-زندی، اولین مهمان تاریخ نود است که در انتهای برنامه از هیچگس تشکر نمی کند و به لیست ها بلندبالای سپاسگزاری تکیه نمی زند. 
-فریدون یکی از مهمان های خوب امسالِ نود است. ستاره شیرین سابق فوتبال ایران با خوشمزگی های همیشگی. پایان فوتبال او را شاید بشود با عبارت امشب خودش همراه کرد. «خوش گذشت». به ما. به خودش. 
بحثِ کوتاه داوری 


-بعید به نظر می رسد امید زیادی به نسل فعلی داوران ایرانی وجود داشته باشد. چقدر خوب می شد اکر آکادمی کیا در کنار ساخت بازیکن، به تولید داور نیز مشغول می شود! 
-بعد از تعطیلی برنامه فیتیله به خاطر اعتراض هایی خاص، طبیعتا نمی شود در این گزارش به شکل جدی به صحبت های اصفهانیان پرداخت! حتی وقتی او از واژه «والکینگ» استفاده می کند. او با قامیلی اش عضو باند اصفهانی است و با حرف زدنش، عضو باندی دیگر!

-در همه نقاط دنیا، برای کنایه زدن به داورها از واژه چشم پزشک استفاده می شود و در ایران، از پزشکِ تغذیه! -احتمالا در آیده ای نزدیک، حقوق داورها بر اساس تعداد عذرخواهی در ماه پرداخت می شود. -خیلی اوضاغ مون خرابه.  این ماحصل بحث کوتاه داوری در نود امشب است. نتیجه ای که فردوسی پور می گیرد. -بیست دقیقه قبل از ساعتِ دو بامداد، نود هجدهم/نوزدهم آبان تمام می شود. برنامه تلویزونی محبوب شبکه سوم، این هفته ها زودتر از همیشه آنتن را تحویل می دهد. -گزارش زنده نود امشب، درست قبل از سفر و دل زدن به جاده نوشته شد. برای‌تان هیجان روزها و شب های  قبل از سفر را آرزو می کنیم.  شب‌تان کباب تابه ای! 
  ۱۵  
آی اسپورت
2015-11-10 02:44:22
نظر دهید

۱۵ نظر
-
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۳۶
کل ایران دیدن اخراج اشتباه بود. تازه کاوه رضایی هم فحاشی کرد و باید اخراج میشد
-
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۵۱
وااااای من مردم . قاشق و چنگال. داداش من که آزمون کنکور آزمایشیشو 90 طراحی کرد. عادل پخش نکرد. :(
امیررضا
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۳۳
چقدر بامزه اس این فریدون زندی. دمش گرم
سروریم
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۳۴
مدیران باشگاه استقلال لطفا فردا به ادعای زندی جواب بدن. کسی ازش پولی خواسته بوده?
عباس
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۰۲
یکی اون لنگ و کیسه یکی هم قاشق چنگال :)))))) عالی بودن
آقا یه پیشنهاد هم بدیم برای بازی های مهم هم این لایو کامنت فیلان رو بذارید خیلی جوابه ناموسن جاش تو دربی به شدت احساس میشد بازی تیم ملی هم قک کنم برای آزمون و خطا خوب باشه
فریدون
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۰
خیلی دوست داشتنی بود فریدون زندی.
خدا زیادش کنه
فروهر
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۵
آقا نود یه ربعه تموم شده شما هنوز دارید مینویسید؟؟؟ چجوریاس؟؟؟؟؟؟
ساسان
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۶
دمت گرم دکتر حکمت... همینا رو بنویس
مجتبی
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۸
اینهمه آیتم درباره داوری چه دردی رو دوا میکنه؟؟؟ به جاش فحش رو آزاد کنید از خجالت داورها در بیایم
ضد سپاهان
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۹
با زرگر و فغانی... همیشه قهرمانی
-
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۴۵
پرسپولیس مظلوم زیست، مظلوم مرد، و خار چشم دشمنانش بود
زنبوریا
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۴۸
ما استقلالیا صدر جدول داریم حال میکنیم. شما لنگیام روزی پنج بار از روی اشتباهات داوری مشق بنویسین... خخخخخخخ
.
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۳:۰۶
قسمت اصفهانیان رو عالی نوشتین
فرزاد
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۵۹
آی اسپورت برای مسابقات فوتبالم لایو کامنتری بنویس. خیلی کار باحالیه
فرزاد
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۵۹
آی اسپورت برای مسابقات فوتبالم لایو کامنتری بنویس. خیلی کار باحالیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر