فهرست
آشنایی با سرمربی جدید سپاهان: در انتظار شغلِ ششم!
آشنایی با سرمربی جدید سپاهان: در انتظار شغلِ ششم!

آشنایی با سرمربی جدید سپاهان: در انتظار شغلِ ششم!

آی اسپورت- در حالی که در روزهای اخیر از دراگان اسکوچیچ به عنوان جانشین حسین فرکی در سپاهان نام برده می شد، این مربی کروات در فولاد ماندگار شد تا سپاهانی ها به سراغ یک گزینه کروات دیگر بروند و ایگور استیماچ را روی نیمکت تیم بنشانند. استیماچ که در ابتدای فصل، مهم ترین گزینه خارجی مدنظر استقلالی ها بود، حالا بغد از چند ماه دوباره به ایران سفر می کند تا هدایت سپاهان را بر عهده بگیرد.  

ایگور استیماچ در روزهای بازی، یکی از مهره های ثابت تیم شگفتی ساز کرواسی بود که در کنار سایر هم تیمی ها، به رده سوم جام جهانی 98 رسیدند. او بیشتر از 50 بار برای تیم ملی بازی کرد. ستاره هایدوک اشپلیت، خارج از گشورش برای دربی کانتی و وستهم توپ زد و بعد از پایان فوتبال، به عنوان مفسر تلویزیونی فعالیت کرد. 
مربیگری برای استیماچ، از 10 سال قبل جدی شد. او شروع فوق العاده ای نداشت و بعد از اخراج از ان کی زاگرب، حدود 2 سال هیچ تیمی را هدایت نکرد. اتفاق شگفت انگیز، دو سال بعد رخ داد. استیماچ ناگهان سرمربی تیم ملی کرواسی شد و جای اسلاون بیلیچ را روی نیمکت این تیم گرفت. تیم او با روندی نسبتا مقتدرانه به جام جهانی 2014 رسید اما استیماچ، هرگز جذابیت بیلیچ را برای کروات ها نداشت و به همین خاطر، قبل از جام جهانی شغل اش را از دست داد. 
بعد از کنار گذاشته شدن از نیمکت کرواسی، استیماچ باز هم برای دو سال در هیچ تیمی کار نکرد و در سال 2015، سرمربی زادار کرواسی شد. این مربی 48 ساله، شش ماه بعد از آغاز کار از این باشگاه نیز کنار رفت و بعد از آن، باز هم ترجیح داد به هیچ تیمی اضافه نشود تا اینکه سرانجام خبر پیوستن او به سپاهان قطعی سد. او در فوتبال ایران، مارمویت دشواری خواهد داشت. ماموریت بازگرداندن سپاهان، به روزهای ایده آل. 


کدخب:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-11-12 16:01:07
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۲۱
این که کارنامه نشد بابا
-
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۲۱
این که کارنامه نشد بابا
mami
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۵۳
معلومه مربی موفقی نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر