فهرست
یادداشت روز: بارساو مورد عجیب نیمار
یادداشت روز: بارساو مورد عجیب نیمار

یادداشت روز: بارساو مورد عجیب نیمار

آی اسپورت- تاتا مارتینو سرمربی بارسا روز شنبه تصمیم گرفت که نیمار بازیکن برزیلی خود را نیمکت نشین کند.این ستاره برزیلی در تمام بازی های اخیر از ابتدا به میدان رفته بود و البته نشان داده بود که در فرم خوب خود قرار ندارد.سرمربی آرژانتینی دیروز این فرصت را به دو مهاجم دیگر خود ، الکسیس سانچس و پدرو داد که در بازیهای گذشته اکثرا انها را روی نیمکت نشانده بود که به اعتقاد بسیاری ، این امر غیر منصفانه بود. به نوعی اینکار می توانست یک نوع حمایت از نیمار باشد .چرا که اگر اوضاع خوب پیش نمی رفت ، ورود نیمار و درخشش احتمالیش می توانست ورق را به سود برزیلی تکنیکی برگرداند.

اما اینگونه نشد.در ابتدا بازی بنظر پیچیده شده بود اما اوساسونا بعد از خوردن گل سوم کاملا از هم پاشید. اما بازهم می شد تصور کرد که نیمار در نیمه دوم به میدان بیاید .بدون شک وقتی مارتینو به نیمار دستور گرم کردن داد این احتمال به واقعیت نزدیک شد ، اما تنها پس از ده دقیقه گرم کردن تاتا مارتینو تغییر عقیده داد و به وی دستور بازگشت به نیمکت داد .سرانجام بجای نیمار، کریستین تیو  به زمین مسابقه رفت.

اوضاع برای نیمار خوب پیش نمی رفت. تنها یک دقیقه بعد دوربین ها بسمت نیمار نشانه رفتند و او را با قیافه ای کاملا جدی که ناراحتی در ان موج می زد مشاهده کردیم.این اولین بار نیست که تاتا چنین کاری می کند. در سن سباستین و مقابل سوسیه داد چنین مورد مشابهی را در قبال ژاوی هرناندز تکرار کرده بود.

وقتی بارسا از سوسیه داد عقب افتاده بود به زاوی دستور گرم کردن داد اما دقیقا مشابه مورد نیمار پس از نیم ساعت به ژاوی دستور داد که به نیمکت برگردد.

ژاوی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی تصمیم گرفت که چیزی بروز ندهد و نارضایتی خود را اشکار نکرد. هم ژاوی و هم نیمار بازیکنانی با کیفیت بالا و تاثیر گذار از لحاظ روحی هستند که نیمکت نشین کردنشان می تواند تاثیرات مخربی چه از لحاظ شخصی و چه از لحاظ جمعی داشته باشد.

بحث روز در مورد بازی کردن یا نکردن نیمار در ال کلاسیکو است.نیمکت نشینی دیروز همچنین می تواند نشانه ای از این باشد که او در بازی مهم یکشنبه حاضر خواهد بود و علت نیمکت نشینی در برابر اوساسونا ، صرفا استراحت دادن به او بوده است.

شکی نیست که این احتمال ضعیف بنظر می اید.حضور زنجیره 5 نفره مسی ، بوسکتس ، فابرگاس ،اینیستا و ژاوی برای روز یکشنبه کاملا قطعی است و از بین پدرو ، الکسیس سانچس و نیمار یک نفر بازی خواهد کرد.

 با شرایط فعلی شانس حضور نیمار پایین تر از دو رقیبش است.البته تاتا بخوبی از عواقب نیمکت نشین کردن این ستاره برزیلی اگاه است و مطمئنا این مسئله را در چینش ترکیب تیمش برای ال کلاسیکو لحاظ خواهد کرد.ساعتی پیش از شروع ال کلاسیکو تمام این سوالات و احتمالات پاسخ داده خواهند شد.

لوئیز روخو تحلیلگر روزنامه مارکا

ترجمه: رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-17 17:54:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر