فهرست
گوامی‌ها هم برای سفر به ایران سختی کشیده‌اند؟
گوامی‌ها هم برای سفر به ایران سختی کشیده‌اند؟

گوامی‌ها هم برای سفر به ایران سختی کشیده‌اند؟

آی اسپورت- این روزها تیم ملی حسابی به خاطر کارشکنی مسولان گوام با مشکل مواجه شده است. با این حال به گفته شاهین رحمانی،عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا راهی برای شکایت به فیفا وجود ندارد. البته رحمانی اعتقاد دارد که زمان سفر تیم ملی گوام به ایران آنها هم با مشکلاتی مشابه مواجه بوده‌اند!
او در این مورد گفت:«باید دید که مشکل هر یک از افرادی که ویزای گوام را دریافت نکردند چیست. مثلا همه مشکلات نفراتی که هنوز ویزا ندارند، به مسائل اداری برمی‌گردد یا واقعا از سمت مقابل در این‌باره سختگیری یا کارشکنی صورت گرفته است. فدراسیون فوتبال ایران باید درباره تک‌تک نفرات اسناد لازم را منتشر کند تا مشخص شود عدم دریافت ویزای هر یک از ملی‌پوشان به چه دلیل است. مثلا این مساله ممکن است به دلیل نقص پرونده یکی از بازیکن‌ها اتفاق افتاده باشد و همه افراد را نمی‌شود در یک زیرگروه جمع زد.در مسابقات تحت پوشش کنفدراسیون فوتبال آسیا کشور میزبان متعهد به تامین ویزای میهمان است اما این مسابقات زیرنظر فیفا برگزار می‌شود و این مساله در قانون پیش‌بینی نشده است بنابراین وقتی چنین مشکلی پیش می‌آید کشوری که خواهان دریافت ویزاست به فیفا نامه می‌زند و تقاضای کمک می‌کند و فیفا در مقابل از کشور میزبان می‌خواهد که حداکثر همکاری را در این باره به عمل بیاورد بنابراین قرار نیست اتفاق خاصی برای فدراسیون فوتبال گوام رخ بدهد.»
رحمانی درباره مسائل دیپلماتیک فی‌مابین ایران و آمریکا و تاثیر آن در سفر تیم‌ ملی به گوام هم گفت:« آنها مستعمره آمریکا نیستند اما قوانین شهروندی‌شان طوری است که اگر کسی قصد سفر به این کشور را داشته باشد، باید طبق قوانین آمریکا ویزا دریافت کند البته آنها هم برای حضور در ایران سختی کشیدند چراکه پاسپورتشان، پاسپورت آمریکایی است و همه می‌دانند که سفر یک شهروند آمریکایی به ایران یا بالعکس از سخت‌ترین انواع آن است و طبعا این عبور و مرور مشکل نخواهد بود.»
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2015-11-10 21:28:52
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر