فهرست
برای ستاره نفرینی پرسپولیس: برگرد به برگشتن!
برای ستاره نفرینی پرسپولیس: برگرد به برگشتن!

برای ستاره نفرینی پرسپولیس: برگرد به برگشتن!

آی اسپورت- وقتی پاسِ آکروباتیک فرشاد احمدزاده، درست روی بند استوک های او جای می گیرد و میلاد شیخ فخرالدینی در آفسایدگیری سهل انگاری به خرج می دهد تا پرچم کمک داور بالا نرود، به نظر می رسد همه چیز دست به دست هم داده تا امید، دوباره ستاره دربی شود. همه چیز مهیاست تا یک ضربه آرام از او، نیمِ قرم ورزشگاه را منفجر کند. درست مثل هفته های قبل اما خشابِ دقت او خالی است و در ورزشگاه، نیمه آبی برای او دست می زند. پنج روز بعد، عالیشاه باز هم فرصت دارد تا گل حیاتی تیمش را بزند اما ضربه کم رمق او، باز هم از گلر حریف ستاره می سازد و درست بعد از بازی، انتشار لیست تیم ملی نشان از خط خوردن نام او دارد. اوضاع هنوز می تواند بدتر شود. و می شود. او در تمرین تیم برانکو، کتف اش را می گیرد و درد می کشد. مصدومیت، نام مشکل تازه اوست. 
از لحظات پایانی بازی ذوب تا امروز، رسانه ای وجود نداشته که با عالیشاه تماش برقرار نکرده باشد. امید اما حتی یک کلمه مصاحبه انجام نداده و به سکوت، مومن مانده است. او ترجیح داده سکوت کند تا شاید با تمرکز بیشتری، از این روزهای نگران کننده رد شود و همان عالیشاه همیشگی باشد. همان بازیکنی که زنگِ تفریح گلرهای حریف نبود. مصدومیت امید اما شاید بازگشت او به فوتبال ایران را به تاخیر بیاندازد. مصدومیتی که شاید در درجه اول، نشان ناآمادگی روحی او باشد. بیشتر فوتبالیست های دنیا، وقتی آسیب چسمی می بینند که پیش از آن، به لحاظِ روحی از شرایط ایده آل فاصله داشته باشند. 
بعد از کوچِ ناگهانی و آسایش ابدی هادی نوروزی، اهالی فوتبال ایران به این باور رسیده بودند که نباید فوتبالیست های داخلی را تا سر حد مرگ آزار داد، که نباید تسلیم جو دروغین جامعه در مورد آن ها شد و به خاطر هرِ توپ، آنقدر فشار به آن ها وارد کرد که در سی سالگی، یک شب برای همیشه در مقابل باز شدن چشم ها مقاومت کنند. حالا شاید عالیشاه درست در همان موقعیت باشد. موقعیتی بازیکنی شدیدا تحت فشار. مهره ای که دو بازی بزرگ را از تیمش گرفته، تیم ملی را از دست داده و حالا در مصدومیت به سر می برد، مهره ای مقصر که باید برای چبران بی دقتی ها، مجالِ نفس کشیدن داشته باشد. تا شاید دوباره شوریدگی های کنار خط طولی را به درون محوطه جریمه حریف حمل کند و رنگدانه‌های رویا را روی تیرگی این روزهایش بپاشد. شاید موقعیتِ بعدی او، بروند کنچ دروازه. شاید او، پسربچه متواری شده به دامن سکوت، باز مردِ سربلند مصاحبه ها شود. 
محمدخسین عباسی/ آی اسپورت

کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2015-11-11 20:13:06
نظر دهید

۵ نظر
گتاب سیتی
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۵۱
عالیشاه تو چهلم نوروزی که اومد بابل اصلا ازش خدشم نیومد خیلی مغروره
پوریا
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۳۴
هرچند موقعیت خراب کردناش آزارم داده اما شخصا بعنوان یه هوادار قدیمی پرسپولیس امثال عالیشاه رو که با همه وجود و بدون کمترین توقع و حاشیه به پرسپولیس خدمت کردنو به هزارتا بازیکن پر مدعا و مغرور که فقط دنبال اسم در کردن از قبل پرسپولیس هستن ترجیح میدم
گتاب سیتی
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۴۹
به داد تالاب انزلی برسین داره واقعا نابود میشه
-
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۵۳
کاری به درامد این فوتبالیستها که معمولا نصیب دلال ها میشه تا خودشون ندارم ولی توقع ما هم از اونها خیلی زیاده منظورم فنی نیست توقع های اخلاقی.گاهی وقتها فراموش میکنیم که اینها یه مشت جوان 20-25 ساله هستند.خودمان رو به یاد بیاریم تو این سن چند بار دعوا کردیم یا حرف نامربوط زدیم اون هم جلوی رسانه های باتجربه ای که خوراکشون شیطنت و تحریک کردن بازیکنان و ایجاد سوژه است هممون هم میدونیم که استعداد زیاده ولی همین حاشیه هاست که جلوی پیشرفت فنی اونها رو میگیره کمی مهربان تر باشیم
قرمز
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۲۴
امید به روزای خوبش برمیگرده ، البته همین امیدم حسرت کیسه کشاست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر