فهرست
گزارش ویژه: دفاع چپ تیم ملی، مثلث برمودا
گزارش ویژه: دفاع چپ تیم ملی، مثلث برمودا

گزارش ویژه: دفاع چپ تیم ملی، مثلث برمودا

آی اسپورت - در هفته گذشته اتفاقات عجیبی برای سمت چپ تیم ملی افتاد، میلاد محمدی خط خورد، احسان حاج صفی ویزا نگرفت و محمدی دوباره دعوت شد. مرور ترکیب تیم ملی در سی سال اخیر نشان می دهد که همواره پست دفاع چپ تیم ملی با مشکلات زیادی همراه بوده و دفاع چپهای تیم ملی را باید بازیکنان بدشانسی دانست.
مجتبی محرمی
با ظهور مجتبی محرمی این خوش بینی بوجود آمد سالها دفاع چپ تیم ملی ایران بیمه شده است، اما محرمی پس از بازی در چند تورنمنت با شیطنتی که در جام ملتهای ۱۹۹۲ انجام داد کاری کرد که چند سال مهم فوتبالی اش را از دست بدهد.
جواد منافی
پس از محرومیت محرمی این امیدواری بوجود آمد که جواد منافی و رضا شاهرودی جای او را پر می کنند. دیدارهای انتخابی جام جهانی ۱۹۹۳ و بازی های آسیایی ۱۹۹۴ تنها تورنمنتهایی بود که منافی موفق شد تیم ملی را همراهی کند یک تصادف شدید به دوران فوتبال این چپ پای خوش استیل پایان داد. بازیکنی که می توانست یک دهه در سمت چپ ایران بازی کند.
رضا شاهرودی
رضا شاهرودی را باید یکی دیگر از چپ پاهای بدشانسی بیست سال اخیر دانست. او می توانست بازیهای مهمی را تجربه کند. شاهرودی جام ملتهای ۱۹۹۶ را به دلیل یک موضوع بچگانه از دست داد و در شرایطی که بازیکن ثابت ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ بود آن مسابقات مهم را هم به دلیل آسیب دیدگی از روی نیمکت دنبال کرد.
علیرضا واحدی نیکبخت
نیکبخت هم به اندازه کیفیت بازی اش مسابقات مهم را تجربه نکرد. او تورنمنت های مهمی را به دلیل آسیب دیدگی و مسائل دیگر از دست داد و از آن جمله بازیکنانی بود که می توان گفت قدر خودش را ندانست.
ستار زارع
در اوایل دهه قبل این فرصت برای علی بداوی و ستار زارع و محمد نصرتی پیش آمد که به صورت متناوب در دفاع چپ تیم ملی بازی کنند. ستار زارع می توانست در جام جهانی ۲۰۰۶ بازیکن ثابت تیم ملی هم باشد اما چند روز مانده به جام مصدوم شد و جام جهانی را از دست داد. زارع در اصل راست پا بود.
مهرداد پولادی
پس از سالها کمبود بازیکن در دفاع چپ بازی های بی نقص مهرداد پولادی در جام جهانی ۲۰۱۴ این امیدواری را پیش آورد که بالاخره این مشکل حل شده است.پولادی در جام جهانی و جام ملتها بازیکن ثابت تیم ملی بود و در این پست بی رقیب به نظر می رسید، اما موضوع خدمت سربازی مهرداد را از تیم ملی محو کرد.
 مهرزاد معدنچی، حسن اشجاری،علی بداوی، پژمان نوری و... دیگر بازیکنانی بودند که در مقاطعی در دفاع چپ تیم ملی بازی کردند اما هیچکدام از آنها به یک بازیکن با دوام تبدیل نشدند.در این میان مهرداد میناوند و احسان حاج صفی شرایط بهتری داشتند.حاج صفی البته پست تخصصی اش گوش چپ و بال چپ است و گرفتار نحسی پست دفاع چپ تیم ملی نشد.

منبع: وبسایت 90
  ۲  
آی اسپورت
2015-11-10 13:35:11
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۴۳
بین همشون جواد منافی واقعا نمونه بود
مشروح
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۹:۲۷
جواد منافی فوق العاده بود واقعا حیف شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر