فهرست
موشک در مسیر جادوگر
موشک در مسیر جادوگر

موشک در مسیر جادوگر

آی اسپورت- مهدی مهدوی‌كیا بدون تردید یكی از بهترین و البته متعصب‌ترین بازیكنان تاریخ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس بوده است. او در هر دو دوره حضورش در جمع سرخپوشان، به ویژه دوره دوم كه نامهربانی‌های زیادی را تحمل كرد، تعصبش را نشان داد و همیشه از احترام زیادی نزد هواداران این تیم برخوردار بوده است. با این وجود كاراكتر مهدی طوری است كه عموما فعالیت خودش را انجام می‌دهد و زیاد كاری به سایر مسائل ندارد. اخیرا اما موشك هامبورگی‌ها كمی فعالیت اجتماعی‌اش را افزایش داده و به‌خصوص در مورد باشگاه پرسپولیس مواضع جالبی اتخاذ كرده است. در این سال‌ها همواره از علی كریمی به عنوان مهم‌ترین حامی پرسپولیس یاد شده؛ ستاره‌ای كه در شبكه‎های اجتماعی یا در گفت‌وگو با رسانه‌ها مدام به پشتیانی از پرسپولیس پرداخته و تا جایی كه توانسته مسابقات مهم این تیم را از نزدیك تماشا كرده است. حالا اما مهدی مهدوی‌كیا هم به تدریج به سبك جادوگر نزدیك می‌شود و در همین مسیر قرار می‌گیرد.

  دو حمایت مهم و فوری

وقتی كارلوس كی‌روش اعلام كرد دیگر هیچ‌یك از بازیكنان پرسپولیس را به تیم ملی دعوت نخواهد كرد، شاید به راحتی می‌شد حدس زد كه علی كریمی با لهجه صریحش به انتقاد از او بپردازد و از سرخ‌ها حمایت كند. با این وجود كمتر كسی پیش‌بینی می‌كرد مهدی مهدوی‌كیا نیز همین رفتار را داشته باشد. در آن غائله، موشك پست بسیار تندی در انتقاد از این رفتار كی‌روش به انتشار رساند كه خیلی‌ها را شوكه كرد. مهدوی‌كیا ضمن آرزوی موفقیت و قهرمانی برای پرسپولیس، بعد از پیروزی این تیم مقابل تراكتورسازی هم در پستی دیگر مواضعش را تكرار كرد. این اما آخرین حمایت كیا از سرخ‌ها نبود. اخیرا و بعد از آنكه باشگاه پرسپولیس ناچار شد برای جبران بخشی از بدهی‌های خارجی‌اش شماره حساب اعلام كند و از مردم پول بگیرد، خیلی‌ها این رویه را زیر سوال بردند. مهدوی‌كیا اما درست مثل علی كریمی به پشتیبانی از طرح باشگاه پرداخت. مهدی حتی از باشگاه هامبورگ هم مثال زد كه چطور هوادارانش به این تیم كمك مالی می‌كنند. به نظر می‌رسد فعال‌تر شدن شخصیت مهمی مثل مهدوی‌كیا در حمایت از سرخپوشان، می‌تواند یك سرمایه اجتماعی مهم دیگر برای باشگاه پرسپولیس باشد.

۵۵ ۳  
آی اسپورت
2017-03-20 14:15:00
نظر دهید

۳ نظر
مهدي
دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۴۰
اگه واقعا بخواد راه كريمي رو بره كه بايد فاتحه مهدي رو هم خوند.
خود علي كريمي در بهههترييييين حاالت داره ميشه ي علي پروين ديگه.
حرف حساب
دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
نمیذارید سال تحویل جواب حرفهای بی اساستون رو ندم! اولا افتخارات کل تیم شما و بازیکناش به سلطان علی پروین نمیرسه! ثانیا کریمی همیشه برای ما عزیز بوده و اسطوره باشگاه هست. هرچی باشه زیر پرچم عربها و برای دوزار بیشتر سینه نزده! و آخر اینکه حسرت شما کیسه داشتن اسطوره ای مثل مهدوی کیاست!
ساسان
دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۱۳
این کیسه کشا چقدر حرف مفت می زنند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر