فهرست
3 گلر و 4 بازی ملی؛ جانشین حقیقی در گوام کیست؟
3 گلر و 4 بازی ملی؛ جانشین حقیقی در گوام کیست؟

3 گلر و 4 بازی ملی؛ جانشین حقیقی در گوام کیست؟

آی اسپورت - علیرضا حقیقی مرد شماره یک ایران در دو سال گذشته هم جزو بازیکنان سرشناس تیم ملی بود که با کارشکنی آمریکایی ها از دریافت ویزای سفر به گوام جا ماند. البته حقیقی در ابتدا ویزای خود را دریافت کرد اما به یکباره خبررسید ویزای او خط خطی شده و نمی تواند با تیم ملی به گوام برود .گویا مشکلات سیاسی آمریکا با روسیه در اتفاق رخ داده برای گلر دوم روبین کازان روسیه بی دلیل نبوده است. با قطعی شدن غیبت حقیقی در بازی با گوام حالا کارلوس کی روش سه گلر دیگر در اردو دارد که باید یکی از آنها را به عنوان جانشین مرد شماره یک خود به میدان بفرستد. گلرهایی جوان با تنها چهار بازی ملی در کارنامه.
علیرضا بیرانوند با دو بازی ملی
گلر پرحاشیه اردوی نفت تهران گزینه اصلی جانشینی حقیقی محسوب می شود چون در بازی رفت برابر گوام در تهران کارلوس کی روش از او در چارچوب دروازه تیم ملی سود برد و بیرانوند به خوبی توانست انتظارات را برآورده کند به خصوص با پرتاب های بلند دستش که بارها مهاجمان تیم ملی را مقابل گوامی ها در موقعیت ضدحمله قرار داد. تنها نگرانی که ممکن است شانس او را برای ثبت سومین بازی ملی اش کم کند عدم حضور او در ترکیب نفت در چند هفته گذشته به دلیل مسائل انضباطی است. بیرانوند پیش از بازی گوام اولین بازی ملی خود را قبل از جام ملت های آسیا برابر عراق تجربه کرد که در آن بازی هم چارچوب دروازه ایران را بسته نگه داشت.
سوشا مکانی با دو بازی ملی
دروازه بان پرسپولیس نسبت به سایر گلرهای حاضر در سفر به گوام از تجربه و سن بیشتری برخوردار است اما او هم در بازی های لیگ برتر نشان داده که چندان گلر قابل اعتمادی نیست . سوشا اولین بازی ملی خود را سال 2012 در بازی های غرب آسیا مقابل عربستان تجربه کرد جدالی که 0-0 تمام شد. دومین بازی ملی این بازیکن هم سال 2014 در بازی دوستانه با آنگولا بود که در نیمه دوم جانشین دانیال داوری شد و بعد هم با ایران به جام جهانی برزیل رفت. شانس گلر ملی پوش پرسپولیس برای بازی با گوام به نسبت بیرانوند کمتر است.
محمدرضا اخباری بدون بازی ملی
پدیده این روزهای گلری ایران با تنها 20 سال سن مرد شماره یک امیدها در راه صعود به المپیک و پایان دادن به طلسم 40 ساله کشورمان قلمداد می شود. اخباری از آن دست بازیکنانی است که فصل خوبی را با تراکتورسازی در لیگ برتر و همچنین تیم امید سپری کرده و کارلوس کی روش هم حساب خاصی روی او برای آینده تیم ملی باز کرده است. اخباری که هنوز طعم بازی ملی با پیراهن بزرگسالان را نچشیده می تواند سورپرایز مرد پرتغالی در گوام برای طرفداران تیم ملی قلمداد شود که در این صورت میانگین سنی ایران باز هم پایین تر خواهد آمد.

منبع: ورزش سه
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-12 12:55:39
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۱۰
خواهشا از سایت متقلب ورزش3خبر نذارید بدم میاد از اونا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر