فهرست
شجاعی، ادینهو و نوری در آستانه بازگشت به ایران
شجاعی، ادینهو و نوری در آستانه بازگشت به ایران

شجاعی، ادینهو و نوری در آستانه بازگشت به ایران

آی اسپورت - این روزها شایعاتی درباره نارضایتی سه باشگاه قطری از عملکرد دو لژیونر ایرانی و همچنین ادینهو آقای گل برزیلی فصل قبل لیگ برتر شنیده می شود. در قطر، توقعات از بازیکنان خارجی بالاست و باشگاههای این کشور به ساده ترین شکل ممکن حتی قراردادهای میلیون دلاری را فسخ می کنند. این عادتی است که باشگاههای عربی دارند. به محض اینکه بازیکنان خارجی شان کارایی لازم را نداشته باشند، سریعا به فکر جذب بازیکنان دیگری می افتند. امسال هم در لیگ قطر وضعیت برای ادینهو، شجاعی و محمد نوری خوب پیش نرفته است.
بازگشت نوری به پرسپولیس؟
محمد نوری همراه با مسیمر روزهای سختی را تجربه می کند و خودش هم نتوانسته به فرم ایده آل برسد. امروز شایعه بازگشت محمد به پرسپولیس در نیم فصل مطرح شد؛ خبری که گویا باید آن را جدی گرفت. قرارداد این بازیکن در قطر زیاد نیست و امسال می توانست همین پول را در ایران بگیرد. اما او به مسیمیر رفت تا لژیونر شود و آرامش را تجربه کند. تا اینجا اوضاع برای کاپیتان سابق قرمزها بد پیشرفته است. از سویی پرسپولیس به بازیکنی مثل نوری نیاز دارد و هیچ بعید نیست او در نیم فصل به جمع قرمزها برگردد. البته نوری برای حضور در ایران با مشکل مالیاتی روبروست و باید فکری هم برای این مشکل کند.
 مسعود؛ بازگشت به سایپا؟ مسعود شجاعی دیگر بازیکنی که شرایط بدی در لیگ قطر دارد. او که سال گذشته در الشحانیه عملکرد نسبتا خوبی داشت امسال در الغرافه موفق نبوده و حتی یک گل هم نزده است. باشگاه الغرافه نشان داده که با بازیکنان خارجی رودربایستی ندارد. شجاعی اگر نتواند اوضاع خود را سر و سامان دهد قطعا در نیم فصل دوم دیگر جایی در این تیم نخواهد داشت. جدایی او الغرافه به احتمال فراوان باعث می شود تا او به ایران برگردد چراکه بعید است با این سن و سال و البته عملکردی که داشته، بتواند در لیگ برتر کشور دیگری بازی کند. البته شجاعی احتمالا می تواند به کویت، چین یا لیگ هایی از این دست برود ولی در صورتی که الغرافه جدا شود، ایران برای او بهترین گزینه خواهد بود. در این صورت مسعود سرانجام به لیگ برتر برمی گردد. مسعود در سایپا چهره شد و حالا در صورت بازگشت به ایران با توجه به حضور دوست نزدیکش یعنی نکونام در این تیم، هیچ بعید نیست باز هم نارنجی پوش شود. 
ادینهو؛ تراکتور، سپاهان یا پرسپولیس؟ ادینهو هم شرایطی مشابه دارد. او که در لیگ برتر ایران یک گلزن تمام عیار است در لیگ های عربی اصلا نمی تواند این درخشش را داشته باشد. او یک دوره از ایران جدا شد و به الشارجه امارات رفت که در این باشگاه ناکام بود. او مجبور شد دوباره به ایران بازگردد و پیراهن مس کرمان را به تن کند. ادینهو سپس به تراکتورسازی رفت و فصل قبل با ۲۰ گل آقای گل لیگ برتر ایران شد. امسال هم او راهی باشگاه السیلیه در لیگ قطر شد تا بار دیگر شانس خود را در لیگ های عربی امتحان کند اما تا اینجای فصل ناکام بوده و تنها در هفته پنجم برای تیمش یک گل زده است. دیر یا زود باید منتظر بازگشت ادینهو به لیگ برتر هم بود؛ بازیکنی که انگار فقط در ایران می تواند جادو کند و دروازه حریفان را یکی پس از دیگر باز کند. او در ایران مشتریان زیادی دارد. قطعا سه باشگاه پرسپولیس، سپاهان و تراکتور جدی ترین مشتریان این بازیکن خواهند بود.

منبع: خبر آنلاین
     
آی اسپورت
2015-11-11 14:50:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر