فهرست
یادداشت روز: چند نکته از بازی بارسا- اوساسونا
یادداشت روز: چند نکته از بازی بارسا- اوساسونا

یادداشت روز: چند نکته از بازی بارسا- اوساسونا

آی اسپورت- بارسا دیروز موفق شد با 7 گل مقابل اوساسونا به پیروزی برسد تا نشان بدهند از نظر ذهنی، برای دیدار مقابل رئال مادرید آماده هستند. خوزه لوئیز ارتوس نویسنده روزنامه الموندو دپورتیوو، نگاهی داشته به این دیدار:

 

اینیستای شجاع دل  

آندرس اینیستا درخشش را از بازی با منچستر سیتی از سر گرفت و آن را در بازی با اوساسونا تداوم بخشید.بعد از سپری کردن هفته ای درداور بخاطر از دست دادن فرزندی که به همراه همسرش آنا در انتظار تولدش بودند و غیبت در بازی هفته قبل برابر وایادولید، او رفتار حرفه ایش رابه بهترین شکل ممکن بروز داد و خیلی زود با سرپوش گذاشتن روی دردهایش به اوج بازگشت. چه کسی است که نداند وقتی اینیستا در اوج باشد ، بارسا تیم دیگری است ؟ بازی باشکوه او با گلی استثنایی همراه شد و گل خود، گل سوم بارسا، را به شکل دراماتیکی به فرزند از دست داده اش تقدیم کرد. 

پدرو بسیار جلوتر از الکسیس و نیمار است

از اینیستا که بگذریم ، به پدرو می رسیم. او در مقابل سیتی نیمکت نشین بود ، اما در بازی با اوساسونا پدرو نشان داد که روز به روز در حال پیشی گرفتن از دو رقیبش : نیمار و الکسیس سانچز، برای همراهی لیونل مسی" بدون جانشین  " است.پدرودیروز دو گل زد، اما نه فقط عملکردش جلوی دروازه که مشارکتش با آلبا و اینیستا و ایجاد مثلث های فراوان در کناره های زمین او را بیش از پیش در زمین متمایز کرد.

15 دقیقه مدارا.. 

بازی در طول روز و دردمایی بالاتر از انچه که بارسا به ان عادت دارد اغاز شد. شاگردان تاتا مارتینو تقریبا 15 دقیقه اول بازی به خواب رفته بودند .15 دقیقه ای که اوساسونا خطرهایی را ایجاد کرد، حتی توسط ریه رابه یک گل نیز دست یافتند که بدرستی افساید اعلام شد. خوشبختانه (برای هواداران) بازیکنان بارسا باتری های خود را خیلی زود شارژ کردند و بازی را به دست گرفتند. 

یک دقیقه سکوتی که یک دقیقه نبود

به بهانه های مختلف در فوتبال اسپانیا ، برای گرامیداشت و یا حتی اعتراض ، طرفداران اقدام به یک دقیقه سکوت در ابتدای بازی می کنند .دیروز در نیوکمپ برای بزرگداشت یکی از بازیکنان تاریخی دهه 50 بارسا (ایسیدره فلوتاس) این اقدام صورت گرفت. متاسفانه لحظاتی بعد از شروع سکوت ، گروهی از هواداران اقدام به تشویق بارسا کردند و مابقی تماشاگران هم ضمن فراموش کردن یک دقیقه سکوت با انها همراه شدند.نکته ای که قابل تاسف بود. 


 ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-17 17:07:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر