فهرست
ده نکته از لیگ یک؛ از خدایان کلین شیت و حریفان نه نفره تا تنها مهمان پیروز
ده نکته از لیگ یک؛ از خدایان کلین شیت و حریفان نه نفره تا تنها مهمان پیروز

ده نکته از لیگ یک؛ از خدایان کلین شیت و حریفان نه نفره تا تنها مهمان پیروز

آی اسپورت- هفته چهاردهم لیگ یک روز گذشته با برگزاری ده بازی در شهرهای مختلف کشور به پایان رسید.


1-  نساجی تنها مهمان پیروز
از ده بازی برگزار شده در هفته چهاردهم لیگ یک تنها تیم مهمان که با سه امتیاز از زمین بازی خارج شد نساجی بود. شش تیم مساوی گرفتن و سه تیم هم دست خالی به شهرهای‌شان برگشتند. نکته جالب در مورد نساجی این است که پیروزی برابر پارسه نخستین برد خارج از خانه تیم محبوب مازندران در این فصل بود.

2-  میثاقیان و حریفان نه نفره
شاید از خوش شانسی اکبر میثاقیان باشد که هر فصلی در چند بازی تیم‌های حریف مقابلش نه نفره می‌شوند.  در بازی دو تیم خونه به خونه و گیتی پسند داور دو بازیکن از تیم اصفهانی و البته یک بازیکن از خونه به خونه را از زمین اخراج کرد. هر چند بابلی ها قدر این فرصت را ندانستند و پیروزی را با مساوی عوض کردند.

3-  ماشین سازی برد و خورد!
ماشین سازی تا به این جای فصل یه رکورد جالب از خود به جای گذاشت. آنها در تمام بازی‌های خود حداقل یک گل از حریف دریافت کردند. سبزپوشان تبریز این هفته هم دست از عادت خود برنداشتند و با وجود یک برد خوب یک گل از نفت مسجد سلیمان خوردند تا همچنان از این حیث رکورد دار لیگ باشند. تیم نادر دست نشان با وجود اینکه جز مدعیان لیگ محسوب می‌شود اما با 19 گل خورده تنها از دو تیم ایرانجوان و پارسه ته جدولی که هر کدام 22 گل دریافت کردند بهتر عمل کرده است.

4- نفت آبادان و تساوی دیگر
تیم محبوب آبادانی‌ها این هفته هم در دقایق پایانی برد در مقابل پیکان را با تساوی عوض کرد تا با 8 تساوی رکورددار تساوی در لیگ باشند. با این روند شاید تنها مربی پرتغالی باقی مانده در لیگ یک هم کارش را از دست بدهد.

5-  تک و پاتک خیبر و شهرداری اردبیل
پرگل‌ترین بازی هفته در خرم‌آباد برگزار شد. دیداری که شش گل داشت ولی برنده نداشت. در این بازی هر چه خیبری‌ها زدند با پاسخ اردبیلی‌ها روبرو شد.
 
6-  آقای گل جورکش
حمید کاظمی مهاجم نساجی این هفته هم گل زد تا تعداد گلهای خود را به عدد هشت برساند. این در حالی است که نساجی تا به این جای فصل 12 گل وارد دروازه حریفان خود کرد. این یعنی کاظمی دو سوم گل‌های تیمش را به ثمر رساند.

7-  سیرجان از گل خبری نیست
گل گهر همچنان در گلزنی ناکام است. تیمی که با 7 گل بدترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. آنها تا پیش از بازی دیروز در هفت بازی نتوانستتند گلی بزنند و با تساوی بدون گل این هفته این رقم را به 8 رساندند. سیرجانی‌ها به تنهایی یکی از عوامل کم گل بودن لیگ یک هستند.

8-  خدایان کلین شیت!
فجرسپاسی در این هفته‌ها چندان خوب نتیجه نمی‌گیرد. اما روند کلین شیت‌هایش ادامه دارد. آنها این هفته یازدهمین کلین شیت فصل را رقم زدند. اینکه تیمی از چهارده بازی در یازده تای آن دروازه خود را بسته نگه دارد بدون شک آمار خیره کننده‌ای است.  

9-  وینگو فقط زور رفسنجان را داشت  
مس کرمان یکی دیگر از مدعیان، این هفته هم  در خارج از خانه ناکام بود و نتوانست به پیروزی برسد. شاگردان وینگو بکوویچ تا به اینجای فصل در بازی‌های بیرون از خانه تنها هم‌نام خود مس رفسنجان را که اتفاقا تیم سال گذشته وینگو بود شکست دادند.

10- پرگل
 وقتی تنها سه بازی از ده بازی بدون گل به پایان می‌رسد می‌توان انتظار داشت هفته چهاردهم یکی از پرگل‌ترین هفته‌های لیگ یک باشد. 25 گل برای اینکه هفته چهاردهم را پس از هفته‌های دهم و دوازدهم که 26 گل داشتند پرگل ترین هفته فصل تا به اینجا کند کافی بود.   

کدخبر: 9412
  ۲  
آی اسپورت
2015-11-10 18:43:46
نظر دهید

۲ نظر
گتاب سیتی
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۰۷
خیلی به بابل گیر میدین
-
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۲۳
ماشین سازی هفته پیش از ایرانجوان 2--1 شکست خورد محض اطلاع!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر