فهرست
جوابیه سازمان لیگ: اولویت‌مان حفظ فاصله بین مسابقات است
جوابیه سازمان لیگ: اولویت‌مان حفظ فاصله بین مسابقات است

جوابیه سازمان لیگ: اولویت‌مان حفظ فاصله بین مسابقات است

آی اسپورت - شب گذشته، آی‌اسپورت مطلبی با عنوان «شاهکار سازمان لیگ در برنامه‌ی لیگ‌یک؛ بازی در هر هفت روز هفته» منتشر کرد. سازمان لیگ امروز جوابیه‌ای ارسال کرد و نسبت به این ماجرا، توضیح داد.

متن کامل جوابیه سازمان لیگ

«احتراما با توجه به درج مطلبی تحت عنوان "شاهکار سازمان لیگ در برنامه لیگ یک،بازی در هر هفت روز هفته" در تاریخ چهارشنبه 20 آبان 94 ساعت 2:40  در سایت آی اسپورت، خواهشمند است نسبت به درج جوابیه ذیل در سایت، وفق مقررات اقدام شایسته را معمول و نتیجه را به این سازمان اعلام فرمایند.
با توجه به این که لیگ دسته اول برای اولین سال در یک گروه با حضور 20 تیم و در 38 هفته انجام می شود، این فصل رقابت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اولویت اول سازمان لیگ دربرنامه ریزی وجود فاصله منطقی بین هفته ها، عدم تداخل با رقابت های لیگ برتر و همچنین پایان به موقع مسابقات در اواخر اردیبهشت 95 است.
فاصله بین هفته های برگزاری مسابقات در لیگ دسته اول به دلیل شرایط حاکم بر این بازی ها حداقل 6 یا 7 روز است  که همه باشگاه ها از این برنامه ریزی  ابراز رضایت کرده اند.
یک تیم لیگ برتری با انجام مسابقه فینال جام حذفی و لیگ مجموعا در فصل مسابقاتی 95-94 ، (35) مسابقه را انجام می دهد اما یک تیم لیگ دسته اولی، بدون مسابقات جام حذفی باید 38 مسابقه در این فصل انجام دهد . ضمنا به دلیل جذب اسپانسر و پوشش رسانه ای و حضور تماشاگران حتی المقدور باید زمان برگزاری بازی های لیگ دسته اول با لیگ برتر، جام حذفی، بازی های ملی و لیگ قهرمانان آسیا تداخل نداشته باشد که رعایت این موضوع در برنامه ریزی این فصل بزرگترین حسن آن به شمار می رود.
همچنین در تقویم یک ساله لیگ دسته اول، حداقل 17 هفته آن در روزهای دوشنبه برگزار می شود و گردش روزهای هفته برای مسابقات لیگ دسته اول با رعایت حداقل 6 روز فاصله بین هفته ها و بدست آوردن زمان کافی برای به موقع به اتمام رسیدن لیگ است.

فریبرز محمودزاده
مسئول رقابتهای لیگ دسته اول»
     
آی اسپورت
2015-11-11 17:56:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر