فهرست
عاشق باخت رئال، سوژه این روزهای فوتبال اسپانیا: ژنرال پیکه
عاشق باخت رئال، سوژه این روزهای فوتبال اسپانیا: ژنرال پیکه

عاشق باخت رئال، سوژه این روزهای فوتبال اسپانیا: ژنرال پیکه

آی اسپورت - در کلیدواژه ‌های طرفدارانه جماعت بارسلونیستا و مادریدیسمو برای کری ‌خواندن، نام «ژنرال فرانکو» همیشه حضور پررنگی داشته است. آنها شاید هیچوقت با دغدغه جدی سوسیال ‌دموکراسی یا دیکتاتوری مطلق روبرو نبوده ‌اند اما بارها به تاریخ برگشته ‌اند تا در برابر اثرات فوتبالی ژنرال بحث کنند. فرانکو، مرد منفور کاتالان هاست و هر خاطره ‌اش با سوت، نفرین و عداوت همراه می ‌شود. سوت کشیدن برای چهره ‌ای که اتهام طرفدار رقیب بودن را یدک می ‌کشد البته تجربه فراموش شده ‌ای در اسپانیا نیست. در همین روزها، حاضران سانتیاگو برنابو برای پیکه سوت می کشند تا او روزهای غریب هو شدن در بازیهای ملی را پشت سر بگذارد. مدافع پرحاشیه‌ ای که از ماجرای انگشت ‌های لامانیتیا تا امروز، هر بار رابطه‌ اش با مادریدی ‌ها را شکرآب ‌تر کرده و هر چقدر هم که تلاش کند همه چیز را به یک اختلاف سلیقه فوتبالی و نه سیاسی ربط بدهد، می ‌داند و می ‌دانیم که اختلافش با پایتخت ریشه‌ دارتر از این حرف ‌هاست.
- استارت با کوین رولدان
پیکه یکی از مهره‌ هایی بود که بعد از مسجل ‌شدن قهرمانی بارسا در رختکن ویسنته کالدرون شعاری توهین ‌آمیز علیه رئال سر داد. او کمی بعد در جریان جشن قهرمانی لالیگا، وقتی همه سرگرم تشکر از خانواده و هواداران بودند با تشکر از «کولین رولدان» کنایه تازه ‌ای به مادریدی ها زد. رولدان در جشن تولد رونالدو در شب شکست سنگین برابر آتلتی برنامه اجرا کرده و رئال را به حاشیه برده بود. حتی این موضوع هم همسر شکیرا را آرام نکرد و او بعد از قهرمانی تیمش در سوپرکاپ نیز در نزدیکی دوربین به سراغ عبارت‌ های آنتی ‌مادریدی رفت و واکنش ‌های تندی را از سوی رقبا به جان خرید. مدتی بعد، ال‌ موندو مدعی شد که محرومیت 4 جلسه ‌ای پیکه به بهانه اعتراض به داور مادریدی بازی برگشت سوپرکاپ اسپانیا، یک توطئه از جانب پایتخت نشین ‌ها بوده است.
- لطفا سوت بزنید
قبل از آنکه فینال کوپا دل ری در نیوکمپ آغاز شود، هواداران بارسا و باسکی های طرفدار بیلبائو، لحظه نواخته شدن سرود ملی این کشور را با سوت‌ های شان همراه کردند. این حرکت جریمه هایی برای هر دو باشگاه به همراه آورد و صدای اعتراض‌ هایی را نیز بلند کرد اما پیکه اعلام کرد هیچکس نباید هواداران دو باشگاه را به خاطر سوت کشیدن هنگام سرود ملی اسپانیا سرزنش کند.
- پاسخی برای پیکه
در بازیهای مقدماتی یورو هر بار که توپ به این مدافع می رسید، صدای وحشتناک سوت مادریدی ها بلند می شد. آنها مصاحبه ها و رفتارهای جنحالی پیکه را به یاد داشتند و او را یک اسپانیایی نمی دانستند. به همین دلیل هم میزبانی دیدار دوستانه برابر انگلیس از سانتیاگو برنابئو گرفته شد.
- عاشق باخت مادرید
شایعه کناره گیری پیکه از تیم ملی بعد از هو شدن در اویدو، پررنگ شد اما خود این بازیکن به سرعت همه چیز را تکذیب کرد. بارسایی ها که از اهمیت فشارها ضد پیکه آگاه بودند، یک کنفرانس خبری فوری ترتیب دادند تا حرف ‌های جرارد در این مورد شنیده شود. او در گفتگوی صادقانه‌ اش با رسانه‌ های کاتالان، بخشی از اشتباهاتش را پذیرفت اما تاکید کرد که عذرخواهی نمی کند و همیشه علاقه مند به تماشای شکست رئال است. او اصرار داشت که رفتارهایش علیه مادرید، کاملا فوتبالی هستند و ارتباطی به سیاست ندارند.
- واکنش ها
«وقتی یک بازیکن را هو می کنید، همه تیم را هو کرده اید». وینسته دل بوسکه با این جمله نشان داد که نمی ‌تواند با ایده سوت زدن هواداران برای یک بازیکن کنار بیاید. کمی بعد لوییز انریکه نیز واکنش تندی به هواداران تیم ملی نشان داد. زوج پیکه در خط دفاعی تیم ملی نیز وارد عمل شد و از هوادارها خواست سوت زدن شان را را متوقف کنند. راموس البته انتقادهایی هم از پیکه کرد تا ثابت شود جو درون تیمی لاروخا، از آرامش این چند سال فاصله گرفته است که دیگر شباهتی با فاتح یورو و جام جهانی ندارد.محمدحسین عباسی/ فوتبال ایرانی
     
آی اسپورت
2015-11-11 14:41:16
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر