فهرست
استتوس: آماتوری که شما باشید
استتوس: آماتوری که شما باشید

استتوس: آماتوری که شما باشید

یک/ هیچکس بهتر از شخص پرویز مظلومی نمی داند که در حد و اندازه های استقلال نیست. سرمربی متوسطی که بواسطه سابقه بازیگری و لابی قدرتمندش دوباره به نیمکت استقلال چسبیده و باز با یک دو جین ستاره سودای قهرمانی در لیگ برتر دارد، جایگاهی که از همین حالا می شود حدس زد مال او نخواهد شد. این را نه من به عنوان یک هوادار، نه من که از وقتی فوتبال را فهمیدم استقلالی ام، که هرکس که لااقل یکبار در تمام زندگی اش فوتبال دیده باشد با تماشای بازی استقلال در خواهد یافت.این را هم در مقایسه با فوتبالی که ذوب آهن گل محمدی ارایه می دهد یا بازی ترکیبی پرسپولیس خواهیم فهمید. تعصب را کنار بگذاریم و بپذیریم که حتی تیم عبدالله ویسی هم فوتبال را به مراتب بهتر از آبی های پایتخت بازی می کند و اگر تجربه ستاره های استقلال نبود، اگر انرژی جوان تر ها نبود صدر جدول هرگز به تفکرات تاکتیکی شما تعلق نداشت آقای مظلومی.استقلال هنوز پس از گذشت تقریبا نیم فصل طرح و برنامه ای در فاز هجومی ندارد و ساختار دفاعی اش هم بسیار متزلزل است. تعویض های اشتباه و کم اثر و فقدان کاریزمای مدیریتی از پرویز مظلومی سرمربی در کلاس متوسط و سطحی پایین تر از آنچه اکنون هست ساخته. علاوه بر همه این ها مظلومی به گواه اغلب کارشناسان توانایی اتخاذ تصمیمات درست در لحظات حساس را ندارد و بیراه نیست اگر بگوییم او هرگز در حد و اندازه های استقلال نیست.
 
دو/ در توصیف فوتبالیستی که به هیچ قانون و قراردادی پایبند نیست و مرزهای بی اخلاقی را بارها درنوردیده چه می توان گفت؟ او نماد پوپولیسم و آنارشیست در فوتبال ماست.جنجال و دعوا با اسم او گره خورده، کسی که دست باشگاه را همیشه در مواقع حساس در پوست گردو گذاشته، بیشترین دریافتی و کمترین بازدهی را داشته و با اختلاف غیرحرفه ای ترین فوتبالیست تاریخ باشگاه استقلال است.او جاسم کرار است مردی فارسی خوب حرف می زند و لابد خوب هم می داند پیراهن کدام باشگاه را با چه تاریخی می پوشد اما برای کرار فقط پول اهمیت دارد و احترام به شان و شخصیت باشگاه در الویت آخر است.
 

سه/ ما هواداریم و دل مان می سوزد برای استقلال، برای عشق مشترک مان که با سختی بزرگش کردیم و کاش کسی باشد و بفهمد استقلال برای ما چیزی بیشتر از صفرهای قرارداد و شهرت است و جنس دوست داشتن ما با چیزی که شما تصور می کنید فرق می کند. دل مان می سوزد برای استقلال که شما سرمربی و فوتبالیستش هستید و افسوس می خوریم که لابد دوباره این فصل هم تمام می شود و ما می مانیم و حسرت، ما می مانیم و نشدن و نرسیدن و اندوه. ما می مانیم و این پرسش که چطور "شایسته سالاری" را قورت دادیم و سکان را سپردیم به آماتورهایی که شما باشید.


علی مهریزی کدخبر:9405
  ۱۵  
آی اسپورت
2015-11-11 15:42:21
نظر دهید

۱۵ نظر
-
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۵۰
عزیزم شما هوادار استقلال نیستی! شما هوادار شخص خاصی!
-
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۲۳
لنگی بی شخضیت چرا میگی استقلالی هستی
-
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۳۷
واقعا متاسفم برای نویسنده
اکسل ویتسل
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۴۹
نویسنده احمق فکر کردی همه مثل خودت گوششون درازه؟برو به اربابت بگو خودش بیاد !!!
Danial
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۱۳
والا بنده هم ۲۵ سال هست طرفدار استقلال هستم و همیشه سعی‌ می‌کنم به دور از تعصب کورکورانه تیم خودم رو هم حمایت کنم هم نقد کنم. شما به عنوان طرفدار حق داری از یک مربی‌ خوشت نیاد و نقدش کنی‌ اما نقد خوبه که اولا منصفانه باشه و دوم بر پایه حقیقت باشه و چیزی که اتفاق افتاده نه چیزی که صرفا در ذهن شما هست. اینکه عرض می‌کنم ذهنیت شما بخاطر این هست که شما فرض کردی که ذوب آهن یا پرسپولیس به دلیل نوع بازیشون در جای بهتری قرار میگرند. اول فصل من هم فکر نمیکردم تا همین جا هم استقلال صدر باشه اما میبینیم که هست و هیچ تضمینی نیست که حریفان استقلال هم دچار افت نشوند. پس رو چیزی که اتفاق نیفتاده نباید قضاوت کرد. غیر منصف بودن نقد شما رو از اینجا میشه فهمید که موفقیت تا اینجای تیم رو به ترکیبی‌ از بازیکنان جوان و با تجربه تیم ربط دادید اما تعویض های اشتباه که مشخصا اشاره شما به دربی هست رو به عنوان ضعف مظلومی پررنگ می‌کنید. بدون شک مظلومی ضعفهایی داره اما شما نمیتونی‌ بگی‌ که موفقیت تیم مربوط به یه سری عوامل دیگه هست و اشکال تیم تقصیر مظلومی. این نوع نقد باعث میشه خوانده در منصفانه بودن نقد تردید کنه. در مورد داستان کرار بنده نقد بسیار جدی به عملکرد باشگاه استقلال دارم و بیشتر این حاشیه سازی‌ها رو از جانب باشگاه میدونم. بعضی‌ از باشگاه‌های ما از جمله استقلال بسیار از نظر مالی‌ بی‌ انضباط هستند و ریشه بسیاری از مشکلات تیم‌های ما از جمله استقلال همین بی‌ انضباطی مالی هست. وقتی‌ باشگاه بی‌ انضباط هست از بازیکن نمی‌شه انتظار انضباط داشت از نظر نوع رفتار نمی‌شه بازیکن‌ها رو با هم مقایسه کرد، اگه بقیه اعتراض نمیکنن دلیلی‌ نیست که بگیم کرار هم نباید اعتراض کنه.
-
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۳۴
جناب آقای danial عالی بود نظرتون.لذت بردم.جالب اینجاست که نویسنده محترم!!!!!!!خودشو استقلالی میدونه.حالا خوبه چه دو سال اول مربیگری پرویز چه حالا استقلال بیشترین گل زده رو داره،بماند که تا حالا چند تا جوونو معرفی کرده،همین الآن اگه یه هافبک بازیساز به تیم اضافه بشه خواهیم دید که استقلال چه فوتبال چشم نوازی ارائه خواهد داد.
لنگی بسوز
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۴۳
این لنگی ای که اینو نوشته و اون لنگی ای که نشرش داده دارن از سوزش هم رو گاز میگیرن
Danial
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۸:۳۰
سپاس از شما دوست عزیز. اگه از روی متن قضاوت کنیم منم مثل شما معتقدم که نویسنده محترم نه تنها هوادار استقلال نیست بلکه احتمالا بیطرف هم نیست. بنده هم معتقدم بین گزینه‌‌های ایرانی‌ مربیگری استقلال مظلومی انتخاب بدی نمیتونست باشه و اصلا با استقلال بد نتیجه نگرفته.
بهزاد
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۹:۱۸
به طرز عجیبی فکر میکنم نویسنده این 8 نظر یک نفره
اکسل ویتسل
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۲۵
بهزاد تو شکر خوردی همچین فکری کردی میسوزی میبینی همه علیه اربابت اند؟
اکسل ویتسل
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۲۵
بهزاد تو شکر خوردی همچین فکری کردی میسوزی میبینی همه علیه اربابت اند؟
مجتبی سرابی
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۳۰
آقای مهریزی خیلی دوست دارم بدونم این نیم دوجین ستاده از نظر شما کیان و اینکه شما و امثال شما تو سه سال گذشته کجا بودین
سایت آی اسپورت عزیز شما هم لطفن هر مطلب پر از کاوه گویی رو نشر نده مخاطبات رو از دست میدی
-
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۴۱
فوق العاده زیبا بودممنوناز,نوشته زیبات آدمهای,خاص میدون که حرفاتحقیقته
حسین اهوازی
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۰۴:۰۲
فکر نکنم شما استقلالی باشد. واقعا تیم صدر نشین شایسته این همه نکوهش هست؟
هومن ابراهیمی
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۳۱
جسارتاً متن مزخرفی بود....اول اینکه این به اصطلاح نقد رو در مورد تیم صدر نشین نوشتن خیلی هنره!! دوم اینکه کسی بازی تیم نهم جدول با اون سوراخهای فراوان در لایه های دفاعی رو بهتر میدونه...چیزی از فوتبال نمیفهمه...سوم اینکه تیم بستن وبازیکن مناسب انتخاب کردن هم بخشی از مربی گریه و چهارم اینکه مجید صالح تئوریسین تیمه و کمک خیلی بزرگیه برای مظلومی...پنجم اینکه نویسندهمطابقطعاً استقلالی نیست و ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر