فهرست
یادداشت:‌دلایل افت محسوس رونالدو/ CR7 در اندیشه جدایی
یادداشت:‌دلایل افت محسوس رونالدو/ CR7 در اندیشه جدایی

یادداشت:‌دلایل افت محسوس رونالدو/ CR7 در اندیشه جدایی

آی اسپورت- کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید با افت محسوسی مواجه شده است و بازیهای خوبی را برای این تیم در فصل جاری رقابت های لیگا به نمایش نگذاشته است.بهترین بازیکن دو سال اخیر فوتبال جهان در 11 بازیی که برای رئال به میدان رفته تنها 8 گل به ثمر رساند که 5 گل آن در یک دیدار بود به عبارت دیگر او تنها  در 4 بازی از 11 بازی خود موفق به گلزنی شده است و این آمار ناامید کننده ای برای رونالدو است که همواره بوی گل می دهد.
بهترین بازیکن تاریخ باشگاه رئال مادرید روزهای خوبی را با این تیم پشت سر نمی گذارد. او در دیدار اخیر تیمش برابر سویا که با شکست سه بر دو کهکشانیها به پایان رسید عملکرد خوبی از خود نشان نداد و نتوانست با گلزنی خود مانع از شکست تیمش شود. گذشته از این شایعه های زیادی درباره ناراحت بودن این بازیکن و جدایی اش از رئال مادرید به گوش می رسد.
روزنامه مارکا که نزدیک به باشگاه رئال مادرید است فصل جاری را بدترین دوران حضور رونالدو در کهکشانیها دانست و در گزارشی از دلایل افت این بازیکن بزرگ سخن به میان آورد که به آنها می پردازیم:
1-بازی نکردن در پست اصلی خود
وقتی زمزمه های پیوستن رافائل بنیتس در فصل جابجایی تابستانی به گوش رسید بعضی از رسانه ها نوشتند که این مربی اسپانیایی از رونالدو به جای استفاده از کنارها در خط حمله بازی خواهد گرفت و اینگونه هم شد. رونالدو وقتی به عنوان مهاجم نوک بازی می کند کمتر  فضا در اختیار او گذاشته می شود و با توجه به سرعت بالایی که این بازیکن بزرگ دارد نیاز به فضاسازی و حرکت زیاد با توپ را دارد. کارلو آنچلوتی از رونالدو در پستی که دوست داشت استفاده کرد اما بنیتس چنین نظری ندارد و همین باعث شده تا این بازیکن با افت محسوسی مواجه شود.
2-نبود کریم بنزما
بسیاری از رسانه ها دلیل درخشش کریستیانو رونالدو در این چند سال اخیر را حضور مهاجمی چون کریم بنزما می دانند. این بازیکن فرانسوی سرعت زیادی دارد و به عنوان مهاجم نوک بازی می کند. او با دوندگی بالایی که دارد بازیکنان حریف را به خود مشغول می کند تا رونالدو به راحتی به گلزنی خود ادامه دهد. بنزما با رونالدو همکاری بسیار خوبی داشت. البته بعید به نظر می رسد که دلیل افت رونالدو یک بازیکن خاص باشد چرا که این درحالت از ارزش های او کم می شود.
3-تمرکز نداشتن
رونالدو در فصل جاری عصبی به نظر می رسد و تمرکز لازم را در میدان ندارد. او در دیدار برابر سویا هم بازیکن حریف را زد تا ثابت کند که در شرایط روحی خوبی قرار ندارد. این بازیکن پرتغالی یک تمام کننده قهار در محوطه جریمه است و با وجود آنکه در بیشتر ورزشگاه ها به خاطر اخلاق خاصی که دارد مورد اعتراض قرار می گیرد اما همواره با تمرکز بالا برای تیمش گلزنی کرده است. او در این فصل تمرکز لازم را در زمین ندارد و این یکی از دلایل اصلی افت کردنش است.
4-خسته بودن و نیاز به استراحت
چه بسا کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال خسته و به استراحت نیاز داشته باشد. او تنها بازیکنی از رئال بوده که از آغاز فصل جاری در همه دیدارها به میدان رفته و چه بسا الان احساس خستگی کنند. طبیعی است که هر بازیکنی در صورت بازیهای زیاد احساس خستگی کنند اما رونالدو سالها است که به چنین فشاری عادت کرده است.
5-بی انگیزه بودن
می توان این گزینه را یکی از اصلی ترین دلایل افت رونالدو دانست.این بازیکن پرتغالی توانست رکورد گلزنی رائول گونسالس اسطوره باشگاه رئال مادرید را بشکند و به عنوان بهترین گلزن تاریخ این باشگاه انتخاب شود.او دیگر نام خود را برای همیشه در تاریخ رئال جاودانه کرده و نیاز به گلزنی های بیشتر ندارد. از طرف دیگر لیونل مسی رقیب رونالدو هم آسیب دیده است و این بازیکن پرتغالی انگیزه لازم برای درخشش و گل زدن را ندارد.
6-فکر کردن به آینده
معمولا سالهای قبل رونالدو از عشق خود به رئال مادرید و علاقه به خداحافظی با پیراهن این تیم سخن به میان می آورد اما در فصل جاری ادبیات او تغییر کرده است و از احتمال جدایی سخن به میان می آورد تا جایکه حتی هواداران رئال مادرید هم اطمینان دارند که این بازیکن تیم آنها را در پایان فصل ترک خواهد کرد. خود رونالدو در به وجود آمدن چنین فضای نقش اصلی را ایفا کرده است. صحبت های مشکوک او با لوران بلان و ناصر الخلیفی و جدید ترین صحبت هایش درباره مورینیو باشگاه منچستر یونایتد نشان می دهد که برای او آینده مهم از حال است.
7-رونالدو با بنیتس راحت نیست
یکی از مربیانی که ستاره پرتغالی رئال مادرید علاقه بسیار زیادی به او داشت کارلو آنچلوتی بود. این مربی ایتالیایی دو سال هدایت رئال مادرید را برعهده گرفت و در این دو سال اوج درخشش رونالدو بود تا جایکه او توانست دو بار به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شود. رونالدو در صحبت های خود بارها به ستایش از کارلو آنچلوتی پرداخت و دوست داشت تا این مربی در رئال بماند اما سران باشگاه رئال با وجود محبوبیت زیادی که آنچلوتی داشت او را از کار برکنار کردند و بنیتس را به عنوان جانشین کارلتو انتخاب کردند که این باب میل ستاره بزرگ رئال نبود.
نکته جالب اینکه مربیان پیشین رونالدو مثل فرگوسن، مورینیو و آنچلوتی که سهم بسزایی در موفقیت این بازیکن داشتند در مراسم اکران فیلم او شرکت کردند اما رافائل بنیتس حضور نداشت و این ثابت می کند که این دو رابطه خوبی با هم ندارند.شاید بتوان گفت که اصرار بنیتس برای بازی دادن رونالدو در پستی که به آن علاقه ندارد به خوبی این اختلاف را به تصویر می کشد.
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-11 18:24:51
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۵۰
بزرگترین انگیزه ورزشی رونالدو مسیه... نبود مسی علت اصلی افت رونالدوس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر