فهرست

تعریف ویژه آندو از کی روش

آی اسپورت - آندرانیک تیموریان مدتی است که به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران انتخاب شده است. او در 32 سالگی عضو مهم و بازیکن تاثیرگذار تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران محسوب می‌شود . بازیکن سابق بولتون و فولام در گفت‌و‌گو با پایگاه اینترنتی Sofoot، درباره تجارب و بازی در ایران صحبت کرد. مشروح پایگاه اینترنتی با کاپیتان فو‌تبا‌ل تیم ‌ملی ایران را در زیر می‌خوانیم:
* احساس‌تان از این که کا‌ر‌لوس کی‌روش شما را بعد از جا‌م جها‌نی به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی ایران انتخاب کرد چه بود؟
خیلی خوشحال شدم. برای من و جامعه ارامنه یک سوپرایز بزرگ بود که من به عنوان کاپیتان انتخاب شوم ، ولی صادقانه من از سال 2005 برای تیم ‌ملی ایران بازی می‌کنم. در جا‌م جها‌نی 2006 آلمان بازی کردم. در جا‌م ملت‌های 2007 نیز بازی کردم. از آن زمان به صورت ثابت در ترکیب تیم ‌ملی ایران بودم و در جا‌م جها‌نی برزیل نیز برای تیم کشورم بازی کردم پس تجربه لازم را داشت و به همین خاطر تا حدودی انتظارش را داشتم که به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی انتخاب شوم.
* آیا فکر می کنید اگر یک مربی ایرانی به جای کا‌ر‌لوس کی‌روش بود باز هم شما را به عنوان کاپیتان انتخاب می‌کرد. چرا که شما اولین کاپیتان مسیحی تاریخ تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران هستید؟
فکر نمی‌کنم که این به مسائل مذهبی ربطی داشته باشد. وقتی جواد نکونام با انجام بیشترین بازی در تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران بازنشسته شد من بازوبند کاپیتانی را گرفتم. اگر چه برایم یک شگفتی بود ، ولی من بعد از جواد مسن‌ترین بازیکن تیم ‌ملی بودم. همان طور که به شما گفتم این موضوع ربطی به سیاست و مذهب ندارد. همان طور که شما می دانید مردم خارج از ایران ممکن است دیدگاه بدی نسبت به ایران داشته باشند ، ولی ما در داخل هیچ مشکلی نداریم و بدون تقابل زندگی می‌کنیم.
* رابطه تان با کا‌ر‌لوس کی‌روش چگونه است؟
من احترام بسیار زیادی برای او قائل هستم. او خیلی باهوش است و شخصیت بالایی دارد. مدت‌ها با او کار کردیم و او توانسته سطح تیم را بالا ببرد. او حتی در کارهای فیزیکی و تمرینات فیزیکی نیز شرکت می‌کند. او همه جا با بازیکنانش حاضر است و فکر می‌کنم که شخصیت برنده او و حضورش در کنار سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد باعث شده تا نگرش خوبش را به بازیکنان تیم ‌ملی ایران منتقل کند. ما اکنون تیم جوانی هستیم و او می‌خواهد تمام تجاربش را در اختیار ما قرار دهد. او درباره تجاربش در منچستریونایتد با همه نزدیکان خود صحبت می‌کند و ما با ما رابطه نزدیکی دارد. او من را با اسم کوچک صدا می زند. او طوری با من رفتار می‌کند که انگار من جوانترین بازیکن تیم هستم که بازی می‌کنم. او بهترین مربی است که فو‌تبا‌ل ایران داشته است. من قبلا شناخت زیادی از او نداشتم. آن زمان که در بولتون و فولام بودم زیاد او را نمی‌شناختم ، ولی اکنون از او شناخت خوبی پیدا کرده‌ام.
* شما فرهنگ زیادی از کشورتان را با او به اشتراک گذاشته‌اید. در مورد این موضوع صحبت می کنید؟
بله! ما اغلب در کنار او غذاهای سنتی ایران را می خوریم. کارلوس عاشق غذاهای ایرانی است. حق هم دارد چرا که غذاهای ایرانی یکی از بهترین غذاهای دنیا هستند. برای مثال تا به حال ته چین را امتحان کرده‌اید؟ حتما باید آن را امتحان کنید تا بدانید چه می‌گویم.
* منظورتان ترکیب مرغ، برنج ، سیرو تخم مرغ است؟
آه! درست است می دانید (با خنده). همه غذاهای ما یک مزه را برای همیشه در دهان شما باقی می‌گذارد و فکر می‌کنم که برای کی‌روش نیز همین گونه باشد (با خنده).
* قبل از این که به جا‌م جها‌نی برزیل اعزام شوید عکسی از شما منتشر شد که در آن بر قرآن بوسه زده‌اید و احساس شما خنده و شادی در آن عکس بود. درباره آن موضوع صحبت می کنید؟
آن لحظه زیباترین لحظه زندگی ورزشی من بود. تجربه بی نظیری داشتم. البته با این جریان از قبل آشنا بودم چرا که در باشگاه‌های قبلی این کار را انجام داده بودم. من به تمامی کتابهای مقدس احترام می گذارم و این کتاب نیز از جانب خداست مانند کتاب ما انجیل. من این کار را با احترام زیادی انجام دادم و در انجام آن نیز تنها نبودم و آن لحظه برایم رویایی بود.

منبع: ایسنا
کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2015-11-13 11:12:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر