فهرست
ترکمن‌ها بعد از دو دهه باختند/ سه گل برای سه طلسم
ترکمن‌ها بعد از دو دهه باختند/ سه گل برای سه طلسم

ترکمن‌ها بعد از دو دهه باختند/ سه گل برای سه طلسم

آی اسپورت- تا پیش از مسابقه امروز در آزادی، آخرین پیروزی ایران برابر ترکمنستان به دومین تقابل دو تیم برمی گشت. به مسابقه ای در سال 72 که با گلزنی مرفاوی و مدیرروستا به سود تیم ملی ایران به پایان رسیده بود. 22 سال بعد، ایران بالاخره موفق شد ترکمن ها را شکست دهد و از طلسم ناکامی همیشگی برابر این تیم عبور کند. 
پیروزی بعد از 22 سال در نبرد با ترکمن ها، تنها طلسم باطل شده بازی امروز نبود. این پیروزی، ایران را به لحاظ بازی های رو در رو، در شرایط بهتری نسبت به ترکمنستان قرار داد تا سرانجام در آسیا، همه کشورها در بازی های مستقیم عملکرد ضعیف تری نسبت به تیم ملی داشته باشند. ایران در بازی های قبلی، دو پیروزی، دو شکست و سه تساوی را در مقابل ترکمنستان تجربه کرده بود. 
پیش از این، هر دو پیروزی ایران برابر ترکمنستان با نتیجه دو بر یک رقم خورده بودند و ترکمن ها نیز در هر دو دیدار با نتیجه 1 بر صفر ایران را شکست داده بودند. بازی امروز، نخستین مسابقه تاریخ ایران و ترکمنستان بود که در آن، یک تیم موفق شد سه گل به تیم حریف بزند. بچه های امروز با هر گل در آزادی، یک طلسم را باطل کردند اما نباید از یاد برد که مسابقه های سخت تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی، هنوز از راه نرسیده اند. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-12 18:54:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر