فهرست
مصائب کی روش مقابل گوام/ شک از دروازه خودی تا دروازه دشمن
مصائب کی روش مقابل گوام/ شک از دروازه خودی تا دروازه دشمن

مصائب کی روش مقابل گوام/ شک از دروازه خودی تا دروازه دشمن

تیم ملی ایران برای بازی مقابل گوام در مسابقات مقدماتی جام جهانی با مشکلات زیادی روبرو خواهد بود و تعداد زیادی از بازیکنان اصلی خود را به دلایل مختلف به همراه نخواهد داشت و همین باعث شده علامت سوال های زیادی درباره ترکیب تیم ملی در آن بازی به وجود بیاید.
صادر نشدن ویزای علیرضا حقیقی گلر شماره یک تیم ملی ایران نیز موجب شده علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم نفت تهران که عملکرد کم نوسانی طی دو سال گذشته داشته شانس بیشتری نسبت به سوشا مکانی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی داشته باشد. بیرانوند در حالی در ترکیب اصلی قرار می گیرد که در بازی های تیم نفت تهران به دلیل مشکلات به وجود آمده بین او و علیرضا منصوریان جایی در ترکیب اصلی نداشته و چندان در شرایط مسابقه نیست.بیرانوند در بازی گوام این شانس را دارد که توانایی های خود را به نمایش بگذارد و بار دیگر جانشین علیرضا حقیقی شود.
 در قلب خط دفاعی سیدجلال حسینی و پژمان منتظری به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی نیستند و به احتمال بسیار زیاد محمدحسین کنعانی زادگان و مرتضی پورعلی گنجی به جای دو ملی پوش باتجربه ایران به میدان می روند.
با صادر نشدن ویزای احسان حاج صفی در سمت چپ خط دفاعی نیز شاهد تغییراتی خواهیم بود و  میثم مجیدی از شانس زیادی برای بازی کردن در این پست برخوردار است. در سمت راست تیم خط دفاعی تیم ملی نیز با توجه به مصدومیت وریا غفوری رقابت شدیدی میان رامین رضاییان و خسرو حیدری به وجود آورده و کی روش از بین این دو نفر یکی را برای بازی با گوام انتخاب خواهد کرد.
تجربه خسرو حیدری و تعداد بازی های ملی بالای او نقطه قوت مدافع ملی پوش استقلال محسوب می شود اما از آنجا که  خسرو حیدری در تفکرات تاکتیکی کی روش به عنوان هافبک راست مدنظر بوده است و در استقلال نیز عمدتا در این پست به میدان رفته شاید رامین رضاییان که این روزها با آمادگی بالایی کار می کند و نقطه قوت پرسپولیس محسوب می شود در ترکیب اصلی تیم ملی جانشین وریا غفوری شود. نوع بازی تیم ملی مقابل گوام در انتخاب رضاییان یا خسرو  حیدری به جای وریا غفوری تاثیرگذار خواهد بود و باید دید کی روش می خواهد با چه سبک و سیاقی مقابل گوام بازی کند و از بین رضاییان و حیدری کدام یک را در ترکیب اصلی قرار می دهد.
در خط حمله علاوه بر طارمی شاهد غیبت بازیکن مورد علاقه کارلوس کی روش نیز خواهیم بود. سردار آزمون که در میان لژیونرهای ایرانی بهترین وضعیت را دارد و در بازی های اصلی تیم ملی نیز عملکرد خوبی داشته به دلیل مصدومیت نمی تواند مقابل گوام به میدان برود و با توجه به  مصدومیت آزمون و محرومیت طارمی از میان دژاگه، قوچان نژاد، کریم انصاری فرد و کاوه رضایی دو نفر بازی خواهند کرد شاید  کی روش مجبور شود پست اشکان دژاگه را تغییر داده و او را به خط حمله ببرد. عملکرد خوب کریم انصاری فرد در لیگ یونان و گلزنی هایش برای تیم پانیونیوس موجب شده این مهاجم بلندقامت فوتبال ایران پس از مدت ها به تیم ملی دعوت شود و حالا او با توجه به محرومیت طارمی و مصدومیت آزمون کم و بیش از شانس حضور در ترکیب اصلی برخوردار است. استفاه از قوچان نژاد در ترکیب اولیه قطعی به نظر می رسد و باید دید کی روش که زوج هماهنگ و تاثیرگذار آزمون - طارمی را از دست داده چه ترکیبی را برای خط حمله تیمش و باز کردن دروازه گوام انتخاب می کند.  زوج طارمی و آزمون در بازی های اخیر تیم ملی با به ثمر رساندن 4 گل و ارسال چند پاس گل و گرفتن پنالتی بسیار موفق عمل کرده بود.
     
آی اسپورت
2015-11-11 17:01:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر